سوال در مورد افزایش سرعت سایت وردپرسی

این تاپیک 27 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد جواد آشتیانی ،‏ 4 ماه و 1 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 548 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 1 آگوست 2016     5:24 ب.ظ #

محمد جواد آشتیانی

Subscriber
VIP
11 پست2 تاپیک

اگر میشه کسی بگه چجوری gzip رو روی هاست چه سی پنل چه دایرکت ادمین فعال کنم و چی کارایی بکنم همیشه سرعتش خوب باشه . اگر افزونه ای برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت میشناسید بگید . چیکار کنم که ادرس صفحه ورود هم فرق کنه . برای یک سایت مجله ای ایا نیاز هست عضو بگیرم و اگر اره افزونه یا راهکارشو بگید . با تشکر

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
دوشنبه ، 1 آگوست 2016     6:12 ب.ظ #

محمد جواد آشتیانی

Subscriber
VIP
11 پست2 تاپیک

در ضمن برای پاکسازی درست پایگاه داده در وردپرس چه افزونه ای رو پیشنهاد میکنید . میدونم افزونه زیاد بده اما کلا 6 تا افزونه بیشتر نمیخوام که سه تاش برای بهینه سازی هست .

0  تشکر
دوشنبه ، 1 آگوست 2016     10:55 ب.ظ #

محمد جواد آشتیانی

Subscriber
VIP
11 پست2 تاپیک

برای پاکسازی پایگاه داده یک افزونه میخوام هم بهینه کنه و هم نظرات اسپم رونوشت های خودکار و هرچی که که بدرد نمیخوره مثل نظراتی که داخل سطل اشغال هستند رو پاک کنه و اسیبی به پایگاه داده نزنه .

0  تشکر
دوشنبه ، 1 آگوست 2016     11:55 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

درود

برای فعال سازی gzip راه خیلی اسون تیکت دادن به پشتیبانی هاستتونه تا اونا براتون فعال کنن

از این افزونه هم می تونید استفاده کنید - WordPress Gzip Compression

برای کاهش کیفیت عکس هاتون دو راه پیشنهاد می کنم:

1.وبسایت tinypng.com

2.افزونه ی EWWW Image Optimizer

برای یک سایت مجله ای ایا نیاز هست عضو بگیرم و اگر اره افزونه یا راهکارشو بگید

بستگی به سایتتون و پروژه تون داره فکر نکنم خیلی نیاز باشه برای سایت مجله ای

افزونه ی Ninety Ajax login/register

بعد از فعال سازی این افزونه با مراجعه به بخش ابزارک ها میتونید اون رو در هر جایی از قالب خودتون قرار بدید و یا از کد کوتاه شده ای که در مطلب این افزونه ذکر شده استفاده کنید. این افزونه بیشتر برای سایت هایی که عضو گیری میکنند و میخوان که عضویت های سایت رو به صورت لحظه ای در صفحه ی اصلی مشاهده کنند خوبه و پیشنهاد میشه.

5  تشکر
دوشنبه ، 1 آگوست 2016     11:58 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

سوال آخرتون بیش از حد کلیه و فکر نکنم یه افزونه بتونه این همه کار رو به تنهایی انجام بده!می تونید در صورت دانش کافی خودتون محتوای به درد نخور رو از دیتابیس پاک کنید

من همون استفاده از تکنیک های کش رو توصیه می کنم

در حد امکان استفاده از افزونه ها رو کاهش بدید مثلا برای کاهش حجم عکس ها بهتر دستی این کار رو بکنید تا اینکه بخوایید افزونه نصب کنید

موفق باشید

3  تشکر
سه شنبه ، 2 آگوست 2016     12:25 ق.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

سلام

افزونه wp optimize یکی از بهترین افزونه ها در زمینه بهینه سازی پایگاه داده هست و جدا از امکانات دیگه، مواردی که اشاره کردید مثل پاک کردن نظرات اسپم و پیش نویس هایی که وردپرس به صورت خودکار ایجاد میکنه رو پاک میکنه، گزینه های مختلفی این افزونه داره که شما خودتون میتونید بسته به نیازی که حس میکنید انتخاب و بهینه سازی رو انجام بدید

برای کاهش حجم عکس ها من هیچ ابزاری بهتر از خوده فتوشاپ پیدا نکردم، ابزارهای خیلی خوبی هستند مثل ابزاری که دوست خوبمون گفتن مثل tinypng

ولی به نظر من فتوشاپ بهترین ابزار برای کاهش حجم و همینطور تو بحث کپی رایت عکس ها هست که این مورد دومی رو اگر در فتوشاپ اعمال کنید در سئو سایت شما هم اثر خوبی داره

موفق باشید

1  تشکر
سه شنبه ، 2 آگوست 2016     1:22 ق.ظ #

محمد جواد آشتیانی

Subscriber
VIP
11 پست2 تاپیک

من داخل فتوشاپ همه کاری میکنم خواستم بدونم میشه بازم بدون افت کیفیت حجمش کاهش پیدا کنه چون داخل فتوشاپ موقع سیو از گزینه ای که برای وب هست استفاده می کنم . در ضمن افزونه برای پاک کردن اطلاعات اضاقی در وردپرس که شما گفتید آموزشی برای تنظیم صحیح داره؟

0  تشکر
سه شنبه ، 2 آگوست 2016     8:57 ق.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

همون طور که دوست خوبم Pourya Ariyafar اشاره کرد افزونه wp optimize معروف ترین افزونه در این ضمینه است.من با سرچ در اینترنت به مقاله ای رسیدم که می تونید در ایــــــن جـــــا بخوندیش در همین ضمینه افزونه ی WP-Sweep معرفی کرده بود و مدعی بود که از wp optimize بهتره.البته چون من تا به حال با هیچ کدوم کار نکردم و شناختی ازشون ندارم در این باره نظری ندارم

تنظیمات خاصی هم نداره افزونه ی WP-Sweep فقط کافیه دکمه ی sweep all رو بزنید

حتما قبل این کار ها از دیتابیستون یه بک آپ بگیرید

3  تشکر
سه شنبه ، 2 آگوست 2016     8:58 ق.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

به نظر من هم استفاده از فتوشاپ و tinypng بهتر از هر راه دیگه ایه.

3  تشکر
سه شنبه ، 2 آگوست 2016     11:35 ق.ظ #

محمد جواد آشتیانی

Subscriber
VIP
11 پست2 تاپیک

ممنون

یک سوال بک آپ دستی بگیرم یا اتوماتیک به وسلیه افزونه ؟ دستی چجوری بک آپ بگیرم از سایتم ؟ ببخشید این همه سوال میپرسم تازه واردم و تازه شروع کردم وردپرس رو یکم سوالاتم سطحش پایین و زیاده

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 28 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .