سوال درباره طراحی سایت html , css

این تاپیک 1 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  لقمان آوند ،‏ 3 سال و 10 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1857 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 31 ژانویه 2013     12:32 ق.ظ #

elh@m

Subscriber
6 پست14 تاپیک

سلام...

من تازه میخوام html , css رو یاد بگیرم.......

چند تا سوال داشتم ازتون.. خیلی مبتدیانه است دیگه ببخشید ....

اول اینکه html ,css فقط برای طراحی ظاهر سایت کاربرد دارن؟؟اصلا کاربرد اصلیشون در حال حاضر چیه؟؟

دوم اینکه html5 , css3 چی هستن؟اخرین ورژنهاشون؟؟ اگر کسی قواعد کلی html , css رو بلد باشه ، html5 , css3 قواعدشون فرق میکنه؟؟

سوم اینکه الان که cms هایی مثل جوملا و ورد پرس  وجود داره ، چه نیازی به زبانهای طراحی وب مثل asp.net هست؟؟

اصلا فرق این سایتهایی که مثلا با جوملا طراحی میشن با سایت هایی که با asp.net یا php نوشته میشن چی هست؟

چهارم اینکه منبع فارسی خوب درباره html5,css3 پیدا میشه؟اگه هست ممنون میشم معرفی کنید بهم.......من زبانم خوب نیست و واسه طراحی سایت هم باید سایتهای لاتین رو خوند...به غیر از کلاس چه راهی هست که زبانم خوب شه؟؟

واسه html,css سراغ سایت w3schools رفتم ولی راستش چون زبانم ضعیفه اعتماد به نفسم میاد پایین و نمیدونم با این زبان ضعیفم ایا میتونم از منابع لاتین واسه اموزش استفاده کنم یا نه؟! چطوری؟!

ممنون میشم جواب سوالاتم رو بدید.....

0  تشکر
پنجشنبه ، 31 ژانویه 2013     6:12 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

برای آشنایی با html و Css این تاپیک ها رو بخونید :

CSS3 و HTML5 ورژن های جدیدشون هستن . قواعد یکسانند و فقط بعضی تگ ها و خصوصیت جدید بهشون اضافه شده .

همه نوع وبسایتی رو که نمیشه با cms ها راه اندازی کرد . پس نیازه که اون زبان هایی مثل php و asp.net باشند تا سایت های خاص منظوره نوشته بشن .

جوملا و وردپرس خودشون با php نوشته شدند . یه عده نشستن کلی امکانات رو برای راه اندازی سایت در قالب cms نوشتن که بقیه برای استفاده و راه اندازی سایت راحتتر باشن . جوملا و وردپرس سیستم های مدیریت محتوایی هستن که با php نوشته شدند ..

من منبع خوب فارسی ندیدم و منابع خوب اکثرا لاتین هستند . برا زبان هم باید تلاش کرد دیگه . خوندن و تلاش مداوم !!!

بله ، حتما می تونید (و بهتره که) از منابع لاتین بهره ببرید ..

4  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .