سوال درباره طراحی حرفه ای وبسایت

این تاپیک 10 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  +amirali ،‏ 2 سال و 7 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1787 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 2 می 2014     10:32 ب.ظ #

GoogleUser41

Subscriber
22 پست17 تاپیک

سلام سوالی که دارم در مورد قراردادن سایت روی دامنه

من تا حالا چند تا وبلاگ داشتم همون طور که میدونید توی وبلاگ ها یک بخش برای html و یک بخش برای css تعریف شده یعنی وقتی که ما میخواهیم مطلبی در سایت قرار بدیم دیگه نیازی نیست که کد بنویسید ، خود مطلب شما میره با cssوhtml قرار میگیره (بطور خودکار) و چون من تاحالا سایتی روی دامنه قرار ندادم نمی دونم که میشه برای سایت هم میشه این کار رو انجام داد؟

4  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     10:17 ق.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام

برای سایت هم همین سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس، جوملا و... همین کارو انجام میدن دقیقا مثل وبلاگ که فقط مطلبتون رو مینویسید و ...

4  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     12:47 ب.ظ #

+amirali

Subscriber
200 پست28 تاپیک

سلام

اقا سید اول از همه باید یه سیستم مدیریت محتوا ( پیشنهاد میکنم وردپرس یا جوملا ) نصب کنی

بعد خیلی کار میتونی بکنی

یه وبلاگ محدودیت های بسیاری داره اما سایتی که با مثلا مدیریت محتوای وردپرس ساخته میشه امکانات بیشتری داره و مدیر سایت قدرت مانور بیشتری داره

مثلا همین سایت سون لرن با وردپرس درست شده

برای ارسال مطلب از ویرایشگرهای متعددی استفاده میشه که همون کار کد نویسی اچ تی ام ال و سی اس اس رو انجام میدن و نویسنده دیگه فقط مطلب مینویسه

3  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     4:35 ب.ظ #

GoogleUser41

Subscriber
22 پست17 تاپیک

خیلی ممنون از جوابهاتون اما من دارم با دریم ویور طراحی هام رو انجام میدم آیا میشه توی دریم ویور هم این کار رو کرد ؟ چطوری؟ این مدیریت محتوا همون ساختن template هستش یا فرق داره ؟ و سوال آخر در مورد اینکه فرق جوملا با دریم ویور چیه؟ و در کل اگه بشه یکم بیشتر درمورد مدیریت محتوا توضیح بدید .

واقعا از اینکه جواب منو دادید ممنون .

1  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     4:41 ب.ظ #

GoogleUser41

Subscriber
22 پست17 تاپیک

یه چیز دیگه ای هم که هست من هنوز اطلاعات کاملی درباره جوملا ندارم فقط یادمه که یک بار توی یکی از سایت ها چیزی دربارش خوندم و چیزی که الان از اون موقع توی ذهنم مونده اینه که یجور نرم افزار برای طراحی سایته . اگه اشتباه میکنم راهنماییم کنید .

ممنون.

1  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     4:59 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

سلام و عرض ادب و احترام خدمت سید

سید جان طراحی این سیستم مدیریت محتوا (CMS) آسون نیست و طراحی قالب با CMS فرق میکنه..

اما CMS های خوب و رایگانی وجود داره مثلا وردپرس یا جوملا یا دروپال که به صورت رایگان با داشتن یک هاست و دامنه می تونید سایت خودتون رو راه اندازی کنید...

این مطلب این CMS ها رو با هم مقایسه کرده...

در کل شما یه نرم افزار برای سرور محلی برای سیستم عامل خودتون تهیه کنید مثل : XAMPP یا Wamp server و توی کامپیوتر خودتون یکی از این CMS ها رو نصب کنید و باهاش کار کنید تا چم و خم کار دستتون بیاد...

این هم آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

موفق باشید سید جان...

3  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     8:35 ب.ظ #

GoogleUser41

Subscriber
22 پست17 تاپیک

خیلی ممنون از جوابهایی که دادید

من خیلی از این چیز هایی که حسین آقا گفته رو نمی دونم چیه اگه میشه اینها رو بطور خلاصه توضیح بدید .

بازهم متشکرم واقعا لطف میکنید.

موفق باشید .

0  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     9:14 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

من سعی میکنم به زبون ساده براتون یه توضیح کلی بدم دوست عزیز اگه شما میخواید یه سایت داشته باشید و راه اندازی کنید اول باید یه هاست و دامین تهیه کنید. که اولی میشه همون فضایی برای آپلود داده های سایتتون و دومی هم همون آدرس سایت هست. که جفتش هم رایگان پیدا میشه که البته برای استفاده رسمی توصیه نمیکنم بیشتر واسه تست و اینکه بخوای یه چیزی همینجوری راه بندازی ببینی چی به چیه خوبه. زمانی که شما وبلاگ داشتی جفت این 2 تا رو مثلا بلاگ فا در اختیارت میذاشت که البته یه محدودیت هایی هم داشت دیگه. اما وقتی هاست و دامین واسه خودت باشه دیگه محدودیتی نداری و هرکار بخوای میتونی انجام بدی.

بعد از این میرسیم به درست کردن یه سایت که واسه یه سایت خیلی ساده شما باید حداقل html و css رو بلد باشی و در مرحله بعد هم جاوا اسکریپت و در نهایت هم php و mysql. شما با بلد بودن html و css میتونی یک و یا چندین صفحه واسه خودت طراحی کنی و همون رو هم میشه آپ رو همون هاستی که داری و به دامین هم متصل کرد و میشه یه سایت واسه خودش اما یه سایت ایستا یا همون استاتیک که الانم فکر نمیکنم همچین سایتی رو نت داشته باشیم ولی اون اولین سایت ها اینجوری بودن. مشکلش هم اینه که در واقع هیچ امکان خاصی نداره و پویایی هم نداره به عنوان مثال شما نمیتونی سیستم عضویت و... داشته باشید که مثلا یه کاربر بیاد بتونه لاگین کنه تو سایتت و وقتی لاگین کرد یه سری اطلاعات کم و یا زیاد بشه و اطلاعاتی متناسب با اون نام کاربری رو نمایش بدی و حتی اگه بخوای یه مطلبی که رو سایتت هست رو عوض کنی باید صفحه html رو با یه ویرایشگر متن باز کنی و دوباره متن ها و عکس ها و کد هارو عوض کنی و... خب مشخصه که اینکار ممکن نیست.

حالا برای حل این مشکل راه حلی ارائه شده به اسم CMS که همین سیستم های مدیریت محتوا هستند مثل جوملا یا وردپرس یا میتونی اگه خیلی حرفه ای باشی یه CMS مخصوص خودت طراحی کنی که مسلما مزایایی هم داره. کار سیستم مدیریت محتوا از اسمش مشخصه دیگه به شما تو مدیریت محتوای سایتت کمک میکنه و شما میتونی با کمک این سیستم مشخص کنی که هرچیزی تو سایتت کجا باشه چه کاری انجام بده چه جوری و... وقتی شما از یه سیستم مدیریت محتوا استفاده کنی میشه یه چیزی شبیه به همون پنل مدیریت که بلاگ فا یا امثال اون به کاربراشون میدن البته دستت خیلی باز تره. وقتی شما یکی از این سیستم های مدیریت محتوا رو رو هاست خودت نصب کنی معمولا خودشون به طور پیش فرض چندتا قالب دارن و قالب های زیاد دیگه ای هم به صورت رایگان و پولی براشون وجود داره که میتونی از اونا استفاده کنی یا اگه خواستی خودت یه قالب طراحی و پیاده سازی کنی. وقتی از یه CMS استفاده میکنی کار رو خیلی راحت میکنه و احتیاج به کد نویسی رو خیلی کم اما بازم لازم میشه و باید یه چیزایی یلد باشی. هر CMS هم افزونه هایی مخصوص به خودش رو داره که تقریبا میشه گفت یه تکه کد آماده هستند که با نصب و اضافه کردنشون یه امکان جدید رو بدون اینکه شما کد نویسی کنی به قالب یا همون سایتت اضافه میکنن که البته باز هم واسه یه سری تنظیمات خاص و ... به کد نویسی در حد بسیار جزئی نیاز میشه حداقل در حد جابجایی چند خط و باید آشنایی داشته باشی. کلا بستگی به خودت و میزان حساسیتت داره که چقدر بخوای همه چیز رو سفارشی کنی ولی کلا میگم اگه به امید این تبلیغات و حرفایی شبیه به طراحی سایت بدون حتی یه خط کد نویسی یا اینکه بدون دانش کد نویسی سایت خودتان را داشته باشید و این حرفا همین الان ببوس بذار کنار. مگه اینکه یه نفر رو پیدا کنی که ساپورتت کنه و کارهای تخصصی رو واست انجام بده و شما فقط مطلب بذاری و مدیریت کنی.

کف کردم دیگه :دی اگه غلط املایی داشت یا امثال هم چون تند تند زدم

3  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     9:58 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

در ضمن باید ترتیب یادگیری هم رعایت بشه...

از این مطلب هم استفاده کنید

2  تشکر
شنبه ، 3 می 2014     11:52 ب.ظ #

GoogleUser41

Subscriber
22 پست17 تاپیک

واقعا ممنون از همگی کاملا متوجه شدم .

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 11 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .