سوال .. ثابت ماندن منو و ساید بار و عوض شدن قسمت کانتنت

این تاپیک 5 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد ،‏ 1 سال پیش .

این تاپیک تاکنون 465 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 3 دسامبر 2015     2:19 ب.ظ #

ramin afshar

Subscriber
9 پست5 تاپیک

سلام.

سایت که میسازیم اصولا باید منو و قسمت ساید بار و خلاصه یه سری جاهاش ثابت باقی بمونه و با زدن دکمه های منو فقط قسمت کانتنت یا همون محتوای وسط صفحه عوض بشه . یعنی دکمه های منو ‍، لینک به یک صفحه ی دیگه نشه . فقط با زدن دکمه محتوای وسط همون صفحه عوض بشه .

- چطوری باید اینکار رو انجام بدیم ؟

- اینکار برای سئوی سایت بهتره ؟ یا اگر کل صفحه عوض شه و یه صفحه دیگه بالا بیاد برای سئو بهتره ؟

ممنون.

0  تشکر
پنجشنبه ، 3 دسامبر 2015     3:08 ب.ظ #

محمد

Subscriber
87 پست0 تاپیک

سلام

این کارو با  ajax  انجام میدن

اصولا نباید همه چیز رو با  ajax  طراحی کرد  یعنی قسمت های خاصی از صفحه با  ajax  باشه مثل چیزی که شما میگین قسمت کانتنت که با زدن یک دکمه  اطلاعات از سرور درخواست بشه و نمایش داده بشه

1  تشکر
پنجشنبه ، 3 دسامبر 2015     5:50 ب.ظ #

ramin afshar

Subscriber
9 پست5 تاپیک

مرسی از راهنماییتون . واقعیتش من فقط html5 و css3 بلدم . راهی نداره با کلک رشتی و اینا بشه از روش ساده تری استفاده کرد ؟

اگر روش ساده تری نیست لطف میکنید بگید تو ajax دقیقا رو چیا تمرکز کنم برای یاد گرفتنه این قضیه ؟ چون استعداد یادگیریم بد نیست شاید بتونم سریع یاد بگیرم 😉

ممنون.

0  تشکر
پنجشنبه ، 3 دسامبر 2015     8:09 ب.ظ #

محمد

Subscriber
87 پست0 تاپیک

واسه یادگیری ajax  باید جاوااسکریپت کار کنید و  برای این که راحت تر با  ajax کار کنید میتونید بعد یادگیری  جاوااسکریپت(البته تا حدودی که بفهمید سینتکس کلی زبان چیه)

میتونید برید سمته جی کوئری و رو اون تمرکز کنید و ajax  جی کوئری رو یاد بگیرید

و یه سوالی که همه میپرسن نمیشه  جاوا اسکریپت یاد نگیرم و مستقیم جی کوئری یاد بگیرم؟؟

شاید این سوال رو هم خودتون بپرسید

نگاه کنید جی کوئری از جاوا اسکریپت  به وجود اومده یعنی هرکاری که با جاوااسکریپت میشه رو با جی کوئری هم میشه و بلعکس  شما اگه جی کوئری خوب بلد باشید نیازی نیست جاوا اسکریپت رو هم یاد بگیرید  یه طوری جاوااسکریپت خیلی سخت تر از جی کوئریه یعنی شما با 10 خط کد جی کوئری میتونید یه برنامه 100 خطی جاوااسکریپت برابری کنید

1  تشکر
پنجشنبه ، 3 دسامبر 2015     8:25 ب.ظ #

ramin afshar

Subscriber
9 پست5 تاپیک

پس تو کوتاه مدت نمیشه یاد گرفت . ایشالا وقت کنم یه مدت دیگه میرم سراغشون . فکر میکنم بیشتر jquery بدردم میخوره . با html و css و jquery کارمو راه میندازم :-)

محمد جان مرسی از راهنماییت .

0  تشکر
پنجشنبه ، 3 دسامبر 2015     10:04 ب.ظ #

محمد

Subscriber
87 پست0 تاپیک

آره جی کوئری کاربردی تره  ولی باید کمی جاوااسکریپت بلد باشید و حداقل 1 ماه جاوااسکریپت رو کارکنید و 2 ماه جی کوئری و ajax  تو این مدت خیلی خوب مسلط میشید البته روزی 2 یا 3 ساعت وقت بذارید کم تر از 2 ماه هم میتونید جی کوئری رو  حرفه ای کار کنید

1  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .