سوال: تفاوت تگ button با input button چیست؟

این تاپیک 6 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد اسفندیاری ،‏ 2 سال و 8 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1154 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 11 آوریل 2014     1:40 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام به همه سون لرنی های عزیز

اگه سوالی که میپرسم پیش پا افتاده یا تکراریه ببخشید یه سرچ هم زدم چیزی دستم نیومد گفتم به پرسم دیگه

تفاوت تگ button با تگ input type button چیه؟ تو سایت w3school فقط گفته این دوتا باهم فرق میکنن اما نگفته چه فرقی؟

0  تشکر
جمعه ، 11 آوریل 2014     3:09 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

با سلام خدمت شما

تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند ولی این تگ button در HTML5 اضافه شده است و همانطورکه میدانید HTML5 بیشتر به تگ های معنایی ( Semantic Element)اشاره کرده است.مثلا  قبل از آمدن HTML5 ما یک div درست میکردیم و به آن آی دی header میدادیم ولی با آمدن HTML5 این استاندارد را لحاظ کردند که بجای این کار از تگ header استفاده کنید.این دو راه هیج تفاوتی از نظر ظاهری با یکدیگر ندارند و تفاوت آنها از نظر نرم افزارهایی هست که وبسایت شما را index میکنند و با این کار از نظر موتورهای جستجو و نرم افزارهای دیگر وبسایت با معناتری ساخته ایم و رتبه اش بالاتر می رود.

3  تشکر
جمعه ، 11 آوریل 2014     5:08 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

با تشکر محمد عزیز اما فکر میکنم button جزو تگ های جدید html5 نیست و از قبل هم بود تو مستندات هم اینجوری نشون نمیده. فکر میکنم باید تو تفاوت ارتباط این 2 تگ با تگ فرم باشه. حالا اگه خودم فهمیدم اینجا هم میذارم.

0  تشکر
جمعه ، 11 آوریل 2014     7:47 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

آها حالا چه جدید باشه چه قدیمی فقط در معنا فرق دارن......اگر اشتباه میکنم بم بگو تا منم یاد بگیرم ... با تشکر

1  تشکر
جمعه ، 11 آوریل 2014     8:17 ب.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

سلام. داخل خود w3schools نوشته:

[nt]Inside a <button> element you can put content, like text or images. This is the difference between this element and buttons created with the <input> element.[/nt]

داخل یه المنت <button> شما میتونید محتوا شامل متن یا یه عکس قرار بدید ولی برای یه المنت input شما نمیتونید عکس قرار بدید مثلا میتونید بنویسید:

ولی نمیتونید بنویسید:

1  تشکر
جمعه ، 11 آوریل 2014     9:38 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

ممنون خیلی عالی بود فکر میکنم خوب نگشته بودم.

0  تشکر
جمعه ، 11 آوریل 2014     10:55 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

با تشکر از شما.

1  تشکر
پست 1 تا 7 (از مجموع 7 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .