سوال: ایجاد جست و جوی پیشرفته ترکیبی

این تاپیک 17 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  بهرام ،‏ 2 سال و 7 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1446 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     1:44 ق.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام به همه دوستان و اساتید گرامی

من دارم اولین قالب وردپرسم رو واسه اولین سایتم که قراره راه بیفته مینویسم(اینو گفتم که بدونید اطلاعاتم کمه :)) یا بهتره بگم میخوام اولین سایتم رو راه بندازم و دارم قالبش رو آماده میکنم.

یک سایت فروشگاهی هست که واسه قسمت جست و جوی این سایت احتیاج به یک جست و جوی پیشرفته دارم یعنی بیشتر از یک تکست باکس و یک کلید جست و جو. مثلا کاربر بتونه انتخاب کنه محصولاتی که رنج قیمتشون بین ... تا ... هست یا داخله یک گروه خاص کالا یا تولیداته سال 2013 به بعد و یا ترکیبی از همه اینها. از همین جست و جو ها که تو اکثر سایت های فروشگاهی هست.

حالا مشکل اینجاست که با کلیت انجام فعل جست و جو آشنایی ندارم یعنی نمیدونم چه جوری انجام میشه و چه جوری باید ایجاد و پیاده سازیش کنم. البته کمی sql بلدم و با دستورات select شرطی و... آشنایی دارم. اما اینکه دقیقا چه جوری انجام میشه از html به php  و query sql گرفتن جواب و بازگشت نتیجه نمیدونم چیکار باید کرد. اگه ممکنه راهنمایی کنید. ممنون

0  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     9:01 ق.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

بیا عزیز دلم

این هم اون چیزی که میخوای

dl.persianscript.ir/plugin/advance-search-form%28PersianScript.ir%29.zip

انشاالله موفق باشی

این افزونه تمام نیاز هات رو بر آورده میکنه

ورودی و خروجیش هم رو میتونی عوض کنی و بهش مواردی اضافه کنی اگر بخوای

2  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     5:12 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

مرسی ابلیسر عزیز به اسمت نمیاد اینقدر مهربون باشی D:

اینو باید تو وردپرس نصب کنم دیگه؟ خوب من فعلا تو مرحله psd to html css هستم. الان این فرم جست و جو که اینجا دارم رو با html طراحی کنم بعدا میشه این افزونه رو به این فرم متصل کرد که ورودی هاشو از این بگیره یا نه الان اصلا چیزی واسه فرم جست و جو طراحی نکنم، چه جوریه؟

0  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     5:14 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

خواهش میکنم عزیز

شما این رو نصب کن و تست کن

اگر دوست داشته باشی میتونی قالبش (شکل ظاهریش) رو هر جوری بخوای بغییر بدی

اگر هم کلاً دوست داری خودت بنویسی ، کد های این افزونه و طرز کارش رو نگاه کنی متوجه میشی از چه قراره

2  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     5:41 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

نه علاقه ای به کد نویسی اضافه که ندارم :) تازه بلد هم نیستم که خودم بخوام بنویسم. اما یه نگا بد نیست. فکر میکنم خوب متوجه سوالم نشدی. میگم من هنوز طراحی قالبم رو تموم نکردم. هنوز دارم html میزنم تازه بعد باید وردپرسیش کنم. خوب وقتی هنوز تو طراحی قالبم که نمیشه افزونه وردپرس نصب کنم که، میشه؟ اول باید کار قالب رو تموم کنم بعد اینو نصب کنم دیگه. حالا این شکلی که طراح واسه فرم جست و جو در نظر گرفته که یه بخشی از صفحه هم هست. من چیکار کنم الان اینو در بیارم با html و css (منظور کلید ها و تکست اینپوت ها و...) یا نه مثلا فقط یه دایو خالی به اون ابعاد بذارم اونجا بعدا که قالب تموم شد و افزونه رو نصب کردم امکانات جست و جو رو بیارم اونجا و بعد تغییرش بدم.

1  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     5:47 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

درسته ببخشید من متوجه نشدم که هنوز تمومش نکردید

روش دوم بهتره که جاش رو خالی بذارید بعداً این رو اونجا قرار بدید

البته اگر میخوای قالبت رو به قالب وردپرس تبدیل کنی دیگه نیازی به جای خالی گذاشتن نیست

شما sidebar رو که تعریف کنی توی وردپرس اسم فارسیش میشه ابزارک ، اون خودش جاش رو الی میکنه .

2  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     6:08 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

خوب این توی هدره از نظر محل قرار گیری تو ساید بار نیست. فرقی نمیکنه؟

0  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     6:12 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

مورد اول اینکه اگر واقعا قصدت استفاده از وردپرس هست خیلی به خودت زخمت نده و html طراحی نکن

مستقیم قالب وردپرس طراحی کن

و مورد بعدی اینکه اگر کاملاً روی کد نویسی مسلط نیستی تا اونجا که میتونی توی هدر از سرچ استفاده نکن و سعی کن توی سایدبار بذاری که راحت جابجاش کنی و تغییرش بدی و ...

ولی در کل توی وردپرس افزونه هایی که نصب میکنی باید بلاخره یه جوری صدا زده بشن

شما میتونی توی هدر هم بذاریش ، تفاوتی توی جایی که میخوای بذاریش نداره

3  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     6:23 ب.ظ #

رضا ساطع بیدگلی

Subscriber
199 پست51 تاپیک

آقای ابلیسر ایمیلتون چیه ؟

0  تشکر
دوشنبه ، 7 آوریل 2014     6:27 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

Reza_gh949@yahoo.com

1  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 18 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .