سوال: استایل دادن به تگ ها از طریق php

این تاپیک 6 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  لقمان آوند ،‏ 2 سال و 6 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1412 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 13 می 2014     9:19 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام خسته نباشید

نمیدونم جای این سوال ها که میپرسم اینجا هست یا تو قسمت وردپرس پس اگه اشتباهه ببخشید.

من میخوام تو وردپرس یک شرط با php تعریف کنم که اگه صفحه جاری صفحه اصلی یا همون index هست کد های زیر اجرا بشه (پست ها راندوم نمایش داده بشند و یک تگ img هست که میخوام تغییر مکان بده) و حالا اگه صفحه اول نبود و cat=32 بود این کد ها اجرا بشه(دیگه نمایش پست ها راندوم نباشه و تگ img به این مکان بیاد)

حالا این شرط ها چه جوری میشه؟

1.صفحه اصلی هست یا نه

2.اگه در صفحه ای غیر از صفحه اصلی هست و cat=32

و آیا میشه از طریقه php به تگ های html استایل داد و یا استایل رو عوض کرد؟

با تشکر

0  تشکر
سه شنبه ، 13 می 2014     9:28 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

شرطهای مورد نظر شما :

یعنی چی با php استایل بدید ؟

با css باید استایل بدید . با php و به صورت شرطی می تونید کلاس های css رو به تگهای html اعمال کنید .

2  تشکر
سه شنبه ، 13 می 2014     9:39 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

ممنون

میدونم با css باید استایل داد، منظور من هم همین بود که میشه یه شرط گذاشت که اگه اون شرط اجرا شد مثلا padding تگی با id=arrow از 15 به 30 تغییر کنه

0  تشکر
سه شنبه ، 13 می 2014     9:43 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

اینکارو معمولا با انتساب شرطی کلاس های css به تگ ها انجام میدن . برای موردی که گفتید اگه از همون شرط خانه بودن استفاده کنیم اینکارو میشه انجام داد . دو کلاس pad15 و pad30 رو با css تعریف کنید و پدینگ ها رو تعین کنید :

2  تشکر
سه شنبه ، 13 می 2014     9:48 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

در واقع چه جوری میشه با php به استایل های یک تگ html دسترسی پیدا کرد و اونارو تغییر داد؟

ببینین قضیه اینه که من یه شکل فلش مانند دارم که رو به پایین و محتوای صفحه اشاره میکنه، میخوام اگه صفحه اصلی بودیم زیر نوشته صفحه اصلی نمایش داده بشه، اگه تو صفحه تماس با ما بودیم این فلش زیر نوشته تماس با ما نمایش داده بشه و...

اینو با جاوا اسکریپت و جی کوئری پیاده کرده بودم وقتی کاربر رو یکی از اینا کلیک میکنه اون فلش با انیمیشن میاد زیر همون گزینه در منو اما چون صفحه مجدد لود میشه وقتی صفحه جدید میاد فلش باز سرجای اول خودش که در واقع همون صفحه اصلی هست ظاهر میشه در صورتی که ما الان تو صفحه تماس با ما هستیم. حالا میخوام صفحات رو با php چک کنم و واسه هر صفحه با عوض کردن استایل اون فلش جاشو عوض کنم و ببرم زیر گزینه مربوط به اون صفحه

0  تشکر
سه شنبه ، 13 می 2014     10:14 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

[quote=26136]اینکارو معمولا با انتساب شرطی کلاس های css به تگ ها انجام میدن . برای موردی که گفتید اگه از همون شرط خانه بودن استفاده کنیم اینکارو میشه انجام داد . دو کلاس pad15 و pad30 رو با css تعریف کنید و پدینگ ها رو تعین کنید :

1
2
3
4
5
6
7

<?php
if(is_home()){
echo'<div class="pad30">Content</div>';
}else{
echo'<div class="pad15">Content</div>';
}
?>

[/quote]

ممنون

غیر از این روش دیگه ای برای دسترسی و تغییر کلاس های یک تگ نیست؟

0  تشکر
چهار شنبه ، 14 می 2014     12:44 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

روش همینه که گفتم . منتهی برای موردی که شما گفتید معمولا اینطوریه که باید صفحه شناخته بشه و با توجه به اینکه الان کدوم صفحه هستیم یه کلاس (مثلا active) به لینک اون صفحه در منو اضافه بشه که فلش مورد نظر رو نشون میده ...

4  تشکر
پست 1 تا 7 (از مجموع 7 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .