سوالی در مورد include در php

این تاپیک 4 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  بردیا راستین ،‏ 2 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 615 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 3 سپتامبر 2014     11:04 ق.ظ #

comp101070

Subscriber
13 پست43 تاپیک

با سلام:

من وقتی در یکی از پوشه های سایتم در یکی از فایل های php یک فایل php که در اصلی ترین پوشه قرار دارد را include می کنم با اروری روبه رو نمی شوم اما وقتی آدرس یه پوشه دیگه و همون فایل رو می دهم ارور می دهد(محیط wamp server است) .

منظورم اینه که وقتی آدرسی غیر از اصلی ترین قسمت پوشه یا root رو می دهم که مثلا برو به فلان پوشه و فلان فایل رو include کن ارور می دهد در واقع ارور هم که نه یه warning می دهد که چنین فایلی موجود نیست در صورتی که دکمه پوت به سرور رو هم در دریم ویور می زنم.....

ممنون میشم راهنماییم فرمایید

0  تشکر
چهار شنبه ، 3 سپتامبر 2014     12:56 ب.ظ #

بردیا راستین

Subscriber
93 پست7 تاپیک

دوست عزیز شما وقتی خود اون فایل رو روی پوشه www اجرا می کنی نمی تونی ادرسی جز فایل های کنارش بدی ولی مثلا وقتی میخوای به اینکلود بگی این پوشه رو برگرد یه فایل اونجاست اینجوری عمل می کنی با استفاده از .. (دو نقطه)

یا مثلا فایل توی یه پوشه ای هست که اون پوشه کنار فایلیه که شما میخوای از توش فایل تو اون پوشه رو اینکلود کنی (چی شد ...!)

1  تشکر
چهار شنبه ، 3 سپتامبر 2014     5:00 ب.ظ #

comp101070

Subscriber
13 پست43 تاپیک

بله مثلا فرض کنید ما در پوشه www دو عدد پوشه با نام های 1 و 2 داریم و یک فایل php به نام example.php خوب حالا من وارد پوشه 1 میشم و یه فایل php به نام  example1.php می سازم و داخل پوشه 2 هم یه فایلی به نام example2.php می سازم .

حالا در فایل example1.php قرار دارم و می خواهم دوفایل دیگر رو اینکلود کنم ببینید مشکل من دقیقا اینجاست که وقتی من الان برای اینکلود کردن فایل example2.php این رو می نویسم

به من warning میده که همچین فایلی نیست !!!!

ولی وقتی می خوام فایل پی اچ پی داخل روت رو اینکلود کنم هشدار نمیده یعنی کد زیر درسته:

حالا می خوام بدونم مشکل کجاست؟؟؟؟

ممنون

0  تشکر
چهار شنبه ، 3 سپتامبر 2014     5:57 ب.ظ #

بردیا راستین

Subscriber
93 پست7 تاپیک

من دقیقا همینی که گفتی رو رو مال خودم تست کردم هیچ مشکلی نداشت کدشم میزارم احتمالا شما داری نام فایل یا پوشه رو اشتباه مینویسی یه چک کن اگه بازم ارور داد متن ارور رو اینجا بزار تا حل کنیم یا اگه یه عکس ازش بگیری که بهتر.

1  تشکر
چهار شنبه ، 3 سپتامبر 2014     5:58 ب.ظ #

بردیا راستین

Subscriber
93 پست7 تاپیک

شایدم بخاطر اینه که ته اینکلود سمی کالون نزاشتی !!

2  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .