سردرگمی برای پیدا کردن الگوی مناسب برای طراحی!!

این تاپیک 15 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Pouria Ariafar ،‏ 3 ماه و 3 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 369 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     8:10 ب.ظ #

امین عزیزی پور

Subscriber
13 پست3 تاپیک

سلام دوستان خسته نباشید

من یکی دو روزی هست که آموزش طراحی وب این سایت رو تموم کردم اما نمیدونم برای تمرین دقیقا از کجا شروع به کدنویسی کنم یعنی هنوز موفق نشدم یه الگوی مناسب برا طراحی پیدا کنم که ن خیلی سخت باشه که نفهمم چی به چی ن خیلی پیش پا افتاده...

لطفا اگه منابعی میشناسین که برای شروع و الگوگیری مناسب هستن معرفی کنید و یا پیشنهاد یا نظراتی دارین بفرمایید تا از این سردرگمی دربیایم؟؟

پیشاپیش ممنون...

0  تشکر
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     9:36 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

سلام دوست عزیز شما بهتره تا قبل شروع js تسلط رو خیلی خیلی بالا ببری وبسایت ها مختلف رو بگرد و سعی کن منطقی رو که در طراحی بخشی از سایت به کار بردن رو درک کنی،مثلا صرف نظر از js های به کار برده در سایت شما به سادگی می تونی شبیه قالب هر وبسایتی رو در صورت تسلط بالا بسازی مثلا همین صفحه اول سون لرن،می تونی به جای اسلایدرش یه دونه عکس ثابت بزاری ولی بجز چند مورد استثنا باید بتونی دقیقا شبیه همین قالب رو بسازی بعد اون به وبسایت هایی که طرحشونو می پسندی سر بزن من الان خودم کارم شده این ... یعنی اینکه هر وبسایتی که میرم یه خبر ساده بخونم شروع می کنم به ساخت چیزی شبیه به اون سایت! در ابتدا مثلا خیلی غیر اصولی کد میزدم ولی الان واسه خودم کلاس های اختصاصی دارم چون زیاد به کار بردم مهارتم بالا رفته و وقتی به سایتی نگاه می کنم سریع کد ها و استایل هایی که باید برای طراحی اون قالب زده شه به ذهنم میاد ... یکی از سایت هایی که قالبشو من می پسندم و خیلی شیک و تمیزه soft98.ir است که صرف نظر از js هاش اگه مهارت بالایی داشته باشید تقریبا می تونید کاملا کدشو بزنید ... کد ساید بار و باکس تبلیغات و مطالب و ... این کار باعث میشه تجربه تون بالا بره مهارت و تسلطتون بالابره و در ضمن با خیلی چیزایی ؟آشنا بشید مثلا رنگ ها،با رنگ ها ی به دل نشین آشنا بودن خیلی برتریته توی طراحی قالب

کلا توصیه ام اینکه هر سایت رو بیشتر از اینکه قالبشو ببینید به صورت کد ببینیدش!

امیدوارم شاد و موفق باشید

5  تشکر
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     9:40 ب.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

سلام

شما میتونید طرح های psd برای تمرین به کد تبدیل کنید مثلا طرح های سایت زیر رو ببینید و سعی کنید پیاده کنید

لینک

یا مثلا سایت زیر رو نگاه کنید قالب های رایگان که با html و css نوشته شده، شما میتونید قالب رو اول خودتون بنویسید و هر جا مشکل داشتید کدهاش رو نگاه کنید، اکثر این کدنویسی ها هم مرتب شده هست و میتونید یک الگوی در بین این طرح ها پیدا کنید

لینک

این طرح ها پیچیده نیستن فقط در لینک دوم گاهی از جاوااسکرییپ استفاده کرده که شما لازم نیست به این قسمت توجه کنید، کدهای html و css در یک فایل جداگانه هستند و مشکلی برای شما نخواهد داشت

برای داشتن یک الگوی مناسب در طراحی نیاز به تجربه دارید، وقتی کدها رو به خوبی بشناسید تمرین کنید دیگه از این مشکل رفع میشید، هر چند در ویدیو 19 و 20 استاتید سون لرن اصول صحیح کدنویسی رو تا جایی که تونستن یاد دادن

2  تشکر
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     10:14 ب.ظ #

امین عزیزی پور

Subscriber
13 پست3 تاپیک

خیلی ممنون از راهنماییتون

0  تشکر
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     10:28 ب.ظ #

امین عزیزی پور

Subscriber
13 پست3 تاپیک

آقای اریانفر این لینک هایی که فرستادین خیلی میتونه کمک کنه...

اگر باز منابعی دیگه میشناسید بی زحمت معرفی کنید اگر هم فارسی باشن که بهتره...

تشکر از راهنماییتون

0  تشکر
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     10:36 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

از Pourya Ariyafar عزیز بخاطر پیشنهادات خوبش سپاس گذارم ...

2  تشکر
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     10:39 ب.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

خواهش

ببینید منبع فارسی من وبلاگ ها رو معرفی میکنم

مثلا من خودم برای شرکت بیان قالب میزنم، اول برای دست گرمی این کار رو کردم ولی بعدا خوشم اومد و از طرفی چندین وبلاگ نویس از قالبم استفاده کردن

حالا کلی قالب برای این وبلاگ کد زدم و میتونم بگم این باعث شده تا من کمی دستم توی کدنویسی بهتر شه و البته هنوز خیلی جای کار دارم، به شما هم پیشنهاد میکنم حتما این کار رو بکنید، اکثر طراحان حرفه ای از کدنویسی قالب های وبلاگ ها شروع کردن

من سرویس وبلاگدهی بیان رو معرفی کردم چون توی کدنویسی در وبلاگ ها دست شما خیلی بازتره نسبت به سرویس های دیگه، و از طرفی این سرویس کمبود قالب داره و اگر قالب هاتون خوب باشه اینطوری شما میتونید طرفدار جمع کنید :)

میتونید عبارت "قالب رایگان html و css" در گوگل سرچ کنید به نتایج خوبی میرسید ولی پیشنهاد اول رو فراموش نکنید، برای تجربه خیلی خوبه

2  تشکر
سه شنبه ، 9 آگوست 2016     10:40 ب.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

عزیزی آقا مهران

1  تشکر
پنجشنبه ، 11 آگوست 2016     1:15 ب.ظ #

it,one

Subscriber
99 پست46 تاپیک

از تمام دوستان خصوصا پوریا جان و همچنین پدید اورنده این صفحه تشکر میکنم ...

منم تا جلسه 14 این دوره طراحی وبو تموم کردم حالا میخام قبل از اینکه برم سراغ جلسه 15 که اولین پروژه هست ..

میخام خودم کد بنویسم و قالب  طرح کنم و بعد ا برم سراغ جلسه 15

ممنون از همه دوستان ...

0  تشکر
شنبه ، 13 آگوست 2016     12:27 ق.ظ #

امین عزیزی پور

Subscriber
13 پست3 تاپیک

آقای آریانفر از راهنمایی و لطفتون  خیلی ممنون

وای خواستم بگم برای طراحی قالب وبلاگ ابتدا باید قالب رو به طور کامل با html و css کد بزنیم بعد بریم اصول و قواعد کد نویسی که خود شرکت وبلاگ دهی تعیین کرده رو وارد کنیم؟؟؟

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 16 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .