ذخیره جلسه ها در دیتا بیس

این تاپیک 3 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حسین ،‏ 3 سال و 1 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 577 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 15 اکتبر 2013     4:05 ب.ظ #

حسین

Subscriber
70 پست60 تاپیک

سلام من يه سيستم ورود دارم كه وقتي كاربر تاييد مي شه نامش در يك session

قرار مي گيره و سيستم چك ميكنه اگه اين متغير باشه وارد مي شه اما اگه نباشه دوباره صفحه ورود رو نشونه مي ده isset

دو سوال

اول اينكه اين روش روش درستي براي ورود كاربره و دوم اينكه حالا مي خوام يك سيستم درست كنم كه نشون بده چه كس هاي انلاينن و اون رو ي توي ديتابيس زخيره كنه

0  تشکر
سه شنبه ، 15 اکتبر 2013     5:37 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

برای سوال اول باید بگم روش درستیه اما کافی نیست از لحاظ امنیتی باید امنیت سشن رو هم در نظر بگیری،مثلا موقع  خروج باید از session_regenretion_id برای جلوگیری از session fixation استفاده کنی،برای سوال دوم هم میتونی به فیلد توی جدول کاربران به اسم مثلا status بذاری که هر وقت لاگین شد online بزی و هر وقت بیرون رفت offline بزنی بعدشم دیگه معلومه،با کوئری تعداد هر کدوم رو بگیر و میتونی نام کاربریشون رو هم نشون بدی،برای نشون دادن تعداد کاربران مهمان هم میتونی فایل های داخل session_save_path رو که مقداری داخلشون ست نشده رو بشماری تا تعداد مهمانان سایت هم بدست بیاد.

0  تشکر
سه شنبه ، 15 اکتبر 2013     6:21 ب.ظ #

حسین

Subscriber
70 پست60 تاپیک

من با كاربران مهمان كاري ندارم

يه مشكل هست شايد يك كاربر لاگ اوت نكرد و پنجره رو بست بعد سشن از بين ميره اما در ديتا بيس ذخيره نميشه  من دارم يك چت روم درست مي كنم بايي بدونم همين الان چه كساني هستن

0  تشکر
سه شنبه ، 15 اکتبر 2013     7:25 ب.ظ #

حسین

Subscriber
70 پست60 تاپیک

يك روش با ايژاكس هم به فكرم رسيد اما فكر كنم روي سرور فشار بياره

0  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .