ساخت اسکریپت چت دونفره

این تاپیک 5 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  ro2013 ،‏ 2 سال و 10 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1226 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 5 فوریه 2014     2:59 ب.ظ #

4web

Subscriber
62 پست34 تاپیک

سلام

من تقریبا یک هفته پیش تاپیکی ارسال کرده بودم با موضوع چت دو نفره که متاسفانه به جایی نرسید من خودم قبلا تا یه جاهایی پیش رفته بودم یعنی اومدم یه دیتابیس درست کردم بعد یه تیبل که قرار بود توش یه ایدی و ایدی کسی که پیام رو میفرسته و کسی که پیام رو میگیره و خود پیام رو ذخیره کنم ولی فقط میتونم یه پیام رو نشون بدم یا برای کسی که فرستاده یا اونی که گرفته که بیشتر حالت پیام خصوصی داره وقتی اسکریپت های معروف تو این زمینه رو دانلود کردم (ارو چت و کامت چت) دیدم شکل دیتابیس اون ها هم همین شکلیه اما مثل این که نحوه سلکت کردن اطلاعات از دیتابیسشون فرق داره اقای امینی هم قبلا در این باره تاپیکی ارسال کرده بود که ایشون هم تو همین قسمت گیر کرده بود لطفا اگه کسی قبلا این اسکریپت رو نوشته یا بلده چطور نوشته میشه مارو هم راهنمایی کنه

با تشکر

1  تشکر
چهار شنبه ، 5 فوریه 2014     11:04 ب.ظ #

N a S e R

Subscriber
45 پست15 تاپیک

سلام دوست گرامی لطفا این اسکریتو نصب کنید

اسکریتپ کاملا ساده و قابل فهم هست کافیه عملکردشو تجزیه و تحلیل کنید و ببیند که به چه شکل عمل میکند.

برای مشاهده دمو از اینجا و برای دانلود دمو از اینجا اقدام کنید.

موفق باشید

1  تشکر
پنجشنبه ، 6 فوریه 2014     1:25 ق.ظ #

4web

Subscriber
62 پست34 تاپیک

خیلی ممنون از پاسخت ناصر جان ولی من منظورم چت روم نیست منطورم چت خصوصیه!

0  تشکر
پنجشنبه ، 6 فوریه 2014     1:40 ق.ظ #

N a S e R

Subscriber
45 پست15 تاپیک

همین پروژه را میتونی خودت ویرایش کنی زمان بره ولی شدنیه جای که برای همه ارسال بشه فقط برای یه ای پی خاصی ارسال بشه :)

0  تشکر
پنجشنبه ، 6 فوریه 2014     1:41 ب.ظ #

4web

Subscriber
62 پست34 تاپیک

خب من قبلا این کار رو انجام دادم و فقط مشکلم اینه که موقع سلکت کردن اطلاعات از دیتابیس نمیتونم اطلاعات کسی که پیام رو فرستاده و گرفته رو باهم سلکت کنم چیزی که من درست کردم حالت پیام خصوصی داره

1  تشکر
چهار شنبه ، 12 فوریه 2014     3:36 ب.ظ #

ro2013

Subscriber
16 پست8 تاپیک

به تاپیک قبلیتون یه پاسخ ارسال کردم ولی این پایین روش کارو میگم.البته اول پاسخ تاپیک قبلیو بخونین.

شکل جدول در دیتابیس:

id,text,user1,user2,time,users_id

خوب اول نحوه چت بین دو نفر بصورت خصوصی اینه که کاربری میتونه به یه کاربر دیگه درخواست چت بده وقتی کاربر درخواست میده صفحه چت باز میشه.

من صفحه چت رو قبلا تو یه پوشه دیگه ساختم که همه اتفاقات اونجا میوفته.

البته من این صفحه رو با جی کوئری بصورت پاپ آپ توی همون صفحه اصلی باز میکنم.(دانلود افزونه پنجره پاپ آپ با قابلیت درگ،مینیمایزفمکسیمایز و ...)

وقتی صفحه رو باز میکنم دو تا پارامتر رو به روش GET به صفحه ارسال میکنم یکی آی دی کاربر درخواست دهنده چته و در user1 ذخیره میکنم و اون یکی هم آی دی کاربر دوم هست که در user2 ذخیره میکنم.

خوب تموم شد وقتی کاربری پیامی میفرسته اون پیام رو در ستون text و آیدی کاربر رو در user1 و کاربر دیگه  رو در user2 و زمان رو هم در time.

قبلا گفتم من به صفحه چت دو تا پارامتر میفرستم یکی آی دی کاربر اول و یکی آی دی کاربر دوم .خوب من از اینا استفاده میکنم و از جدول پیام هایی رو نشون میدم که کاربر اول برابر یوزر1 هستش و کاربر دوم برابر یوزر2. برای امنیت هم چک میکنم اگه کاربری این صفحه رو باز کرد اگه حداقل یکی از یوزر آیدی ها مال این کاربر نباشه صفحه رو ()die میکنم.

خوب توی صفحه ای که در خواست ای جاکس رو میفرستم تا پیام ها رو برگردونه برای این که هر پیام برای هر کاربر یک بار نمایش داده بشه من ستونی رو در جدول دارم به اسم users_id وقتی پیامی رو میخونم همون موقع هم آیدی کاربر فعلی رو به آخر اون ستون اضافه میکنم.دفعه بعد که میام اینجا پیام هایی رو انتخاب میکنم که users_id شون شبیه ای دی کاربر فعلی نباشه به همین راحتی هر پیام فقط یکبار برای هر کاربر نمایش داده میشه.

برای دریافت اطلاعاتی چون نام طرف اول چت من از یوزر1 استفاده میکنم و وصل میشم به جدول کاربران و اطلاعات رو میخونم.

خوب در زیر کد صفحه ای رو که پیام ها رو برمی گردونه رو برای دانلود میزارم تو هر کجاش مشکل داشتید بگید.

از اساتید اگه مشکلی میبینند بگن.

لازم به ذکره من با این سایت طراحی وب رو آموختم! دست اساتید درد نکنه بابت آموزش ها شون.

شرمنده فایل دوم رو دانلود کنید فایل اول اشکال دار بود.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
2  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .