ساخت آلبوم تصاویر با استفاده از تگ div و خاصیت float

این تاپیک 8 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  s.alifarrokh ،‏ 2 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 926 بازدید داشته است .

تگ شده :  ,

نویسنده پست
یکشنبه ، 13 جولای 2014     9:52 ب.ظ #

moj ala

Subscriber
69 پست54 تاپیک

سلام دوستان

این موضوع خیلی واسم مهمه - لطف کنید من رو دقیق راهنمایی کنید.من می خوام یک آلبوم از تصاویر را باتگ های div کنار هم ایجاد کنم.مثلا مانند یک ماتریس 3*3 ، اما این تگها ارتفاع متفاوتی دارند(فایل رو در پایین ضمیمه کردم).من می خوام این تگها از سمت راست به ترتیب شروع شده و هر سطر فقط 3 تگ قرار گیرد و تگ چهارم از زیر تگ 1 شروع شود و نه از زیر تگ 5 یا 6(چون ارتفاع تگها متفاوته نمی تونم به ترتیب زیر هم دیگه نشون بدم. ) لطفا کد دقیق و مفید رو واسم قرار بدید.این مشکلیه که خیلی ها با اون مواجه می شن. منتظر جواب هستم.تشکر

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
یکشنبه ، 13 جولای 2014     10:18 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

باید از خاصیت width (عرض) , height (ارتفاع) در css استفاده کنی تا همه عکس ها طول و عرض یکسانی داشته باشند

0  تشکر
یکشنبه ، 13 جولای 2014     10:41 ب.ظ #

moj ala

Subscriber
69 پست54 تاپیک

[quote=29016]باید از خاصیت width (عرض) , height (ارتفاع) در css استفاده کنی تا همه عکس ها طول و عرض یکسانی داشته باشند[/quote]

مشکل من در تنظیم اندازه تصاویر نیست.من میخوام تصاویر با سایز های متفاوت رو به صورتی که در تصویر ضمیمه گذاشتم در صفحه قرار بدم. لطفا تصاویر ضمیمه رو یک نگاه بندازید.

0  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     10:15 ق.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

میشه یه کم دقیق تر توضیح بدین؟دقیقا چجور البومی میخواین؟قراره فقط ثابت باشه؟اگر قراره ثابت باشه که میتونین در هر ردیف یه div ببندین و توی اون از خاصیت انتخاب فرزند در css استفاده کرده و یا اصلا برای هر div یه کلاس جداگانه بنویسین.

0  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     11:46 ق.ظ #

moj ala

Subscriber
69 پست54 تاپیک

[quote=29037]میشه یه کم دقیق تر توضیح بدین؟دقیقا چجور البومی میخواین؟قراره فقط ثابت باشه؟اگر قراره ثابت باشه که میتونین در هر ردیف یه div ببندین و توی اون از خاصیت انتخاب فرزند در css استفاده کرده و یا اصلا برای هر div یه کلاس جداگانه بنویسین.[/quote]

شما فرض کنید یه آلبومه 3*3 که سایز تمام تصاویر آن برابره (مثلا همه تصاویر سایز 100*100 رو دارن) که وقتی کاربر رو هر کدوم از اونا رفت کمی سایز آن بزرگتر بشه و از طرف دیگر با بزرگتر شدن یک تصویر ،مکان تصاویر دیگر تغییر نکنه(به همان صورت 3*3 نشان داده شود) . من از خاصیت float استفاده کردم ، اما وقتی یه تصویر بزرگ می شد.تگ div زیری به سمت چپ منتقل می شد و زیر تصویری که بزرگ شده بود خالی می موند.دوباره به کوچک شدن تصویر ، div زیرین سرجاش بر می گشت.

0  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     12:04 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

بفرمایید.خدمت شما.با استفاده از خاصیت ترنسفرم در css میتونید این کارو بکنید و نیازی به تغییر عرض و ارتفاع نیست.توضیحات کامل هم داخل خود فایل پیوست هست.

مشکلی هست در خدمتم.یا علی

پیوست ها:
1  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     3:11 ب.ظ #

moj ala

Subscriber
69 پست54 تاپیک

سلام - ممنون از راهنماییتون فقط یه مشکل دیگه دارم که می خوام وقتی کاربر روی عکس میره تصویر نره زیر اون div اصلی . نمونه فایل رو گذاشتم لطفا نگاه کنید مشکل رو ببینید .که وقتی روی تصویر میری تصویر میره زیر div دیگه. لطف کنید برام اصلاحش کنید. می خوام بیاد روی اون div پدرش

0  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     3:12 ب.ظ #

moj ala

Subscriber
69 پست54 تاپیک

فایل رو ضمیمه کردم

پیوست ها:
1  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     7:32 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

ببخشید یه کم دیر جواب میدم.کارداشتم.باید از پراپرتی z-index استفاده کنید.همچنین این که نباید به عناصر پدر overflow هیدن داد.

به عنصری که z-index بالاتر بدید،بالاتر میاد.نمونش در فایل پویست هست.فقط ببخشید کد یه کم تغییر کرد چون عجله داشتم.یه کمعرض و ارتفاع و رنگ هاش به هم ریخت ولی چیزی که میخواستین رو درست گذاشتم.

پیوست ها:
2  تشکر
پست 1 تا 9 (از مجموع 9 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .