روال ورود به دنیای طراحی وب سایت

این تاپیک 3 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  آرمین نادری ،‏ 1 سال و 8 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 770 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 11 مارس 2015     12:27 ب.ظ #

نازمحمد گری

Subscriber
2 پست8 تاپیک

با سلام  خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز / من تازه عضو این سایت شدم

سوالی داشتم که ذهن من رو به خودش درگیر کرده . اگه کسی می تونه در مورد طراحی وب سایت برام توضیح بده / مثلا اینکه  فرق بین طراح وب و با برنامه نویس وب چیه و برای هر کدوم از این ها چه  مسیرهایی را باید طی کرد و من یه تازه کارم  لطفا من را راهنمایی کنید

در ضمن ببخشید اگه محل تاپیک اشتباه باشه.

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
چهار شنبه ، 11 مارس 2015     4:00 ب.ظ #

Mr. MiM

Subscriber
157 پست10 تاپیک

سلام

برنامه نویس وب (back end)  کسیه که برنامه نویسی عملیات های مورد نیاز یک صفحه وب رو انجام میده

برای مثال یک برنامه نویس php یک برنامه نویس وبه

طراح وب (front end) یا همون طراح رابط کاربری کسی که شکل و شمایل سایت رو برای کاربر طراحی میکنه

اما در مورد اینکه چی باید بلد باشی

خیلی جاها این دو مقوله باهم همپوشانی دارند

ولی شما اول html و html5 رو کامل یاد بگیر  و همزمان با اون CSS  رو یاد بگیر

بعد برای برنامه نویسی وب یا php یا asp.net رو یاد بگیر

یاد گیری java script و کارکردن با کتابخونه هایی مثه jquery هم باعث افزایش توانایی شما در طراحی صفحات به روزتر میشه

موفق باشید

2  تشکر
چهار شنبه ، 11 مارس 2015     10:59 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

علی امیری

Subscriber
39 پست9 تاپیک

سلام عرض خسته نباشید !

خوب همونطور که اکثر برنامه نویس های ماهر و کار بلد این مسیر رو که بنده بهش اشاره می کنم طی کردن ، روند قابل توجهی هستش !

در برنامه نویسی اولین چیزی که  میتونه یک برنامه نویس رو به هدفش برسونه خلاقیت و پشت کار هستش ! البته مسئله قابل توجهی مثل علاقه به کد نویسی و شور و اشتیاق برای فراگیری این کار مقوله مهمی به حساب میاد.

خوب برای این که بدونید مثال میزنم ! خود بنده اولین دفعه ای که کدهای html رو دیدم شاخ در آوردم ! ولی مثل بقیه دوستان برنامه نویس عزمم رو جزم کردم که برنامه نویسی رو یاد بگیرم ! خوب زبان html رو با پیگیری کردن آموزش های ویدیویی که سایت های مختلف تماشا کردم تا حدودی با پایه کار آشنایی پیدا کردم و در مرحله بعد رفتم سراغ قالب های آماده html که از قبل طراحی شده بود و کد هاش رو مشاهده می کردم و بهتر با کد ها آشنایی پیدا می کردم و زبان Css هم به همین صورت ولی زبان های برنامه نویسی اصول خاصی دارند! اینم بگم همونطوری که اکثر برنامه نویس های میدونن Html , Css زبان برنامه نویسی نمیشه بهشون گفت ! این دو زبان جزو زبان های رابط کاربری هستند !

خوب برای شروع زبان php هم بهترین روش از لحاظ بنده آشنایی با اصول برنامه نویسی هستش ! خوب بزارید ساده تر بگم : زبان های برنامه نویسی قوانین نسبتا شبیه به هم دارن ! تنها تفاوتشون تو یه سری از مسائل خیلی جزئی هستش ! وگرنه نوع تعریف تابع و استفاده از شرط ها فرق به خصوصی باهم ندارند زبان php شباهت زیادی با زبان ++C داره ، خوب امیدوارم که تونسته باشم راهنماییتون کنم و آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز را دارم !

راستی یک تصویر هم قرار دادم در این پست نگاه بندازید خالی از لطف نیست !

کلید موفقیت در صبر است !

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
6  تشکر
پنجشنبه ، 12 مارس 2015     2:19 ب.ظ #

آرمین نادری

ناظم
389 پست39 تاپیک

سلام دوستان عزیز توضیحات خیلی کاملی رو ارائه دادن و من هم به نوبه خودم یه توضیحی میدم :

طراح وب کسی هست که ظاهر سایت یا همون رابط کاربری رو میسازه مثلا همین صفحه ای که شما دارید می بینید توسط طراح وب ساخته میشه و در این نوع از طراحی از زبان های html و css و javascript استفاده میشه .

اما برنامه نویس وب کسی هست که به سایت روح می بخشه در واقع میشه گفت برنامه نویس مغز سایت رو میسازه شما بدن انسان رو تصور کن یک جسمه که با توجه به پیام ها و دستورات مغز کاری رو انجام میده برنامه نویس هم همین کار رو میکنه مثلا وقتی شما در سون لرن این تاپیک رو ایجاد کردید این دستورات به برنامه فرستاده میشه و تاپیکتون رو ایجاد میکنه امیدوارم که خوب متوجه شده باشی .

شخصا به عنوان طراح و برنامه نویس وب بهت پیشنهاد میکنم برای اینکه در این زمینه موفق باشی این زبان ها رو به ترتیب شروع به یاد گیری کن :

html

css

javascript

jquery

php

sql

و ...

موفق باشی

2  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .