راهنمایی در مورد شروع یادگیری زبان های برنامه نویسی

این تاپیک 3 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  pooyast ،‏ 4 سال پیش .

این تاپیک تاکنون 2261 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 22 نوامبر 2012     10:15 ب.ظ #

pooyast

Subscriber
1 پست1 تاپیک

درووود
من ۳۰ سالمه و لیسانس رشته برق دارم اما به برنامه نویسی کامپیوتر علاقه زیادی دارم ولی اطلاعات زیادی در این رابطه ندارم. آیا پا گذاشتن در این عرصه بدرد من میخوره یا اینکه یکم دیره که بخوام شروع کنم.؟ و اینکه آیا باید حتما در رشته کامپیوتر درس خونده باشم و یا بخونم که بتونم در این زمینه موفق باشم؟
اگه میشه یه همکاری فکری در این رابطه به من بکنی ممنون میشم. سپاس گزارم.

1  تشکر
پنجشنبه ، 22 نوامبر 2012     11:43 ب.ظ #

Sina4everafter

Subscriber
14 پست16 تاپیک

دوباره سلام.اول یه تشکر می کنم از جناب آوند که همیشه مشکلاتم و حل می کنه.

دوست عزیز pooyast ، من خودم رشتم نرم افزاره و به برنامه نویسی خیلی علاقه دارم.توی دانشگاه غیر انتفاعی درس می خونم.مدرکش هم تا اینجایی که من تحقیق کردم از پیام نور و آزاد معتبر تره.اینا رو گفتم تا بگم  که دانشگاهی که توش درس می خوم بد نیست،خوبه.اما با اینکه نرم افزار می خونم و برنامه نویسی اصلی ترین کاره ماست ، اگه بخوام به چیز هایی که از دانشگاه یاد می گیرم بسنده کنم به هیچ جا نمی رسم.منظورم اینه که اصلا مهم نیست که رشتت چی(البته این نظره منه).اگه علاقه داشته باشی و یکم راجع بش بیشتر تحقیق کنی که چه طور و از کجا شروع به یاد گیری کنی ، غیر ممکنه که موفق نشی.

این نظر من بود.نمی دونم،فک نکنم خیلی کمت کنه.

امید وارم موفق باشی.

6  تشکر
جمعه ، 23 نوامبر 2012     1:43 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

پیرو صحبت های خوب سینا که من باهاشون موافقم ، باید عرض کنم که نیازی به تحصیلات دانشگاهی در این زمینه نیست (هر چند اگه داشته باشی بهت کمک می کنه - در کل اون طوری که یه مهندس واقعی کامپیوتر کد میزنه با یه فردی که تو بازاره فرق میکنه - نمی گم کدوم بهتره ولی خوب اصولی لازمه توی کد نویسی که توی دانشگاه اونا رو بهتر بحث میکنن) و اگه علاقه داری خودت باید بری سراغ یادگیری . تو دانشگاه فقط یه سری اصول و چیزای پایه رو میگن . هر کی تمرین بیشتر کنه و بیشتر بخونه موفق تره !

در مورد سنتون هم باید بگم که ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است ! البته الان دیگه برنامه نویس زیاد شده ولی اگه تلاشت رو کنی و واقعا بهش بچسبی حتما موفق میشی ...

7  تشکر
جمعه ، 23 نوامبر 2012     12:30 ب.ظ #

pooyast

Subscriber
1 پست1 تاپیک

درود مجدد به بزرگواران آقا سینای عزیز و جناب آوند گرامی

سپاسگزارم از اینکه وقت گذاشتید.

سینای عزیز نظر شما بسیار محترمه و خیلی هم بهم کمک کرد.

باهم ممنون

2  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .