راهنمایی در مورد استفاده از تگ div درون div دیگر با موقعیت خاص

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  mahdi zebhi ،‏ 6 ماه و 3 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 3816 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     2:14 ق.ظ #

مریم

Subscriber
5 پست9 تاپیک

با سلام خدمت تمام اساتید

من یه div در صفحه خودم ایجاد کرد حالا می خواهم div دیگری را طوری قرار دهم که درون یا کنار دیو قبلی قرار نگیرد بلکه در موقعیت خاص مثلا در گوشه سمت چپ بالای دیو اصلی بطوری که نیمی از آن در دیو اصلی و نیم دیگر آن از دیو اصلی بیرون باشد نمی دانم منظورم رو رسوندم یا نه به تصویر پیوست شده توجه کنید مانند تصویرکه div آبی که تاریخ در آن هست چطور در در کنار div که بردر مشکی دارد در آن موقعیت قرار گرفته است  و در صورت امکان نحوه انجام این کار و کدهای آنرا قرار دهید  با تشکر...

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
3  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     3:40 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

مهم اینه که div بیرونی پوزیشن relative داشته باشه و درونی پوزیشن absolute . صفحه ی html حاوی کد درخواستی رو براتون الصاق کردم . می تونید ببینید :

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
6  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     12:33 ب.ظ #

مریم

Subscriber
5 پست9 تاپیک

سلام آقای آوند ممنون از پاسخ گویی سریعتون یه سوال دیگه هم دارم
موقعیت relative نسبت به absolute چی کار میکنه یعنی کار این دو نسبت به هم چیه و اینکه left=-45px نسبت به چیه ؟به div مادر یا مرروگر؟...؟
ممنون از راهنماییتون...

2  تشکر
چهار شنبه ، 17 جولای 2013     1:29 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

کلا موقعیت fixed نسبت به کل صفحه (مرورگر) در نظر گرفته میشه .

ولی absolute نسبت به تگ والدش (تگی که اونو در بر میگیره) موقعیت رو محاسبه میکنه . البته به شرطی که تگ والد موقعیت relative رو داشته باشه .

اون -45px طبق این گفته نسبت به div محاسبه میشه ...

6  تشکر
شنبه ، 21 می 2016     10:04 ب.ظ #

mahdi zebhi

Subscriber
1 پست3 تاپیک

سلام

ببخشید خسته نباشید یک سوال دارم من یک تولبار برای سایتم ایجاد کردم ولی میره زیره بخش های مختلف

چیکار باید بکنم مثل این عکس

0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .