دریافت آرایه چک باکس از فرم و ثبت در دیتا بیس

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Zahra ،‏ 1 سال پیش .

این تاپیک تاکنون 410 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 19 نوامبر 2015     12:20 ب.ظ #

sadaf

Subscriber
VIP
99 پست88 تاپیک

سلام

من وقتی میخوام آرایه ای از چک باکس رو از طریقه آرایه سوپر گلوبال پست دریافت میکنم

و به تابع میفرستمش نمیتونم متغیر رو در بانک ذخیره کنم توی قسمت آرگومان تابع

باید متغیرش رو چطور تعریف کنم؟

چون وقتی متغیر عادی براش تعریف میکنم میگه ارایه نمیتونه در رشته ذخیره شه

2  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
پنجشنبه ، 19 نوامبر 2015     5:00 ب.ظ #

Zahra

Subscriber
13 پست1 تاپیک

تابعتون چه طوریه مگر؟

2  تشکر
جمعه ، 20 نوامبر 2015     9:47 ق.ظ #

Eagle Seein

Subscriber
11 پست1 تاپیک

مشکل از تعریف متغیر ها نیستش. شما میخواین مجموعه ای از مقدار های چک باکس هاتون رو به تابعی که فقط یه مقدار لازم داره بدین. یا باید یه foreach بزنین و تک تک مقادیر آرایه رو به تابع ارسال کنین یا باید داخل تابع از foreach استفاده کنین. و اگرهم مقدار چک باکستون فقط قراره یک تیک باشه فقط همون تیکی که مقدارش تیک خورده (یعنی به عبارتی همون عضو آرایه که مقدارش در لحظه موجوده) رو به تابع بدین. امیدوارم منظورمو گرفته باشین.

موفق باشین.

2  تشکر
جمعه ، 20 نوامبر 2015     7:30 ب.ظ #

sadaf

Subscriber
VIP
99 پست88 تاپیک

سلام تابع یه تابع معمولیه که مقادیری که از فرم دریافت میکنه رو در دیتابیس ثبت میکنه

این چک باکس ها روهم من مثل یک متغیر معمولی دریافت کردم روندش رو الان اینجا میزارم

به ترتیب میگم

1-صدا زدن آرایه در صفحه ای دیگه
addform($_POST['emkanat'];
2-تعریف تابع
function addform($emkanat)
{
insert into table(emkanat)values('$emkanat')

این تیکه فقط قسمتی از کد هست من این چک باکس رو هم مثل بقیه دریافت میکنم و در دیتابیس ذخیره میکنم این درسته؟

1  تشکر
جمعه ، 20 نوامبر 2015     8:00 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

Zahra

Subscriber
13 پست1 تاپیک

خب برای این که داخل کد شما این کوئری اجرا بشه باید متغیری که به تابع میفرستید را وقتی آرایه هست به رشته تبدیل کنید ، نمیتونید مستقیم آرایه را بریزید داخل دیتابیس، میتونید از foreach استفاده کنید و آرایه تون را به رشته تبدیل کنید، اگر هم میخواهید که هر کدوم از چک باکس ها به عنوان یه رکورد توی دیتابیستون قرار بگیرند، 2 راه دارید یا باید کوئری را داخل foreach چند بار(به ازای هر عضو آرایه یکبار) اجرا کنید یا اینکه کوئری را به کمک foreach  بسازید و یکبار در نهایت اجراش کنید.

3  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .