درخواست id دادن به هر ستون از دیتابیس

این تاپیک 6 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  hesen ،‏ 3 سال و 9 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1747 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 1 مارس 2013     10:42 ب.ظ #

hesen

Subscriber
23 پست14 تاپیک

سلام

میخوام یک اطلاعاتی که در دیتابیس ثبت میشه شماره گذاری بشه

اطلاعاتم : نام و شماره هست

هر عکس این مقدار وارد کردش موقع چاپ در صفحه بشه ستون یک و بعد دو ...

کنار این دو اطلاعات به ترتیب عدد بزنه و چاپ کنه

ممنون

0  تشکر
شنبه ، 2 مارس 2013     12:32 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام دوست عزیز،منظور شما اینه که برای هر سطر شماره یونیک تعریف بشه؟ و اطلاعات اون سط به وسیله اون شماره در دسترس باشه؟ اگه منظورتون این بود می تونید یه فیلد با عنوان ID تعریف کنید و اونو Primary Key و Auto increament قرار بدید،اینجوری هر سطر شما یه شماره منحصر به فرد میگیره و شما میتونید با اون شماره به اطلاعات سطر های خودتون دسترسی داشته باشید.

موفق و پیروز باشید

0  تشکر
شنبه ، 2 مارس 2013     7:28 ب.ظ #

hesen

Subscriber
23 پست14 تاپیک

سلام

ممنون

میشه کدشو بگید ، باید در php تعریف کنیم ؟!

قبلش باید ستون id بسازم و اون رو کلید کنم.

0  تشکر
شنبه ، 2 مارس 2013     8:52 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

نه دوست عزیز،لازم به تعریف در php نیست،فقط کافیه توی Phpmyadmin وقتی میخواین جدول رو بسازید  اولین فیلدی (ستون) که می سازید همین ID باشه،بعد توی قسمت مشخصات ستون Index رو روی Primary تنظیم کنید و چک مارک گزینه A_I (حروف اول عبارت  Auto Increment ) رو انتخاب کنید و بعد بقیه ستون ها رو وارد کنید. و بعد از ساخت جدول و وارد کردن اطلاعات (پست ها،اطلاعات کاربران و ...) میتونید به هرجدولی که با این روش ساختید بوسیله همون ستون ID دسترسی داشته باشید.

من اینجا یه مثال یا SQL براتون میارم.

شما فرض کنید با روش بالا یه جدول برای کاربران سایت ساختید و این جدول یه سری ستون داره،حالا میخوایم با استفاده از ID هر سطر که منحصر به فرد هست اطلاعات رو واکشی کنیم،خوب این کوئری SQL میگه دیتابیس محترم و عزیز اطلاعات این ستون ها رو (name,uid,pass,lastlogin,activate,registerdate) برای من از جدول کاربران (users) بیرون بیار (واکشی کن) هر جایی که ID اون سطر برابر مقدار 1023 باشه.

یک نکته دیگه هم اینکه الزامی نیست حتما اسمشو ID بزارید می تونید مطابق با جدول اسمشو انتخاب کنید مثلا برای جدول کاربران از UID و برای جدول پست ها و مطالب مثلا از POSTID یا P_ID استفاده کنید.

امیدوارم مشکل شما حل شده باشه

موفق و پیروز باشید

1  تشکر
شنبه ، 2 مارس 2013     9:16 ب.ظ #

hesen

Subscriber
23 پست14 تاپیک

سلام

ممنون استاد عزیز

هاستی تهیه کردم و اطلاعاتی که میخوام وارد کردم و جواب گرفتم

دوتا سوال بود یکی این که برای خروجی هر کدومشون از شماره " 1" شروع کنه بشماره !

دومی میخوام ستون " شماره " جمع کل شو چاپ کنه

اینم نمونه کارم :  http://ir-dbor.tk/test/

بی نهایت ممنون

2  تشکر
یکشنبه ، 3 مارس 2013     11:31 ق.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام دوست عزیز برای سوال اول میتونید از همون ID جدول استفاده کنید و اونو چاپ کنید،برای جمع کل یک ستون می تونید از این کوئری SQL استفاده کنید

این کوئری مجموع ستون مورد نظر (column_name) رو از جدول مورد نظر (table_name) براتون برمیگردونه

موفق و پیروز باشید

1  تشکر
یکشنبه ، 3 مارس 2013     1:23 ب.ظ #

hesen

Subscriber
23 پست14 تاپیک

سلام

همینطور گفتید id ساختم ، خب الان کئوری که هر نفر اطلاعات ثبت کرد براش یک id ثبت کنه میخواستم.

درمورد جمع مهندس جان این کد در SQL جواب میده ولی در php جواب نمیده ...

ممنون

0  تشکر
پست 1 تا 7 (از مجموع 7 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .