درخواست راهنمایی

این تاپیک 4 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Sajjad Sohrabi ،‏ 9 ماه و 1 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 293 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 3 مارس 2016     6:02 ب.ظ #

سید حسن میرعربشاهی

Subscriber
20 پست8 تاپیک

ببخشید من از یک برنامه نویس خیلی حرفه ای با سابقه برنامه هایی واقعا فوق العاده و بسیار بزرگ و معروف که استاد دانشگاه هم هستند پرسیدم گفت :

« شما باید دروس حیاتی‌ای مثل «مبانی کامپیوتر و برنامه‌نویسی»، «برنامه‌نویسی پیشرفته»، «پایگاه داده‌ها»، «مهندسی نرم افزار» (یا تجزیه و تحلیل)، «طراحی وب» (همان HTML و CSS کافی است)، مهندسی اینترنت و گرافیک را پاس کرده باشید تا بتوانید مفاهیم مختلف آن دروس را با هم ترکیب کنید تا بشود یک سایت یا سیستم مدیریت تحت وب.

من دانشجوی رشته کامپیوتر نیستم، هیچ شانسی ندارم؟

دقت کنید که هیچ چیز، تحصیلات دانشگاهی نمی‌شود! از آن چیزی که شما بیرون از دانشگاه یاد می‌گیرید خیلی برتر است، اگر فکر می‌کنید به صورت تجربی یا با مطالعه آن‌ها را یاد می‌گیرید که سرِ کار هستید و دارید وقت خود را تلف می‌کنید! اگر می‌توانید در دانشگاه‌های علمی-کاربردی در رشته نرم افزار یا فناوری اطلاعات برای دو سال (چهار ترم - کاردانی) مشغول به تحصیل شوید. وگرنه باید به طور آزاد، این دوره‌ها را با استادی که بدانید خودش برنامه‌نویسی و طراحی وب انجام داده بگذرانید: پایگاه داده‌ها از دوره‌های ICDL‏ (یعنی آموزش Access)، آموزش زبان C یا C++‎ (دقت کنید که زبان C تقریباً پایه‌ی تمام زبان‌های برنامه‌نویسی است و کسی که با آن آشنا نباشد خیلی سخت است یک PHP کار شود)، مبانی فناوری اطلاعات، فتوشاپ و غیره

و اینکه اگر انگلیسی به طور متوسط به بالا تقریبا حرفه ای نباشی ، موفق نمیشوی.»

به نظر شما حرف این آقا درست است؟ یا من با دوره های شما موفق میشوم. لطفا در اینجا یه جواب کامل بدید که هرکسی هم که دید کامل متوجه بشه.

1  تشکر
پنجشنبه ، 3 مارس 2016     6:02 ب.ظ #

سید حسن میرعربشاهی

Subscriber
20 پست8 تاپیک

Jquery  با jquery mobile با jquery UI چه فرقی میکنه؟

1  تشکر
پنجشنبه ، 3 مارس 2016     6:03 ب.ظ #

سید حسن میرعربشاهی

Subscriber
20 پست8 تاپیک

ببخشید کدوم زبان برنامه نویسی بازار کار بهتری داره؟

سی شارپ ، جاوا ، ای اس پی ، پی اچ پی و پایتون، کدوم؟

ممنون

1  تشکر
پنجشنبه ، 3 مارس 2016     6:04 ب.ظ #

سید حسن میرعربشاهی

Subscriber
20 پست8 تاپیک

بخشید میشه یه آموزش مربوط به فعال سازی لپ تاپ بزارید. آدم اول که لپ تاپ میخره ، ازش رمز ورود به بایوس میخواد که بیرن میگن 200 تومن بده تا درستش کنیم. میشه در مورد فعال سازی و رمز لپ تاپ های مختلف صحبت کنید ؟

ممنون.

1  تشکر
پنجشنبه ، 3 مارس 2016     7:45 ب.ظ #

Sajjad Sohrabi

Subscriber
118 پست8 تاپیک

سلام دوسته من

درمورد پست اولت(سوال اول)

کاملا میگم که اون استاد داره  شوخی میکنه یا به عبارتی کاملا اشتباهه

من رشتم کامپیوتر نیست و اصلا بیرون هم برای کلاس نرفتم ولی تو پی اچ پی اونقدری پیشرفت کردم که میتونم خودمو یه برنامه نویس پی اچ پی خطاب کنم

سی پلاس خیلی زبان بدرد بخوری هست شما اگه میخواید با زبان برنامه نویسی کار کنید حداقل برای آشنایی هم که شده سمته سی پلاس برید حداقل یک ماه باهاش کار کنید تا مبانی برنامه نویسی رو یاد بگیرید
و سوال دومتون
جی کوئری یه زبان برای دسترسی به عناصر صفحه نوشته شده

مثل دستکاری تو تگ های صفحه به صورت پویا اضافه کردن فرم یا افکت خاصی به سند خودمون

ما تو جی کوئری نمیتونیم افکت های خیلی حرفه ای رو داشته باشیم به خاطر همون چیزی به اسم جی کوئری موبایل برای رابط کاربری پسنیده تر برای ما ساخته شده که مخصوص موبایل هست و استفاده اون تو دسکتاپ لذت بیشتری به آدم میده

یه مثال از جی کوئری موبایل میزنم
ما تو این سایت اسلایدر داریم و با جی کوئری نوشته شده

اما فکرشو بکنید اگه با جی کوئری موبایل نوشته شده بود میتوستیم با موص صفحات اسلایدشو رو عوض کنیم دیگه لازم نبود با کلیک عکسای اسلایدشو رو عوض کنیم و مثل تاچ موبایل که لمسیه اینجا هم اسلایدشو نقشه تاچ رو بازی میکنه و ما میتونیم به راحتی مثل کشیدن و رها کردن اسلایدشو رو عوض کنیم

جی کوئری ui هم مثل بوت استرب هست برای طراحی راحت تر استفاده میشه که طراحی رو برامون آسون میکنه

سوال سومتون
دوسته من هر زبانی رو خوب بلد باشی مطمعنن  بازار کارش هم خیلی خوبه

اگه مبتدی هستی اصلا سمته جاوا نرو

بهتره با زبانی مثل سی شروع کنی و بعدش اگه دسکتاب خواستی کار کنی بری سمته سی شارپ و اگه وب خواستی کار کنی بری سمته پی اچ پی

درمورد سوال آخرتون من  اطلاعاتی ندارم

و یه نکته
بهتره هر سوال رو تو یه تیکت جداگونه بپرسی اینجوری تو هر تیکت اینهمه سوال نباشه که برای پاسخ دهنده هم مقدور باشه و اذیت نشه تا اینهمه جوابو تایپ کنه

2  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .