درخواست راهنمایی از دوستان در مورد cms

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  علی ،‏ 4 ماه و 1 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 218 بازدید داشته است .

تگ شده :  , , ,

نویسنده پست
شنبه ، 30 جولای 2016     12:38 ق.ظ #

علی

Subscriber
17 پست16 تاپیک

سلام خدمت دوستان سون لرنی

من قبلا مدتی php کار میکردم (حدود 7 یا 8 ماه پیش) اما بعد به دلایلی رفتم سمت جاوا و الان نیاز دارم که با php برای خودم یه cms بنویسم و از این نظر چند تا سوال برام پیش اومده.

الان که به سر فصل های اموزش php نگاه میکنم تقریبا بجز مبحث شی گرایی و معماری mvc با بقیه ی مباحث اشنایی دارم و کار کردم.میخوام بدونم ایا اشنایی با این دو مبحث مهم و ضروری هست برای ایجاد یه csm قوی؟

و اگر هست تقریبا بصورت خیلی فشرده چقد زمان برای یادگیری این دو مبحث نیاز دارم؟(من اصول شی گرایی رو قبلا در جاوا یاد گرفتم)

و سوال دوم اینکه ایا با توجه به دانسته هام و با توجه به اینکه زمان برام خیلی مهم هست و نیاز دارم که هر چی سریعتر این پروژه تکمیل بشه ، ایا خودم میتونم از پسش بر بیام یا بسپرمش به کس دیگه؟(بازم روی کلمه ی cms قوی بازم تاکید میکنم! - البته به لحاظ ماژول ها زیاد پیشرفته بودن رو نیاز ندارم و بیشتر بحث امنیت مد نظرمه)

ممنون میشم راهنمایی کنید

1  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
شنبه ، 30 جولای 2016     8:40 ق.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

سلام پیشنهاد میکنم دوره php رو کامل نگاه کنید

برای شما ساختن CMS مهم هست پس باید کامل نگاه کنید چون در ویدیو 27 با معماری MVC اومدن یک CMS ساختن و در بین کدها از شی گرایی استفاده کردن

اگر با مبحث شی گرایی کمی آشنا باشید میتونید ویدیو 21 و 22 رو توی یک روز نگاه کنید

از ویدیو 22 به بعد هم به نظر من هر کدوم تقریبا یک روز وقت لازمه، البته اگر وقت بیشتری بذارید زودتر میتونید تموم کنید

3  تشکر
شنبه ، 30 جولای 2016     9:17 ق.ظ #

علی

Subscriber
17 پست16 تاپیک

پس یعنی میگید که بدون این دو مبحث نمیشه cms خوبی ساخت درسته؟

1  تشکر
شنبه ، 30 جولای 2016     10:40 ق.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

سلام ببنید استفاده از مبحث شی گرایی و یا مازولار یا رویه ای تمام این ها بر می گرده یه تحلیل پروژه که تا چه حد قرار پروژه حجم داشته باشه و در آینده پیشرفت کنه و نمی شه صرفا و حتما گفت شما برای طراحی cms باید از شی گرایی و mvc هم درش استفاده کنید و یا نه, بخاطر همین هست که تیم های برنامه نویسی همیشه یک یا چند تحلیلگر پروژه دارند که در ابتدا ساختار ها و نیاز ها ی پروژه رو بسنجن و بعدش بر طبق اون تصمیم به طراحی و اجرای معماری پروژه داشته باشن شما هم ببنید اگر پروژتون کوچیک هست و در حد یه cms ساده که فقط برای درج مطالب و یکسری عکس و پرس و جو با کاربرا هست نیازی به استفاده از شی گرایی و mvc درش نیست و باحالت  برنامه نویسی فانکشنال و رویه ای هم کارتون راه میوفته و هیچ مشکلی نیست اما اگر پروژتون بزرگتره و مخصوصا در آینده رشد بیشتری خواهد و به اصطلاح شاخ و برگ خواهد گرفت بهتر از ایتدا با ترکیب شی گرایی و فانکشنال پیش برید تا هر چقدر که حجم پروژتون بیشتر میشه مدیریت پروژه و کدهاش برای شما و توسعه دهندگان بعدی که به شما می پیوندند ساده تر و راحت تر باشه در مورد امنتیت هم باید بگم که امنیت یک مورد نسبی هست و 100 درصد نیست و همیشه باید اطلاعاتتون بروز باشه تا از سایتتون بتونید مراقبت کنید حتی وردپرس و cms های خیلی قوی هم امنتیت 100 درصد ندارن در کل موارد عمومی امنیت رو که در php هست رو باید بخوبی رعایت کنید

7  تشکر
شنبه ، 30 جولای 2016     10:48 ق.ظ #

علی

Subscriber
17 پست16 تاپیک

سلام جناب صالحی

مرسی از راهنماییتون

مثل همیشه جواب کامل و مفید بود.

1  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .