داشتن چند کنترلر تو در تو در MVC

این تاپیک 4 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حسین پور حسین ،‏ 1 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 355 بازدید داشته است .

تگ شده :  

نویسنده پست
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     1:50 ق.ظ #

حسین پور حسین

Subscriber
30 پست6 تاپیک

سلام دوستان عزیز

همونطور که همه میدونند آدرس دهی در mvc به این صورت است که اول کنترلر میاد بعد یک متد از اون کنترلر و بعد پارامتر های اون متد.

حالا من میخواستم ببینم میشه داخل یک کنترلر به جای این که به یکی از متد ها بره ٫ بره داخل یک کنترلر دیگه مثلا:

فرض کنید مثلا میخواهیم یک سایت معرفی خودرو داشته باشیم. یک کنترلر داریم با نام کارخونه ها مثلا (ایران خودرو-سایپا- بنز- ب.ام.و- تویوتا...) که البته باید به صورت داینامیک باشه . یعنی هر وقت خواستی از دیتابیس مورد اضافه بشه. بعد برای هر کارخونه ای خودرو های اون بعد از کلیک باز بشن مثلا برای ب.ام.و وقتی کلیک میکنیم(X3-X2-i8-m3...) مرحله بعد وقتی روی هر خودرو کلیک میکنیم مثلا قطعات منحصر به فرد اون رو نشون بده.

حالا برای شروع مثلا من یک کنترلر میسازم به نام مثلا karkhoone حالا برای این کنترلر فقط میشه متود و فانکشن تعریف کرد؟ یا میشه یک کنترلر دیگه هم داخلش قرار داد؟ (بعدیش مثلا cars) اگه میشه لطفا بگید چه جوری...

0  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     1:58 ق.ظ #

حسین پور حسین

Subscriber
30 پست6 تاپیک

منظورم اینه همچین آدرسی داشته باشه مثلا

www.cars.com/bmw/x3/rings/4

یعنی وقتی میزنی رو bmw فقط ماشین های اون باز بشن. و وقتی میزنی رو یک خودرو فقط قطعات اون ماشین

0  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     11:08 ق.ظ #

آرمین نادری

ناظم
389 پست39 تاپیک

دوست عزیز امکان اینکه در یک کلاس یک کلاس دیگه تعریف بشه وجود نداره

0  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     1:08 ب.ظ #

حسین پور حسین

Subscriber
30 پست6 تاپیک

بله در شرایط عادی معمولا برای اینکه یک کلاس جزعی از یک کلاس دیگه باشه اون رو extend میکنند. که اینجا نمیشه ٫ یعنی اگر هم یک جوری بشه فکر نمیکنم راه حل باشه.

ولی باید یک راهی باشه دیگه بلاخره!!!

شاید یک کتابخونه ای برای اتولود یا یک چیزی که من اطلاع ندارم

0  تشکر
شنبه ، 22 آگوست 2015     1:07 ق.ظ #

حسین پور حسین

Subscriber
30 پست6 تاپیک

کسی هیچ راهی نداره یعنییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه لینکی چیزی!!!!

یعنی تو mvc بیشتر از سه چهار تا لایه نمیشه نوشت؟؟؟

0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .