خطا های وب سایت w3 به کد ها

این تاپیک 7 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  مهران ،‏ 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 199 بازدید داشته است .

نویسنده پست
یکشنبه ، 7 آگوست 2016     12:33 ب.ظ #

єѕмαιℓ

Subscriber
16 پست20 تاپیک

سلام ، من برای اولین بار امروز یک قالب خیلی ساده HTML , CSS ساختم و بعد کد ها رو در validator.w3.org اجرا کردم و به این کد ها خطا داد ( " - > - < ] - [ - & - | - ) بیشتر هم به اینها > < خطا داده . چرا به شکل هست ؟

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
یکشنبه ، 7 آگوست 2016     1:40 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

اسماعیل جان،به نظرت الان من می تونم دقیقا بفهمم که خطاها واسه چی بوده؟؟؟؟؟؟

شما باید قالبت رو بدی یا دیگه لااقل اون صفحه ی ارور رو سیو کنی و بفرسی تا ادم بتونه بگه دلیل چی بوده ... این ابزار دقیقا می نویسه که اشکال از کدوم خطه،این طوری میشه مشکلات رو رفع کرد ...

شما قالبت رو بفرس من تست کنم بگم ماجرا چی بوده ...

4  تشکر
یکشنبه ، 7 آگوست 2016     2:17 ب.ظ #

єѕмαιℓ

Subscriber
16 پست20 تاپیک

سلام ، من طراحی سایت رو اصلا دو هفته میشه شروع کردم ، نمیدونستم باید قالب و یا اون صفحه خطاها رو در اختیار شما قرار بدم ، من لینک دانلود قالب رو میدم فعلا یک صفحه ساده ازش ساختم و اینکه اگر میشه بهم بگید درست از تگ ها استفاده کردم یا نه ... ممنون میشم .

دانلود قالب 

0  تشکر
یکشنبه ، 7 آگوست 2016     3:57 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

اسماعیل جان اول اینکه اونجا به شوخی اون جمله رو گفتم خواستم فضا صمیمانه باشه دی

این قالبت 19 تا ارور داشت! البته خوشبختانه مشکلی نیس اگه به نکاتی که میگم دقت کنی

اول اینکه داکتایپت رو بعد این همیشه این بزار

<!DOCTYPE html>

تنها با این کار ارور ها از 19 به 7 کاهش پیدا کرد!

این یه کار استانداره که بهتر بعد این انجام بدی

بعدش اینکه 6 تا از ارور هات برمیگرده به یه اشتباه ساده

شما واسه ایجاد فاصله باید از علامت

&nbsp;

استفاده کنی در حالی که اشتباها از

&nbsp

یعنی بدون اون نقطه ویرگول پایانی استفاده کردی

سه تا هم هشدار بود که مربوط میشه به فارسی نویسی و استفاده از dir=rtl و امثال اون

توصیه می کنم یه بار کدتو اصلاح کن با اون نکات که گفتم و یه برا دیگه توی validator چک کن

4  تشکر
یکشنبه ، 7 آگوست 2016     4:12 ب.ظ #

єѕмαιℓ

Subscriber
16 پست20 تاپیک

یعنی میگید من بجای

قرار بدم ؟  <!DOCTYPE html>  این عبارت

0  تشکر
یکشنبه ، 7 آگوست 2016     5:44 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

بهله این استاندارد اچ تی ام ال 5 است

این مطلب رو بخونید

وقتی DOCTYPE مثلا html5 رو بزنید باید از تگ های html5 استفاده کنید و شما مجاز نیستید از سایر DOCTYPE ها استفاده کنی درحالی که از تگ های html5 استفاده می کنی!

و مجاز نیستی از تگ هایی که در سایر ورژن های html هستند ولی در html 5 منسوخ هستند هم در html5  استفاده کنی!

این مطلب رو هم بخونید مفیده

توصیه می کنم همیشه از html 5 که بروزه استفاده کنید

4  تشکر
دوشنبه ، 8 آگوست 2016     10:52 ق.ظ #

єѕмαιℓ

Subscriber
16 پست20 تاپیک

آقا مهران خیلی خوب بود ، فقط داخل این مقاله ها نگفته بود که ما بهتر است از چه نسخه ای استفاده کنیم تا بهتر استاندارد باشه مثلا من از Html5 استفاده کنم و یا از html 4.1 استفاده کنم ، من اصلا فرق بین این نسخه ها رو متوجه نشدم و یا اینکه html با Xhtml تفاوتی دارن اصلا از کدام یک از اینها باید استفاده کنم . اینجور که من دارم پیش میرم پیچیدگی کار داره زیاد میشه . لطفا اگه میشه یه توضیح مختصری از این مقوله به بنده ارائه بدید . تشکر می کنم .

0  تشکر
دوشنبه ، 8 آگوست 2016     12:25 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

اسماعیل جان این عکس رو ببین

عکس

html وقتی ایجاد شد اون قدیم قدیم هاااا،چیز خیلی کاملی نبود چون به خیلی از تگ ها اون دوران نیازی نبود یا اینکه فکر بشر به افزودن اون تگ ها قد نمی کشید تا اینکه طی سال های متمادی اومدن ورژن هایی جدید از این زبان ارائه دادند،مثلا در html5 تگ های خیلی زیادی اضافه شده که html2 اون دوران اون ها رو نداشت،در عوض تگ هایی از html2 نیز ازhtml5 حذف شدند ... مثل قدیم ها تگ center بود توی html،الان دیگه تصمیم گرفتن که این tag از html5 حذف شه ... چون جایگزین هایی مناسب توی css داره...

الان هر ورژنی از html یه داکتایپ مخصوص خودشو داره،شما می تونی از تگ center استفاده کنی اما زمانی که از داکتایپ مخصوص ورژن های گذشته استفاده کنی ... الان شما بیشتر با تگ هایی آشنایی داری که مربوط به html5 هستند مثلا section , article , aside و ... اینا همه توی html 5 و داکتایپ مخصوص اون پشتیبانی میشن و مثلا اگر داکتایپ html2 رو بزنی و از این تگ هایی که تازه معرفی شدن استفاده کنی ابزار validator ایراد میگیره ...

لیست تگ های html5 رو می تونی در w3schools مشاهده کنی

2  تشکر
پست 1 تا 8 (از مجموع 8 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .