حرکت نرم صفحه در هنگام اسکرول ( نرم حرکت کردن اسکرول ) با jquery

این تاپیک 6 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  فرهاد ،‏ 1 سال و 1 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 736 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 25 سپتامبر 2015     8:28 ق.ظ #

dashjalal

Subscriber
2 پست1 تاپیک

سلام خدمت دوستان عزیز .

سوالی داشتم در مورد اینکه از چه کد jquery باید استفاده کرد تا وقتی با غلطک موس اسکرول رو به پایین حرکت دادیم ، صفحه نرم حرکت کنه و وقتی غلطک رو نگه داشتیم ، اسکرول بعد از یک ثانیه و به مرور متوقف بشه مثل برخی سایت ها که اجرا کردن .

ممنون . لحظاتتون خوش .

0  تشکر
جمعه ، 25 سپتامبر 2015     9:28 ق.ظ #

سید محمد رضا صدیقی

Subscriber
203 پست21 تاپیک

http://www.7learn.com/tutorials/smooth-scroll-with-jquery

ولی خوب بنده یک مشکلی دارم با این کد اونم این هست که در وردپرس این کد را هر جا که می زارم توی head سایت قبل از فایل jauery قرار می گیرد و کار نمیکنه فایل jquery را هم نمی تونم دستی لود کنم چون خود وردپرس یکبار لود میکنه باز دوبار سک فایل را لود کنیم فکر نکنم درست باشه لطفا اگر کسی می تونه راهنمایی کنه باتشکر

0  تشکر
جمعه ، 25 سپتامبر 2015     11:49 ق.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

مقدار تاخییر رو افزایش بدید الان مقدار تاخیر و کندی حرکت رو 1000 مییلی ثانبه هست عدد 1000 رو در کد بعد از مقدار offset به عددی بزرگتر تعییر بدید تا عمل اسکرول کند تر و با مکث بیشتری صورت بگیره

0  تشکر
جمعه ، 25 سپتامبر 2015     11:50 ق.ظ #

وحید صالحی

Authorplus
VIP
548 پست4 تاپیک

بهتره این کد رو در فوتر قالبتون قیل از تگ بسته footer لود کنید و کپیش کنید

1  تشکر
شنبه ، 26 سپتامبر 2015     10:12 ق.ظ #

dashjalal

Subscriber
2 پست1 تاپیک

سلام . اما این کد در مورد حرکت نرم اسکرول در زمان کلیک کردن بود و مثه همون دکمه برگشت به بالا هست .

اما سوال من در مورد اسکرول کردن با دکمه ی غلطک موس هست و نه کلیک کردن .

کدی که وقتی با غلطک وسط موس اسکرول میکنی ، صفحه رو نرم به حرکت در بیاره و بعد از رها کردن غلطک ، اسکرول شدن صفحه بعد از یک ثانیه یا نیم ثانیه یا هرچقدر ، متوقف بشه .

ممنون :)

0  تشکر
شنبه ، 26 سپتامبر 2015     11:43 ق.ظ #

dashjalal

Subscriber
2 پست1 تاپیک

توی گوگل به صورت دیگه ای جستجو زدم و توی یکی از مطالب سون لرن پاسخ به این سوال رو پیدا کردم فقط اینجا دوباره میذارم کد رو تا دو تا تنظیم دیگه بهش اضافه کنم :

که مشخص هست cursorminheight برای ارتفاع اسکرول بار هست و cursorwidth برای عرض اسکرول بار و scrollspeed هم برای سرعت اسکرول که هرچه عدد جلوش بیشتر باشه سرعت اسکرول کمتر میشه .
بقیه توضیحات و امکانات هم در لینک سایت اصلی :
http://areaaperta.com/nicescroll

0  تشکر
یکشنبه ، 25 اکتبر 2015     6:40 ق.ظ #

فرهاد

Subscriber
VIP
26 پست3 تاپیک

دوست گرامی

یه پلاگین براتون پیوست کردم می تونید ازش استفاده کنید. اون رو توی تگ head لود کنید.

با احترام

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
پست 1 تا 7 (از مجموع 7 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .