جست و جو در سایت

این تاپیک 16 پاسخ و 5 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  elham.e ،‏ 3 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1963 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     5:07 ق.ظ #

miladcr7

Subscriber
13 پست16 تاپیک

میتونید برای نوشتن قسمت جست و جو در سایت راهنماییم کنید

0  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     6:15 ق.ظ #

farvimgh

Subscriber
12 پست1 تاپیک

سلام این راهنمایی من این کد مال قسمت جستجوی همین وب هست تجزیه و تحلیلش کن یا ویرایش البته تو notepad تا چپ چین باشه و خوانا!

1  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     6:21 ق.ظ #

lili

Subscriber
184 پست38 تاپیک

اگه کد جستجوی گوگلی میخوایید کدش اینه :

1  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     11:19 ق.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام، با تشکر از farvimgh و lili کد هایی که دوستان این جا گذاشتن طراحی فرم جستجو هست،اما یه نکته ای هست و اونم اینه که دوستمون این تاپیک رو توی انجمن ASP مطرح کردن و احتمال زیاد هم جستجوی ASP رو لازم دارن،من باید بگم برای جستجو توی ASP یه کم قضییه فرق داره و ما درواقع همچین فرمی رو نداریم،بلکه ASP کلا یه فرم به طور کامل برای هرصفحه داره و پردازش درخواست های کاربر اونجا صورت میگیره (چه دکمه جستجو باشه،چه گرفتن نتایج از دیتابیس باشه و چه ارسال داده باشه و ...)

شما کافیه اول با HTML و CSS اون ناحیه ای که میخوای جستجوی خودت رو اونجا قرار بدی ایجاد کنی (مثل همین که دوستان گفتن،البته نه با کنترل های HTML،شما باید از کنترل های خود asp مثل asp:textbox و asp:button استفاده کنی).

بعدشم یه صفحه بذاری به اسم مثلا search_result خوب حالا باید هر چی توی این کادر متن تایپ میشه رو با کوئری استرینگ بفرستی صفحه search_result و اونجا مقدار رو دریافت کنی و بعدش با کوئری SOL نایج رو دریافت کردی و توی مثلا یه Repeater بذاری و سطر به سطر توی صفحه search_result نمایش بدی.

هر چند که بعضی ها برای جستجو از تکنیک ای جکس هم استفاده میکنن.

3  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     4:28 ب.ظ #

elham.e

Subscriber
91 پست10 تاپیک

این اشکال منم هست

آقای محمدی ببینید من منظورتونو درست متوجه شدم؟

من اومدم توی صفحه اصلیم یک تکس باکس و یک imgbutton گذاشتم که با رویداد کلیک باتن در داخلش نوشتم :

و بعد در صفحه search_result نوشتم :

حالا دیگه برای repeater نباید پایگاه داده اختصاص بدم؟ با همین bind کافیه؟

اینکه سط به سطر نشون بده چه شکلیه؟

واسه دیتا گرید ویو این تنظیمو داشت واسه repeater چه شکلیه؟

با تشکر

0  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     5:43 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام شما وقتی اطلاعات رو توی datatable ریختین دیگه همون datatable میشه منبع داده برای Repeater،الان این جا هم کد رو درست نوشتین فقط باید خود Repeater رو با HTML و CSS شخصی سازی کنید که چه جوری داده های توی datatable رو نشون بده.

من توی تبدیل کد های PHP اسکریپت لایک به ASP.NET بعدا تصمیم گرفتم از Repeater استفاده کنم.

من به ای صورت اونو توی قسمت HTML صفحه نوشتم:

نکته اول :کدی که بین تگ های Item Template قرار میگیره به تعداد ردیف های داخل datatable برای ما تکرار میشه.

نکته دوم :برای دریافت اطلاعات ستون ها برای هر ردیف ما از این دستور استفاده میکنیم :

الان این کد بالا برای من id رو دریافت میکنه.حالا مثلا برای دریافت مقدار ستون p_title از این کد استفاده میکنم:

برای ستون های بعدی هم همینطوریه.

به همین راحتی.

لذت ASP به همین چیزاشه :)

1  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     6:44 ب.ظ #

lili

Subscriber
184 پست38 تاپیک

جستجوی گوگلی برای سایت بهتره یا اینکه خودمون کدش و بنویسیم و از دیتابیس بخونه؟

0  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     6:57 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

جستجوی خوب و قدرتمند توی خود سایت میتونه یکی از ویژگی های مثبت سایت شما باشه و فکر کنم توی بحث سئو هم اهمیت داشته باشه.

0  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     7:03 ب.ظ #

lili

Subscriber
184 پست38 تاپیک

این یعنی از طریق گوگل؟ یا دیتابیس با کد خودمون؟ ببخشید من متوجه نشدم

0  تشکر
سه شنبه ، 6 آگوست 2013     7:10 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

کد نویسی خودتون،البته گوگل رو هم داشته باشید بد نیست.

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 17 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .