جاوا اسکریپ | محاسبات

این تاپیک 5 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حسین محمدی ،‏ 3 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 863 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 3 سپتامبر 2013     2:03 ق.ظ #

farshidelf

Subscriber
1 پست1 تاپیک

با سلام خدمت دوستای گلم

من یه سایت ساختم دو تا تگ input داره و میخوام با وارد کردن چندتا عدد توی این دوتا تگ یک سری محاسبات انجام بده

حالا موندم چجوری باید به  جاوا اسکریپت بفهمونم که مقدار input  با آیدی x همون متغیر x هه ... برای مثال :

یک تگ input با آیدی x و یک تگ input با آیدی y دارم و میخوام مقدار z رو که حاصل جمع x و y هستش رو با مسیج باکس نشون بدم ... باید چه جوری به Var X بگم که همون مقدار input با آیدی x هه؟ یا بلعکس؟ به Var Y بگم که همون مقدار input با آیدی y هه

کمک کنید علاف شدم به خدا

2  تشکر
سه شنبه ، 3 سپتامبر 2013     2:08 ق.ظ #

farshidelf

Subscriber
1 پست1 تاپیک

var x = x.value
var y = y.value
var z = x + y

این مقدار دهی درسته برای بالا؟

2  تشکر
سه شنبه ، 3 سپتامبر 2013     2:24 ق.ظ #

محمد امین واحدی نیا

Subscriber
136 پست13 تاپیک

می تونید با جی کوئری کار کنید:

1  تشکر
سه شنبه ، 3 سپتامبر 2013     6:20 ب.ظ #

pedroxy

Subscriber
3 پست2 تاپیک

لطفا اگه میشه روش استفاده از جی کوئری هم برای من توضیح بدید . مرسی

1  تشکر
چهار شنبه ، 4 سپتامبر 2013     1:52 ق.ظ #

محمد امین واحدی نیا

Subscriber
136 پست13 تاپیک

توی فایل html یا php یا asp سایت (فایل اصلی سایت) باید فایل جی کوئری رو هم با تگ اسکریپت اضافه کنی. در ضمن اول باید کتابخانه خانه جی کوئری رو از سایت jquery.com  دانلود کنی (یه فایل با فرمت js هستش) اگه آموزش جی کوئری هم می خوای می تونی از آموزش های سایت استفاده کنید مخصوصا آموزش جی کوئری بخش اول و دوم اونو حتما دانلود کنید

0  تشکر
چهار شنبه ، 4 سپتامبر 2013     10:36 ق.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

در جاوا اسکریپت با استفاده از مدل درختی dom و با استفاده از document.getElementById() میتونید به تگ موردنظر درسترسی کامل داشته باشید و attribute ها و event های را تغییر بدید.

0  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .