تگ فونت صفت سایز

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  لقمان آوند ،‏ 3 سال و 11 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1936 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 14 دسامبر 2012     9:38 ب.ظ #

Xin

Subscriber
10 پست11 تاپیک

با سلام

ببخشید من خیلی سوال می کنم ولی باید یاد گرفت ...

من این 2 تا متن رو نوشتم

<p align="right"><font size="+12">این متن دارای سایز x می باشد</font></p>
<p align="right"><font size="+4">این متن دارای سایز x می باشد</font></p>

نکته ای که اینجا هست اینکه وقتی میزنم +12 متن بزرگ میشه ولی وقتی میخوام متن زیری رو یک سایز کوچیک کنم می زنم +11 یا +10 کوچیک نمیشه و این کار رو تا +3 رفتم تا بالاخره کوچیک شده نه 1 سایز بلکه با تفاوت چشم گیری کوچیک شده و حتی تا +99 هم بردم هیچ تغییری نکرد

حالا 1 سوال :

1- چه کار کنم تا سایز متنم مثل wordpad یا office طبق سایز عددی که خود برنامه داره یک شماره یک شماره بزرگ یا کوچیک شه !! یا اینکه هر اندازه ای که دلم خواست بدم

لطفا به طور کامل و دقیق همراه با مثال جواب سوالم رو بدید

0  تشکر
جمعه ، 14 دسامبر 2012     10:30 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

از علامت + استفاده نکن و فقط سایز رو به صورت یک عدد خالی مثل 12 یا 10 وارد کن . ضمنا بهتره از تگ فونت استفاده نکنی چون منسوخ شده . از span و ویژگی font-size در css به شکل زیر استفاده کن :

در این کد px مخفف پیکسل هست و واحد سایزه .

0  تشکر
جمعه ، 14 دسامبر 2012     10:34 ب.ظ #

طاها دریس

Authorplus
VIP
451 پست5 تاپیک

سلام.

کلا تگ فونت رو دیگه کسی ازش استفاده نمیکنه، چونکه جزء تگ های منسوخ شده به حساب میاد، و مرورگرها دیگه بدرستی ازش پشتیبانی نمی کنن.

شما برای اینکه بتونی به صورت دقیق سایز متن رو تعیین کنی از css باید استفاده کنی.

به طور مثال:

اینجوری با تغییر عدد 12 به هر عدد دلخواه، متن هم به همون اندازه تغییر سایز میده.
درضمن میتونی از واحد های دیگه بجای px هم استفاده کنی. این مطلب رو بخون.

0  تشکر
جمعه ، 14 دسامبر 2012     10:46 ب.ظ #

Xin

Subscriber
10 پست11 تاپیک

ممنون

الان من یک چیزایی از html یاد گرفتم و آشنایی دارم

فرض کنیم Html و Css رو کامل یاد گرفتم حالا از کجا باید بدونم چه تگ هایی منسوخ شده !!

از کجا یاد بگیرم در چه قسمت هایی بهتر یا واجبه از html و در چه قسمت هایی از css استفاده کنم 😐

و اینکه چه مدت زمان می بره تا من html و css رو یاد بگیرم و بشه گفت تقریبا مسلط به هر دو هستم ؟

لطفا این 3 سوال رو هم جواب بدید

0  تشکر
جمعه ، 14 دسامبر 2012     10:50 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

این لیست تگ های منسوخ شده و جایگزین های اونها :

http://www.codehelp.co.uk/html/deprecated.html

html برای ایجاد بدنه ی کلی صفحه ی وب (پارگراف ، جدول ...) و css برای جلوه دهی به اونها (رنگبندی ، فرمت بندی و ...) استفاده میشه .

باید با هم استفاده کنید . در کل استفاده از ویژگی های Html برای جلوه دهی به تگها خوب نیست و بهتره و باید از css استفاده کنید .

0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .