تفاوت div و span چیست؟

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  بهرام ،‏ 2 سال و 5 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 2043 بازدید داشته است .

تگ شده :  , , ,

نویسنده پست
چهار شنبه ، 25 ژوئن 2014     12:26 ق.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام

آقا من تفاوت این دو تگ یعنی div و span رو خوب درک نکردم. خودم همیشه از div تو طراحی هام استفاده میکنم و اصلا از span استفاده نمیکنم. نفهمیدم که تو طراحی قالب کجا باید از div و کجا از span استفاده کرد، میدونم که خیلی مشابه هم هستند و div جامع تر هست و اینکه این چیزا تقریبا سلیقه ایه. اما حتما استاندارد و تفاوتی در کارایی داره اگه نه تو html5 باید منسوخ و یا جایگزین میشد. اما میبینیم که اینجوری نیست.

سوال بعدیم هم در مورد display flex در css هست که کاربرد این واسه چه زمانی هست؟

1  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
چهار شنبه ، 25 ژوئن 2014     6:16 ق.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام دوست عزیز

به طور خلاصه بخواهم بگم div بیشتر برای نمایش المان های html استفاده میشه اما span برای نمایش متن و البته تفاوت هایی رو هم با هم دارند برای مثال تگ ""div یک Block Element است بدین معنی که قبل و بعد از تگ باز و بسته شده div یک خط جدید در نظر گرفته می شود (مرورگر به خط بعدی می رود) در حالی که تگ span یک Inline Element است و قبل و بعد از تگ باز و بسته شده آن مرورگر به خط جدید نمی رود."" (link)

حالا اگر بخواهیم یه مثال بزنیم میشه همین اطلاعات پست (meta post ) رو مثال بزنیم که اگر بخواهیم که کنار هم قرار بگیرند در یک خط باید از span استفاده کنیم.

موفق باشی :)

9  تشکر
چهار شنبه ، 25 ژوئن 2014     7:59 ق.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

راستی مشکلی رو که در استفاده از lightbox داشتی رو این جا میگم.

شاید کتابخانه jQuery دیگه فراخوانی نمیشه به خاطر اون افزونه ای که فعال کردی .

اول خودت دستی jQuery رو فراخوانی کن اگه درست شد که هیچی واگر این مقاله افزودن lightbox بدون افزونه رو آموزش داده :

link

4  تشکر
چهار شنبه ، 25 ژوئن 2014     8:52 ق.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

من از div برا قالب بندی استفاده میکنم.

معمولا از span زمانی استفاده میشه که بخوای یه نوشته ای رو داخل متن برجسته کنی یعنی متفاوت باشه

4  تشکر
چهار شنبه ، 25 ژوئن 2014     12:51 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

ممنون از همگی

نه مشکل از جی کوئری نبود، لینکی که معرفی کردی مفید بود و کارم رو راه انداخت.

1  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .