تفاوت حلقه for و while

این تاپیک 4 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حامد مودی ،‏ 2 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 625 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 30 جولای 2014     3:57 ب.ظ #

آرمین نادری

ناظم
389 پست39 تاپیک

سلام دوستان یه سوال دارم تفاوت حلقه for و while چیه ؟

راستی من این کد رو درست کردم که وقتی رمز رو درست وارد کنی پیغام کلمه عبور صحیح است رو نمایش میده

اما میخوام وقتی رمز رو اشتباه وارد کنی پیغام کلمه عبور صحیح نیست رو بگه و دوباره فیلد رمز عبور ظاهر بشه ولی اینطوری نمیشه و بسته میشه :

pass1="12345";
pass2=window.prompt("لطفا رمز عبور را وارد کنید :");
if(pass2==pass1){window.alert("رمز عبور درست است برای ورود کلیک کنید");}
else{window.alert("شما اجازه ورود ندارید");}

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
چهار شنبه ، 30 جولای 2014     4:10 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

دوست عزیز هر حلقه ای که با for بنویسیم میتونیم با while هم دقیقا بنویسیم.

ولی معمولا زمانی که میدانیم  یک حلقه مثلا 40 بار تکرار میشه بهتره از for استفاده بشه و زمانی که نمیدونیم دقیقا چند بار قراره تکرار بشه از while استفاده میکنیم......مثلا میخوایم برنامه ای بنویسیم که به ازای هر کلیک کاربر بک عبارت نوشته بشه......حالا دیگه معلوم نیس کاربر چندبار کلیک میکنه که!!پس در اینجا از while استفاده میکنیم....امیدوارم فهمیده باشین.....یا علی

2  تشکر
چهار شنبه ، 30 جولای 2014     4:12 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

میشه سوال دومتون رو واضحتر بگین؟؟؟

1  تشکر
پنجشنبه ، 31 جولای 2014     7:02 ق.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

سلام

برا اون کد جاوا اسکریپتت این رو بزن. این کد میگه تا وقتی کاربر اسمی که مد نظر منه رو وارد نکنه تند تند ازش ورودی اسم بخواه:

در مورد تفاوت for و while من همین رو میدونم:

اینکه وقتی شما میتونی تعداد دفعاتت رو تشخیص بدی که حلقه قراره قراره چند دفعه تکرار بشه از for استفاده میکنی و while هم برا زمانیه که نمیدونی حلقه قراره چند دفه تکرار بشه مثل همین کدی که برات نوشتم داری بهش میگی اگه کاربر اسم رو درست وارد نکرد بی نهایت بار تکرارش کن تا وقتی اسم درست وارد بشه و در چاپ آرایه ها چون میتونی تعدادشون رو تشخیص بدی میتونی از for استفاده کنی البته بگم این دو میتونن جایگزین هم بشن

0  تشکر
پنجشنبه ، 31 جولای 2014     7:05 ق.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

البته موردی که برا تفاوت دو حلقه گفتم  آقای اسفندیاری بهش اشاره کردن...

0  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .