تغییر سایز ساید بار و افزودن footer widget

این تاپیک 1 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  مهدی حسینیان ،‏ 1 سال و 11 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 854 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 5 ژانویه 2015     3:22 ب.ظ #

z.hoseinzade

Subscriber
11 پست12 تاپیک

سلام

دوستان لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم سایز side bar رو تغییر بدم (کوچکتر) البته در style.css  سایز width رو تغییر دادم ولی تغییری حاصل نشد.

از طرفی در ابزارک سه تا فوتر ویجت دارم که میخوام افزایشش بدم چطور میتونم تعداد این ویجت رو افزایش بدم

ممنون

0  تشکر
سه شنبه ، 6 ژانویه 2015     8:01 ق.ظ #

مهدی حسینیان

Subscriber
118 پست19 تاپیک

سایز side bar ( سایدبار ) که تغییر نمی کنه باید از صفحه اصلی خودت ( index.php ) پیدا کنی که کدش در چه تگ هایی هست در استایل ؟ در کدوم استایل ؟ در جعبه باکس هست ؟ کدوم جعبه  ؟ بر فرض مثال معمولا کد زیر جهت نمایش محتویات فایل سایدبار در ایندکس ( index.php ) استفاده می شود :

<?php include(TEMPLATEPATH."/single.php");?>

البته این توضیحات من برای سیستم مدیریتی وردپرس هستش . من هیچ تگی در صفحه اول خودم برای این تعرف نکردم و کلا 3 خط بیشتر ننوشتم . هدر و کدی بلایی و فوتر .

خوب اینجا کار رو معلوم می کنه که تگ یا جعبه و یا ... که کد انتقال سایدبار رو در اون قرار داده شده ، در دو فایل هدر و فوتر .

در هدر آخرین خط ببین با چه تگی شروع میشه و در فوتر ببین به چه تگی تموم میشه البته زیاد  نیاز نیست به فوتر بری چون اصلا چیزی نمی خواهیم در فایل ها تغیییر بدهیم .

ممکن استایل استفاده شده درهدر قالبت که برای مطالب بوده باشه که همون آخرین کد های هدر می باشد ، چند خط باشه اگه کد نویسی بلد باشی می تونی بفهمی که چه تگ ها یا استایل هایی برایش تنظیم شده . بعد در فایل های css خود توسط میانبر کلید ترکیبی Ctrl + F واژه استایل رو پیدا کن و سایز اون رو تغییر بده .

و اگر هم که تگ جعبه بود دیگر نیاز به این هم کار نیست در خود تگ جعبه می تونی این کار را انجام بدی . ( با تنظیم ارتفاع و عرض )

اگر هم هیچ کدام نبود خودت در فایل هدر یا اگر هم مقل مال من نبود در فایل ایندکس یک تگ جعبه ایجاد کن و توسط ارتفاه و عرض تنظیم کن و تگ را ببند البته می تونی استایل م برایش بسازی .

اگر کد دقیق تری می خوای آدرس سایتت روبده تا برات کد دقیق رو درست کنم و بفرستم .

0  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .