تغیر یه استایل در قسمتی خاصی از صفحه .

این تاپیک 3 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد ،‏ 1 سال پیش .

این تاپیک تاکنون 304 بازدید داشته است .

تگ شده :  ,

نویسنده پست
شنبه ، 28 نوامبر 2015     11:30 ب.ظ #

mranger

Subscriber
5 پست6 تاپیک

سلام . یه سوال داشتم . من دو تا قسمت دارم توی صفحم . که یه Div با یه Class استفاده شده .
یکی داخل ابزارک ها . یکی هم داخل منوی اصلی بالای صفحه . در کل مثلا اینجوری اینجوریه یعنی .

استایل :

میخوام یه جوری تو Css بفهمه که a هایی که داخل a2 با a هایی که داخل b2 فرق میکنه . و به کد های a داخل b2 یه استایل دیکه جز اون استایل بالا رو به . مثلا : color : green;
نمیشه براشون دوتا استایل استفاده کرد یا کدشون رو تغییر داد تو قالب (در اصل جفتشون از یه نمونه از یک ابزارک هستن) ولی میخوام این ابزارک توی یه جای خاصی از صفحه یه شکل دیگه باشه . استایل خاص بدم بهش اونجا .
میدونم مربوط به Selector  ها میشه . ولی نتونستم چیز درستی توی وب پیدا کنم .
ممنون میشم کمکم کنید .
:-/

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
شنبه ، 28 نوامبر 2015     11:59 ب.ظ #

محمد

Subscriber
87 پست0 تاپیک

سلام

دوسته من میتونی از این روش استفاده کنی

div[class=a2]>div

آدرس دهی کد بالا با روش بهتر

div[class=a2]>this_a

.a2>this_a

یعنی فرزند مستقیم این تگ a2
یا خیلی روشای دیگه هم هست من اینجا مثال میزنم خودت هر کدومو دوست داری استفاده کن

div .b2 > this_a

اینجور کدهارو باید بر اساس والدشون انتخاب کنی
که به نظرم این روشای سادش بودن
همونطور که گفتم روشاش خیلی زیاده

1  تشکر
یکشنبه ، 29 نوامبر 2015     2:36 ق.ظ #

mranger

Subscriber
5 پست6 تاپیک

ممنون . یه نکته ای هست . اگه دو تا والد بالاترش هم باهم یکی بود چیکار کنم .؟

اینجوری :

اینو تو css چطور بهش بفهمونم که this_a که داخل other هست رو تغییر بده .. نه this_a که داخل mine هست .

0  تشکر
یکشنبه ، 29 نوامبر 2015     5:22 ق.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

محمد

Subscriber
87 پست0 تاپیک

نگاه کنید  برای ما اصلا فرقی نداره که چندتا والد وجود داشته باشه ما راحت میتونیم به ترتیب والدها به فرزنداشون استایل بدیم

به طور مثال به تگی که کلاس other  داره میخوایم به فرزندش که کلاس this_a  داره استایل بدیم

.other > .a1 > .a2 > .this_a

الان با استفاده از کلاس های تگ ها پیش میریم به جلو و اون تگی که مد نظرمون هستو انتخاب میکنیم
این تیکه کدی که میبینید بیشتر استفاده میشه شما همینو یاد بگیرید میتونید به هر تگی استایل بدید

1  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .