تغیر بکگراند یک لینک بعد از کلیک

این تاپیک 8 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد اسفندیاری ،‏ 2 سال و 5 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 765 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 12 ژوئن 2014     1:57 ب.ظ #

آرمین نادری

ناظم
389 پست39 تاپیک

سلام من یه مشکلی دارم توی بیشتر سایت ها که نگاه کردم دیدم توی منوی سایتشون وقتی روی گزینه ای کلیک میکنی رنگ بکگراند عوض میشه از active هم استفاده کردم ولی فقط زمان کلیک عمل میکنه و وقتی کلیک رو از روش برداری رنگش به حالت اول بر میگرده برای مثال به این سایت برید

http://www.avazak.ir

توی منوی سایت رو هر گزینه کلیک کنی رنگ گزینه تغیر میکنه خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمکم کنه چون خیلی بهش احتیاج دارم ممنون .

0  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
پنجشنبه ، 12 ژوئن 2014     3:01 ب.ظ #

s.alifarrokh

Subscriber
396 پست119 تاپیک

سلام دوست عزیز

اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم:

خاصیت visited در سی اس اس میتونه این کارو برای شما انجام بده و نحوه استفادش هم مثه همون "اکتیو" که خودتون گفتید.

وقتی کاربر روی عناصر با بک گراند visited کلیک میکنه رنگ اون تغییر میکنه و باقی میمونه.

0  تشکر
پنجشنبه ، 12 ژوئن 2014     3:44 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

دوست عزیز برای اینکار پلاگین های jQuery فراوانی وجود دارد......البته خودتان هم میتوانید با استفاده از جاوااسکریپت و جی کوئری چنین چیزی درست کنید.....میتوانید با استفاده از خاصیت click در jquery و یا onclick در جاوا اسکریپت این کارو به راحتی انجام بدید....یا علی

2  تشکر
پنجشنبه ، 12 ژوئن 2014     5:37 ب.ظ #

آرمین نادری

ناظم
389 پست39 تاپیک

در جواب آقا علی باید بگم اگه از visited استفاده بشه رنگ بکگراند برای همیشه عوض میشه من میخوام زمانی که به فرض روی صفحه اصلی کلیک بشه بکگراندش تغیر کنه و زمانی که مثلا روی تماس با ما کلیک بشه بکگراندش تغیر کنه و صفحه اصلی به حالت اولش برگرده .

آقا محمد خوب شما یه مثال برای من بزنید که چطوری از onclick در java script استفاده کنم ممنون .

0  تشکر
پنجشنبه ، 12 ژوئن 2014     7:04 ب.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

آقا آرمین برو به لینک زیر......فک کنم مشکلت حل بشه :

لینک

یا علی

2  تشکر
پنجشنبه ، 12 ژوئن 2014     7:36 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

آقا آرمین میشه یه کار راحتتر هم انجام بدی :

اول بیا یه کلاس در CSS تعریف کن به شکل زیر :

مثلا فرض کن کد HTML به صورت زیر باشه :

به این صورت به طور پیش فرض اون منوی اولی صاحب اون کلاس clicked هست  و background اون قرمز میشه :

حالا میخوایم اگر کاربر روی یکی دیگه از منوها کلیک کرد ، ایندفعه background منوی کلیک شده قرمز بشه و اون اولی بدون رنگ بشه ، برای این کار میتونی بصورت زیر عمل کنی :

این کدها رو فقط برای مثال زدم که آشنا بشین.......با اینا میتونین ایده بگیرین.......یا علی

5  تشکر
پنجشنبه ، 12 ژوئن 2014     11:46 ب.ظ #

آرمین نادری

ناظم
389 پست39 تاپیک

خیلی ممنون واقعا کمکم کردین دستتون درد نکنه .

0  تشکر
جمعه ، 13 ژوئن 2014     1:23 ق.ظ #

mahdi.mdt

Subscriber
74 پست28 تاپیک

البته با این کار که جناب اسفندیاری گفتند اگه یه نفر مستقیم آدرس یه صفحه رو وارد کنه مشکل پیدا می کنید

برای این کار بهتره از php استفاده کنید و basename رو بگیرید و با یه شرط همه چیز درست میشه.

اگه اینو تو گوگل سرچ کنید STAY ACTIVE LINK

نتایج خوبی می بینید.

0  تشکر
جمعه ، 13 ژوئن 2014     10:03 ق.ظ #

محمد اسفندیاری

Authorplus
VIP
817 پست10 تاپیک

آقا مهدی درست میگن.......منم گفتم که فقط یه مثال زدم.....اون کدی که من نوشتم برای مثال بود......فقط جهت آشنایی دوستمون بود که ایده بگیرن......با تشکر از شما......یا علی

3  تشکر
پست 1 تا 9 (از مجموع 9 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .