به نظرتان این بخش از سایتم را چگونه طراحی کنم؟

این تاپیک 7 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  reza____ebliser ،‏ 1 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 489 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     12:02 ب.ظ #

saeed saeedi

Subscriber
5 پست2 تاپیک

سلام
در حال طراحی سایتی جهت ثبت اگهی هستم که شامل دسته ها و زیر دسته های مختلفی می باشد مثلا دسته دیجیتال، املاک، خودرو و ... که خود مثلا دیجیتال هم شامل قطعات موبایل، کامپیوتر، تجهیزات شبکه و ... می باشد.همچنین تعداد و عنوان فیلد ها در فرم ورود اطلاعات با هم متفاوت است.
به نظر شما بخش انتخاب دسته،زیر دسته آگهی و سپس نمایش فرم ورود اطلاعات آگهی و عکس آگهی را چگونه طراحی کنم که زیبا ، با رعایت قوانین سئو باشد.مثلا سایت های دیوار ، شیپور ، جهرم تگ را نگاه کنید در سایت دیوار در ابتدا دسته ها و زیر دسته ها در چند select قرار دارند که به توجه به ایتم انتخابی فرم مربوطه نشان داده می شود.
در سایت شیپور کل دسته ها و زیر دسته ها کلا در یک select قرارد داده شده است که فرم بر اساس گذینه انتخابی نشان داده می شود. در سایت جهرم تگ ابتدا دسته ها به صورت عکس نشان داده شده و با توجه به عکس انتخابی صفحه به آدرس دیگری می رود و فرم نشان داده شده که ایتم زیر دسته هم در فرم قراردارد؛ این سایت بسیار از ارسال داده توسط url استفاده نموده که به نظرم بهینه نیست؛ مخصوصا در google.
حال ایده ای که من گرفته ام ولی در طراحی آن مشکل دارم چون که حتما باید از ajax , js استفاده کنم:کل صفحه و فرم ثبت آگهی در در یک بخش و صفحه قرار داردمانند سایت دیوار و شیپور. و دسته ها شبیه به سایت جهرم تک نشان داده میشود که با انتخاب هر دسته لیست زیر دسته ها نشان داده شده.با انتخاب زیر دسته این جخش محو شده و فرم معادل دسته و زیر دسته انتخابی نشان داده شده(شبیه و ترکیبی از سایت جهرم تگ و دیوار و شیپور).
لطفا اگر روش و یا نظر دیگری دارید برایم بنویسید و یا مرا در طراحی چنین یخشی یاری نمایید
ممنون

0  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     12:22 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

زیباترین حالت همون شیپور هست البته کد نویسیش سخت تر و طولانی تر میشه و آجاکس حرف اصلی رو برای این مدل میزنه

دیوار هم کد نویسیش راحت تر هست و هم اینکه سرعت بالاتری برای تغییر منو ها رو داره

ولی اگر بتونید وقت بذارید و مشابه سایت شیپور درستش کنید مناسب تر هست.

2  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     12:31 ب.ظ #

saeed saeedi

Subscriber
5 پست2 تاپیک

سلام

از نظرتان متشکرم

ولی کارفرما به من گفته که نمایش دسته ها باید چیزی شبیه به سایت جهرم تگ باشد و نه اینکه نمامی دسته ها را شبیه به سایت شیپور در یک select قرار دهد

ایا برای اینکه بتوانم نمایش دسته ها را چیزی شبیه به جهرم تگ بسازم و با انتخاب دسته محو شده و لیست زیر دسته ان نمایش داده شود (شبیه به سایت دیوار) و بعد از انتخاب زیر دسته ان هم محو شده و فرم مربوطه نشان داده شود، باید از ajax  استفاده نمایم

میشود بیشتر و مفصل تر و با نمونه  کد مرا راهنمایی کنید چون تقریبا چیزی از ajax بلد نیستم.ایا برای طراحی چنین چیزی نمی شود از js استفاده نمود.

ممنون

0  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     1:06 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

مشکل دسته بندی و ثبت آگهی جهرم تگ اگر دقت کنید محدود بودن دسته ها هست

یعنی برای مثال شما دسته لوازم منزل رو که باز کنید فیلد دوم از شما اطلاعات دیگه ای رو میپرسه مثل فرش و صندلی و ... ولی هیج تغییری شما در فرم مشاهده نمیکنید

جالب تر این هست که برای دسته های مختلف فرم ها و فیلد های مختلفی وجود داشته باشه

در صورتی که از جاوا اسکریپت استفاده کنید یکم از نظر استایل و زیبا سازی فرم به مشکل بر میخورید و اگر هم از آجاکس استفاده نکنید دقیقاً مشابه جهرم تگ مجبورید با استفاده از متد get روی فرم و کوئری ها فرم ها رو به نمایش در بیارید و همش با url کار کنید که این هم خیلی جالب نیست و از کیفیت کار کم میکنه و با هر کلیک صفحه باید کامل رفرش بشه تا اطلاعات بروز رسانی بشه

http://codepen.io/ehermanson/pen/KwKWEv

این رو نگاه کنید توی دو دکمه بالا لاگین و رجیستر خیلی راحت و زیبا سوئیچ میشه

http://codepen.io/andytran/pen/PwoQgO

روی علامت مداد بالای فرم شما کلیک کن این حالت هم میشه

البته یه نقصی که داره این هست که باید کل فرم ها لود بشه و سپس فقط شما بینشون حرکت میکنید

اینجوری اگر تعداد فرمهاتون زیاد باشه یکم زمان لود صفحه بیشتر میشه

یه راه دیگه این هست شما هر فرم رو به صورت مجزا توی یک صفحه آماده کنید و سپس با انتخاب هر موضوع و دسته صفحه مورد نظر اینکلود بشه

2  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     4:40 ب.ظ #

saeed saeedi

Subscriber
5 پست2 تاپیک

سلام

از پاسختان ممنون و کاملا درست است.از نمونه کدی هم که ارائه نمودید ممنون.برسی شان می کنم

چند مطلب:

اگر از js استفاده کنم و با آن div ها و اشیاع مربوط به فرم را در زمان خودش مخفی کنم(display:none) چه تاثیر نامطلوبی بر روی قالب و استایلم می گذارد

شما گفتید"جالب تر این هست که برای دسته های مختلف فرم ها و فیلد های مختلفی وجود داشته باشه"

و من دقیقا با همین مشکل دارم :تعداد دسته ها و زیر دسته های من متغییر است بنابراین برای ثبت عنوان انها db ).

حال مشکل من این است که چطور این فرم ها با فیلد های متفاوت را نشان دهم که احتیاجی به ajax نباشد چون به این حد بلد نیستم .

."یه راه دیگه این هست شما هر فرم رو به صورت مجزا توی یک صفحه آماده کنید و سپس با انتخاب هر موضوع و دسته صفحه مورد نظر اینکلود بشه"

من بعد از پیگیری فراوان توانستم طراح سایت جهرم تگ را ببینم و او به همراه استفاده از get از include های فراوان هم استفاده کرده است.در واقع بهتر نیست که با js کاری کنم که با انتخاب هر دسته و زیر دسته ، به جای رفتن به  صفحه دیگر (شبیه به جهرم تگ)  فقط فرم تغییر کند(مانند دیوار و شیپور).ولی با js. چون گفتم ajax بلد نیستم.

ممنون

1  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     4:58 ب.ظ #

saeed saeedi

Subscriber
5 پست2 تاپیک

سلام مثل اینکه متن قبلیم کامل ثبت نشد

متن کامل:

از پاسختان ممنون و کاملا درست است.از نمونه کدی هم که ارائه نمودید ممنون.برسی شان می کنم

چند مطلب:

اگر از js استفاده کنم و با آن div ها و اشیاع مربوط به فرم را در زمان خودش مخفی کنم(display:none) چه تاثیر نامطلوبی بر روی قالب و استایلم می گذارد

شما گفتید"جالب تر این هست که برای دسته های مختلف فرم ها و فیلد های مختلفی وجود داشته باشه"

و من دقیقا با همین مشکل دارم :تعداد دسته ها و زیر دسته های من متغییر است بنابراین برای ثبت عنوان انها از .

در جدول ثبت آگهی در db تمامی داده ها به همراه داده های متفاوت طراحی نموده ام .در چنین صورتی باید به تعداد هر دسته و زیر دسته، فرمی را ساخته شود . مشکل اول :

اگر هر دسته و فرم را شبیه به جهرم تگ فرا بخوانم سایت پر می شود از get و include که این یه به نظرم بهینه نیست

دوم:

فرض کنیم مدیر سایت دسته جدیدی را ثبت نمود.در این صورت فرم ثبت اطلاعات چگونه توسط مدیر ساخته میشود ؟چه به صورت js, ajax و html.

حال مشکل من این است که چطور این فرم ها با فیلد های متفاوت را نشان دهم که احتیاجی به ajax نباشد چون به این حد بلد نیستم.

."یه راه دیگه این هست شما هر فرم رو به صورت مجزا توی یک صفحه آماده کنید و سپس با انتخاب هر موضوع و دسته صفحه مورد نظر اینکلود بشه"

من بعد از پیگیری فراوان توانستم طراح سایت جهرم تگ را ببینم و او به همراه استفاده از get از include های فراوان هم استفاده کرده است.در واقع بهتر نیست که با js کاری کنم که با انتخاب هر دسته و زیر دسته ، به جای رفتن به  صفحه دیگر (شبیه به جهرم تگ)  فقط فرم تغییر کند(مانند دیوار و شیپور).ولی با js. چون گفتم ajax بلد نیستم.

ممنون

1  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     5:01 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

دوست عزیز ابتدا اگر همه فرم ها رو بذارید و فقط با استفاده از دیسپلای اونها رو مخفی کنید شخص باید تمام فرم ها رو لود کنه تا صفحه باز بشه سپس اون مقادیر مشخص بهش نمایش داده بشه

حالا فرض کنید هر فرم 25 کیلوبایت باشه حداقل و شما 16 تا فرم داشته باشید بازدید کننده حداقل باید 400 کیلوبایت رو دانلود کنه + حجم خود صفحه و ...

در کل شما باید تصمیم بگیرید و بنده اگر جسارتی میکنم و نظرمو رک بازگو میکنم شما ببخشید

دوست عزیز فقط بحث باز شدن و زیبا بودن نیست به نظره بنده با اینترنت ایران و نسل جدید که همه با تبلت ها میان توی نت شما باید به حجم و زمان بارگزاری توجه کنید

به خاطر همین اگر تمام فرم ها بخواد لود بشه حجم بالایی هست

با تناسب تخصص شما و راحت تر بودن شما این روش خوب هست اگر از مساله حجم چشم پوشی بشه

یک راه دیگه هم این هست که شما فرم ها رو توی دیتابیس قرار بدید و با دستور سلکت خروجی بگیرید یکم ممکنه زمان بر باشه ولی اینجوری دیگه حجم سایتتون بالا نمیره

2  تشکر
سه شنبه ، 18 آگوست 2015     5:14 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

http://deluxe-menu.com/ajax-technology-menu-sample.html

توی این سایت یک منوی جالب با آجاکس درست کرده من قبلاً واسه یه سایت ازش استفاده کردم

شما اگر بتونید یکم آموزش رو بررسی کنید شاید بتونید از آجاکس برای سایتتون استفاده کنید

http://simplemodal.plasm.it/

این هم آخر صفحه نمونه کد ها و رو گذاشته

ردیف اول سمت راست اولین نمونه رو شما نگاه کنید این هم روش بدی نیست

فقط کافیه دقیقاً مثل این سایت عمل کنید

2  تشکر
پست 1 تا 8 (از مجموع 8 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .