بهترین ادیتور برای مبتدیها

این تاپیک 11 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  redevil ،‏ 3 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 2890 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 24 ژوئن 2013     7:03 ب.ظ #

redevil

Subscriber
5 پست1 تاپیک

سلام

ادیتور مناسب برای تازه کار ها چی هستش (جاوا و html, asp.net ) الان می خوام تمریناتی که گفتین تو جاوا انجام بدم ولی ادیتور ندارم

auto compleat داشته باشه چون واقعا نیازش دارم

پیدا کردن خودکار Error ها و اجراشون بدون نیاز به ساخت سرور مجازی

3  تشکر
دوشنبه ، 24 ژوئن 2013     8:01 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام IDE های مناسبی برای کد نویسی وب وجود داره که برای ASP.NET بهترین گزینه Visual Studio هست که الان نسخه 2012 جدیدترین نسخه اش هست که حمایت کاملی از کد نویسی سمت کلاینت مانند JavaScript و HTML5 و CSS3  داره،برای کد نویسی PHP هم گزینه های مختلفی موجوده که به نظر خودم بهترین ها  Dreamweaver از شرکت Adobe و PhpStorm از شرکت JetBrains هست،البته این دوتا هم حمایت کاملی از HTML5 و CSS3 دارن،البته ادیتوری مثل SubLime Text هم واقعا محشره،Package ها و پلاگین های زیادی که داره نیاز شمارو به طور کامل برطرف میکنه و از اکثر Syntax های کد نویسی پشتیبانی میکنه.

3  تشکر
شنبه ، 6 جولای 2013     2:49 ق.ظ #

redevil

Subscriber
5 پست1 تاپیک

استاد گرامی جناب محمدی، Visual Studio 2012 تهیه و نصب کردم داخل برنامه new project  می زنم 20 مورد گزینه داخلش هست نمی دونم برای نوشتن جاوا و asp رو کدومشون کلیک کنم. (عکس رو ضمیمه کردم)

اول کارم هست خیلی هم علاقه دارم لطفا شما توضیح بدین (نه کلاسی رفتم نه دانشگاهی! فقط شما هستید و w3schools.com) جاوا رو تموم کردم دارم میرم asp شروع کنم فقط یه محیطی می خوام کمکم کنه و تا اول دستورات رو میزنم بقیشو پیشنهاد کنه و هم شکل کلی دستور رو بنویسه

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
1  تشکر
شنبه ، 6 جولای 2013     9:57 ق.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام دوست عزیز،.NET مایکروسافت دنیای بزرگی داره شما باید بدونید که قدم در دنیای بزرگی میذاری که واقعا ممکنه سردرگمتون کنه،پس از همین اول با توجه به اینکه گفتید علاقه دارید که یاد بگیرید پس سعی کنید یک زمینه رو انتخاب کنید و همون رو ادامه بدید و احیانا از این شاخه به اون شاخه نکنید.چون بدترین چیز برای یک برنامه نویس همینه.

آشنایی با HTML,CSS و مخصوصا جاوا اسکریپت برای این کار طراحی وب در این مجموعه مثل بقیه لازمه،

پس این مقدمات رو در نظر داشته باش،بعدش شما باید به یکی از زبان های #C یا VB آشنایی و تسلط داشته باشی،چون پایه کار با همین زبان هاست.

کار با ASP.NET خودش دارای دو فریمورک متفاوت هست،فریمورک WebForms و فریمورک MVC،فریمورک اول همون مبحث کار بر اساس فرم های وب هستش،و فریمورک MVC هم همون معماری معروف سه لایه یا Model,View ,Controller هست که شما باید یکی از اینارو برای کار انتخاب کنید(تفاوت هم اینه که در MVC دست طراح برای انجام کاری مد نظر خوش خیلی خیلی بیشتر بازه و مزیت خیلی بالاتری داره،البته فریمورک MVC از موتور رندر Razor بهره میبره که این خودش بازم مزیت های دیگه ای داره و دیگه صفحات شما دارای پسوند aspx نیستند).

به نظرم شما همون فریمورک aspx رو انتخاب کردین که فعلا تو کشور ما رایجتره.

توی عکس ضمیمه برای ایجاد پروژه در فریمورک WebForms گزینه چهارم یا همون ASP.NET Web Forms Application رو باید انتخاب کنید.

با انتخاب این ویژال استدیو برای شما شروع به ساخت فایل های پروژه میکنه و شما بعد از این به راحتی میتونید کد های مورد نظر خودتون رو بنویسید.

برای ایجاد فایل های جاوااسکرپیت میتونید روی گزینه عنوان پروژه کلیک راست کنید و با انتخاب

Add -> New Items فایل جاوا اسکریپت (و هر فایل دیگه ای) رو انتخاب کنید و مد مورد نظر رو بنویسید.

یک فایل با نام Default.aspx هم موجوده که همون صفحه پیش فرض و اول سایت شماست،که خودش دو بخش میشه یکی Code Behind که کد های #C یا VB و ASP همین جا قرار میگیره و قسمت HTML که کد های HTML و جاوا اسکریپت و CSS هم اینجا قرار میگیره.

توی تصاویر ضمیمه هم کمی توضیح دادم برات.

1  تشکر
شنبه ، 6 جولای 2013     10:44 ق.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

اینم تصاویر :

http://up.persianscript.ir/uploads/137309121291331.zip

1  تشکر
دوشنبه ، 8 جولای 2013     4:36 ب.ظ #

محمدسینا معراجیان

Contributor
112 پست0 تاپیک

نوت پد++ !!! ویژوال استدیو اصلا خوب نیست برای مبتدیها !!!

1  تشکر
دوشنبه ، 8 جولای 2013     10:13 ب.ظ #

redevil

Subscriber
5 پست1 تاپیک

جناب محمدی خیلی کمک کردید. چیزی که منو دلگرم کرد دیدن عکس هایی بود که با حوصله برای درک بهتر مطلب برای من ارسال کرده بودید. امیدوارم همیشه در کارتان موفق باشید.

آیا می توان با ASP.net که سرور ساید هست می شود برنامه نوشت که به صورت خودکار با مشخص کردن بازه زمانی عملی را انجام دهد ؟ (مثل فرستادن ایمیل یا بازدید سایت یا . . .)

1  تشکر
دوشنبه ، 8 جولای 2013     10:17 ب.ظ #

redevil

Subscriber
5 پست1 تاپیک

[quote=12611]نوت پد++ !!! ویژوال استدیو اصلا خوب نیست برای مبتدیها !!![/quote]

ممنون از راهنمایی شما ولی با نظر شما موافق نیستم. نوت پد++ شکل دستور رو مشخص نمیدهد این کار رو مشکل میکنه

1  تشکر
دوشنبه ، 8 جولای 2013     11:21 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

ممنون دوست عزیز،صرفا خود ASP.NET توانایی این کار رو نداره،ASP.NET یک معماری و پلتفرم برای انجام طراحی و برنامه نویسی وب هست و باید برای انجام کاری که گفتین از زبان های #C یا VB که همراه اون هست استفاده کنید و به راحتی هم قابل انجام هست،مثل خیلی از زبان های برنامه نویسی دیگه می تونید هر کاری رو که بخوایین باهاش انجام بدین.

4  تشکر
چهار شنبه ، 10 جولای 2013     2:04 ق.ظ #

redevil

Subscriber
5 پست1 تاپیک

درک نمی کنم صفحه وب هر وقت که فراخوانی بشوند عمل می کنند حالا ما می خواهیم خود به خود و روی سرور کار خود را انجام دهند

این مدل برنامه های باید به چه قسمتی اضافه شوند تا خود به خود کار کنند

فکر کنید من برنامه را نوشته ام و به صورت

comment//

comment//

comment//

باشد حالا این برنامه رو کجا تو هاست قرار بدم خود به خود کار می کنه ؟

1  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 12 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .