بهبود سئو فروشگاه اینترنتی بدون کلمات کلیدی

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  http:// www.avadis.net ،‏ 1 ماه و 2 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 71 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 24 اکتبر 2016     9:27 ق.ظ #

http:// www.avadis.net

Subscriber
0 پست13 تاپیک

در این مقاله در مورد دلایلی که شما باید به خاطر آن‌ها تمرکز بر روی کلمات کلیدی را فراموش کنید و بر روی سئوی نوین و محتوای با کیفیت تمرکز کنید صحبت خواهیم نمود.

بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی در زمان مراجعه به کارشناسان سئو یک سؤال مشترک دارند:

آیا شما می‌توانید سایت من را بر روی کلمات بخصوصی در گوگل اول کنید؟؟

در واقع این خواسته دلیل فروش خدمات شرکت‌های فعال در زمینه سئو است. وب‌سایت آنها این قول را می‌دهد که وب سایت شما را به بر اساس کلمات کلیدی مشخصی در اولید نتایج موتور جستجوی گوگل برسانند.

به نظر عالی می‌رسد! اما این وعده برای شروع خوب است اما رتبه‌ای که برای عبارتی خاص مدنظر شماست معمولاً دقیقاً آن چیزی که شما به آن نیاز دارید . به این دلیل ترافیک حقیقی در Long Tail یا دُم دراز است.

مثال از زبان یک کارشناس سئو:

هنگامی‌که روی فروشگاه اینترنتی شرکتی که در زمینه فروش محصولات مو فعالیت می‌کرد کار می‌کردم، روی عبارت "محصولات مو" کار کردم. هنگامی‌که گوگل را چک کردم 155 میلیون نتیجه برای این عبارت یافت شد (23.7 میلیون برای عبارت کاملاً منطبق).

تا چند سال قبل این مقدار نتیجه خوب بود اما تا جایی که به یاد دارم حدود 100 میلیون نتیجه نیز بعد از آن بود. تحقیقات من به من می‌گفت که این عبارت مطمئناً می‌تواند ترافیک خوبی هم به همراه داشته باشد. بعد از نزدیک به یک سال کار زیاد، من توانستم سایت مدنظر را به رتبه 1 گوگل برسانم…!؟

آیا این موضوع ترافیک بالایی برای من به وجود آورده بود؟

بد نیست به گذشته برگردیم و شرایط را بررسی کنیم:

نتایج بالا برای نوامبر ۲۰۰۹ است. بنابراین در آن ماه شماره یک بودن برای عبارت مدنظر حدود ۲۰۳ بازدیدکننده به همراه داشت و فقط چهاردهمین رتبه را در عبارات کلیدی محبوب را دارا بود.

در اینجا ترافیک کل ماه آمده است:

بنابراین ما ۳۲۹۴۹ بازدید کننده طبیعی را در ماه نوامبر داشتیم و فقط ۲۰۳ تای آن از عبارت"محصولات مو" آمده است چیزی در حدود ۰٫۶۱%!

برای یک مثال خارجی هم می‌توان به این مثال از برت دیکسون اشاره کرد که گفته است: فقط 0.24% از ترافیک جستجو سایت Vodafone.co.uk از طریق عبارت "Mobile Phone" آمده است با اینکه رتبه آنها برای عبارت مدنظر ۵ است. با این حساب ترافیک طبیعی سایت از کجا می‌آید؟

خب ابتدا بگذارید بررسی کنیم که چرا عبارت، ترافیک مدنظر را به همراه خودش نمی‌آورد؟ مشتری دنبال چه چیزی می‌گردد؟

برای مثال من به دنبال تجهیزات عکاسی مانند لنز و یا دوربین هستم. آیا باید به گوگل بروم و عبارت تجهیزات عکاسی را جستجو کنم؟ شما چه کار را می‌کنید؟

شاید من هم همانند بقیه افراد همین کار را انجام بدهم اما به نظر می‌رسد که من دنبال چیزی متناسب به نیاز خود هستم. برای مثال: دوربین کانن 5D MarkIII یا قیمت دوربین کانن 5D MarkIII + EF 24-105 f/4.0 L در تهران.

در واقع ترافیک ارگانیکی در سایت مشاهده می‌شود ناشی از Long Tail است

خوشبختانه زمانی که من کار سئو این فروشگاه اینترنتی را بر عهده گرفتم به این نتیجه رسیدم که ترافیک حقیقی از نتایج Long Tail می‌آید.

به گزارش دوره‌ای نگاه کنید آن ۳۲۹۴۹ بازدیدکننده از ۱۲۸۸۱ ترکیب مختلف از کلمات کلیدی آمده‌اند و دلیل این امر به دلیل ترافیک Long Tail است …

اگر من برای "شامپو برای موهای خشک و رنگ شده" می‌گشتم و صفحه‌ای که در نتایج جستجو دنبال می‌کردم، من را به هدفم می‌رساند آن‌وقت فرصت خرید به وجود می‌آمد.

خب مطمئناً شانس بیشتری برای خرید کردن من وجود دارد نسبت به وقتی که یک عبارت عمومی را جستجو می‌کردم.

بنابراین عبارت‌های Long Tail ترافیک و تبدیل خوبی ایجاد می‌کنند، حال پرسش این است که چگونه می‌توانید Long Tail Referrals خودتان را افزایش دهید؟

افزایش کیفیت مطالب

رابطه ساده‌ای برقرار است، زمانی که همه موارد شامل لینک‌های مرتبط و شبکه‌های اجتماعی و … را برابر شد آنگاه مطالب با کیفیت بالاتر باعث بیشتر شدن شانس شما در بالا رفتن Long Tail می‌شود.

اینجا جایی است که کلمات کلیدی، تأثیرگذاری بسیار کمی دارند. زمانی که شما در مورد موضوعی/محصولی می‌نویسید ممکن است بخواهید که از ابزارهای جستجو کلمات کلیدی محبوب استفاده نمایید تا مطمئن شوید که عبارات دقیقی را که کاربران به دنبال آن هستند را در محتوای صفحه خود قرار داده‌اید.

نکته: محتوا می‌تواند پستی از بلاگ، صفحه ثابت، توضیح محصول و … باشد.

با این حال من یکی از مدافعان بزرگ نوشتن طبیعی هستم چرا که شما با نوشتن مطلب با کیفیت و منحصربه‌فرد خود در واقع ترکیب‌های زیادی استفاده کرده‌اید بدون آنکه به آن فکر کنید. به اعتقاد من کاربران در هر رده‌ای با روش‌های عجیب و غریبی به جستجو می‌پردازند.

به این دلیل است که مت کاتس تاکید دارد که بایستی روی محتوای مدنظر کاربران خودتان تمرکز کنید. با انجام این کار شما به ترافیک خوبی دست خواهید یافت.

آیا واقعاً من نمی‌خواهم برای سایتم به رتبه خوبی در موتورهای جستجو برسم؟

خب من تا حدودی هیجان زده شده‌ام. البته بسیار خوب است که به رتبه خوبی در موتورهای جستجو برسم و مطمئناً ترافیک خوبی به‌دست می‌آورم اما آیا باید نگران این موضوع باشم؟

ادامه مطلب  اینجا

0  تشکر
پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .