برای شروع وبلاگ مناسب است یا سایت

این تاپیک 4 پاسخ و 5 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  єѕмαιℓ ،‏ 2 ماه و 1 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 158 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 26 سپتامبر 2016     7:09 ب.ظ #

rezad91

Subscriber
50 پست26 تاپیک

با عرض یلام به همه 7 لرنی ها

یک سوال در زمینه سئو برای من به وجود آمده است.

اگر در ابتدای راه اندازی یک فعالیت اینترنتی از وبلاگ با یک دامنه اختصاصی آغاز کنم

و بعد از مدتی فعالیت به یک سایت مثلاً وردپرسی کوچ کنم

اون رنک و جایگاهی که اون دامنه کسب کرده است از بین میره و یا تأثیر نداره .

---------------------------------

یک سوال دیگر جایگاه وبلاگ ها در موتور های جست و جو به چه صورت است .

0  تشکر
دوشنبه ، 26 سپتامبر 2016     9:14 ب.ظ #

Pouria Ariafar

ناظم
141 پست9 تاپیک

سلام

بستگی داره شما آیا اصولی این انتقال رو انجام میدید یا نه

ولی در کل باز هم باعث افت میشه چون ساختار سیستم های وبلاگی با وردپرس فرق داره و ممکنه به خطاهای مثل ۴۰۴ سایت شما زیاد روبه رو بشه

ولی در کل این کوچ کردن ارزش داره چون سیستم وبلاگی ابزاری رو در اختیار مدیر سایت قرار نمیده که بخواییم روی سئو اون مانور بدیم

جدا از اینها آیا راه ساده ای رو میشناسید که بشه محتوای یک وبلاگ رو بدون دردسر به سیستم های مثل وردپرس انتقال داد؟

حتی اگر هم باشه کلی مشکل دارن و به خوبی کار دست نمیشه و از طرفی منطقی نیست دستی تک تک پست ها رو به وردپرس انتقال داد

از متن شما من این برداشت رو میکنم که هنوز فعالیتی رو آغاز نکردید پس چرا اصلا از اول با خوده وردپرس کار نمیکنید؟ من پیشنهاد میکنم اصلا به وبلاگ ها فکر نکنید چون با کمترین هزینه (سالی زیر ۳۰ تومن) میشه یک سایت با سلیقه خودتون داشته باشید و در سئو کردن سایت هم کلی راهکار و ابزارهای مختلف برای وردپرس وجود داره

درباره سوال دوم برام ایهام داشت که آیا یک وبلاگ رو میگید یا سرورهای وبلاگدهی رو

اگر یک وبلاگ معمولی رو منظورتون هست خب کاملا طبیعی است که جایگاه وبلاگ ها به شدت بد باشه چون ابزاری رو ندارن برای بهینه سازی وبلاگهاشون و اصلا قابل مقایسه با سایت نیستن

موفق باشید

4  تشکر
دوشنبه ، 26 سپتامبر 2016     10:16 ب.ظ #

مهران

Subscriber
166 پست2 تاپیک

با سلام

اول اینکه من با 4000 تومن سالیانه (اونم هزینه ی دامنه) یک سایت وردپرسی کاملا مناسب رو با بازدید روزانه 20,000 هزار تا میتونم بیارم بالا:دی

دوم اینکه من توصیه می کنم شما فعالیت رو با یک وبلاگ آغاز کنی ولی نه اینکه دامنه رو وصل کنی به وبلاگ ، شما روی همون دامنه یه مدت کار کن مخطب هات رو جمع کن خودت هم ماهر تر شو بعدش بعد یه مدت که باتجربه شدی می تونی وبسایت هم ایجاد کنی با وردپرس و لینکشو بزاری وبلاگت

در مورد خودم بگم که یه مدت قبل من با تجربه ی صفر یه وبسایت وردپرسی زدم و در حدی که موفق هم بودم اما سر اشتباهات کوچولو تمام زحماتم رفت هوا

اما از موقعی که وبلاگ نویسی رو شروع کردم خیلی زیاد تجربه کسب کردم که نمیشه این ها رو از هیچ کجایی کسب کرد یا خرید. بعد این تجربه یواش یواش می تونم بگم آماده هستم سایت رو اداره کنم .

اما در کل توصیه نمی کنم با دامنه ی وبلاگ سایت بزنید چون کلی ارور 404 می گیرید و ...

1  تشکر
سه شنبه ، 27 سپتامبر 2016     1:51 ق.ظ #

hojat

Subscriber
95 پست3 تاپیک

سلام

نظر من اینه که اگه شما میخاین موفق باشید حتما باید از وبلاگ نویسی شروع کنید.پیشنهاد من اینه که ابتدا یک وبلاک با هر موضوعی کار کنید تا بدونید تا چه اندازه در مدیریت وبلاگ و زمان تسلط دارید.

بعدا اگه توی وبلاگ موفق بودین لازم نیست مطالب اون رو انتقال بدی.میتونی راحت یه سایت بزنی و توی سایت هم روند صعودی پیدا کنی و مطالب جدید بر اساس تجربیات ارسال کنی.

برای موفقیت دنبال رنک دامنه و اینجور چیزا نباش چون من تجربه اینا رو داشتم و توی یه شب همش میتونه بر باد بره ولی تجربه ای که توی وب بدست میاری هیچ وقت از بین نمیره.

امکاناتی که وبلاگ در اختیار شما قرار میده رایگان بودن فضا و مدیریت است و یک چیز که به نظر من اهمیت دارد امنیت آن است.شما میتونید یه وبلاگ بزنید هرچقدر بازدید که داشتید مشکلی ندارد و به راحتی میتونید با مدیریت آن ارتباط راحت داشته باشید.

در صورتی که برای سایت اگر بازدید های شما بالا باشد باید هزینه های جدا بدهید،دغدغه خرید هاست و سرعت آن و مدیریت هاست،بحث امنیت آن که کار افراد متخصص و شامل هزینه است.

اگه توی سایت های فروش هاست قیمت های پایین رو دیدی و فکر کردی به راحتی میشه با کمتر از 50 تومن سایت بزنی به نطر من فکر آخرش باش نه اول.

الان بعضی سیستم های وبلاک دهی هستن که امکانات فوق العاده ای میدن.از نظر موتورهای جستجو هم اکه کارت خوب باشه میتونه توی نتیجه ها بالاتر باشه.حتی ممکنه بالاتر از بعضی سایت ها باشه.

مثلا در گوگل عبارت "اس ام اس عاشقانه" رو سرچ کن یا عبارت های دیگه.یه وبلاگ میتونه حتی توی رتبه های یک جستجو باشه.

موفق باشید

0  تشکر
سه شنبه ، 27 سپتامبر 2016     2:33 ب.ظ #

єѕмαιℓ

Subscriber
16 پست20 تاپیک

سلام ، توصیه های که دوستان در اختیار شما و همینطور دیگر افراد قرار دادن خیلی خوب و جامع بود . بنده هم گفتم جوابی در رابطه با سوال شما بدم .

اول اینکه شما بستگی داره چه نوع فعالیت اینترنتی میخواید شروع کنید . اگر یک فعالیت خیلی ساده و اصلا به دنبال کسب در آمد نیستید و میخواید (مثال میزنم ) تجربه های خودتون رو در اختیار عموم قرار بدید که همون وبلاگ خوبه میتونه یک شروع خوبی باشه اما اگر قصد دارید یک فعالیت جدی داشته باشید به صورتی که در آمد حاصل کنید نسبت به اون فعالیت خود پیشنهاد بنده اینکه اصلا به هیچ وجه به طرف وبلاگ نرید حتی اگه اون سیستم یک سیتم قدرتمند باشه .

دوم اینکه من در کل پیشنهادم اینکه با یک سایت و دامنه اختصاصی شروع کنید اگر مشکل هزینه و اینجور چیزا هست که فکر نمیکنم یک دامنه و یک سرویس هاستینگ زیاد هزینه ای داشته باشه به قول دوست خوبم آقا Mehran با 5 هزار تومن تا 20 هزار تومن هم میشه یک سایت اختصاصی راه اندازی کرد. البته بهتون بگم طرف سرویس های هاستینگ رایگان هم نرید .

سوم اینکه جایگاه وبلاگ ها و یا سایت های اختصاصی در موتور های جستجو از نظر من یکسال هست بستگی به نوع فعالیت و محتوای اون وبلاگ و سایت داره که در حال حاضر رقابت های سختی وجود داره و باید برای هر دو تلاش کرد تا به جایگاه خوبی رسید

موفق و پیروز باشید .

2  تشکر
پست 1 تا 5 (از مجموع 5 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .