بازی با تصاویر

این تاپیک 3 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  علی ،‏ 1 سال و 6 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 338 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 27 می 2015     8:56 ق.ظ #

Morteza Ghiyasi

Subscriber
8 پست7 تاپیک

با سلام خدمت دوستان عزیر

1-بنده 10 تا تصویر را توسط کدهای html در صفحه قرار داده ام و از این به بعد می خواهم با دستورات جاوا اسکریپت هر کدام از آنها را که خواستم در مکان خاصی از صفحه قرار دهم . با چه دستوراتی می توان چنین کاری کرد؟ مثلا اعدا یک تا 10 در صفحه نوشته شده و من می خواهم وقتی موس رفت روی عدد 1 تصویر خاصی در جای خاصی قرار گیرد و وقتی موس رفت روی عدد 2 در همان جا تصویر دوم قرار گیرد و. . .

2-آیا در جاوا اسکریپت می توانم به نحوی این تصاویر را در شیئ image ذخیره کنم؟ چگونه به src تصاویر موجود در صفحه دسترسی پیدا کنم؟ تاکید من روی تصاویر موجود در صفحه می باشد. یعنی نمی خواهم از اول با جاوا اسکریپت کار را شروع کنم.

0  تشکر
چهار شنبه ، 27 می 2015     11:50 ق.ظ #

علی

ناظم
173 پست3 تاپیک

سلام

یه چیزی نوشتم ببین به کارت میاد ! نفهمیدم دقیقا چی میخوایی !

اول (Untitled-1.html) بر اساس اسم عکس کار میکنه !

دومی (Untitled-2.html) هم به اسم عکس ربطی نداره و به ترتیبی که تو آرایه نوشتیم ربط داره !

++ فایل پیوست شد.

باتشکر

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
1  تشکر
چهار شنبه ، 27 می 2015     7:04 ب.ظ #

Morteza Ghiyasi

Subscriber
8 پست7 تاپیک

با سلام و تشکر از پاسخ شما

مشکلی که وجود دارد این است که این تصاویر از یک سایت ذخیره ی تصویر می آیند نه از هاست خودم به همین دلیل ترفند نام گذاری ظاهرا جواب نمی دهد (هر چند که ترفند خوبی بود) .

بنده 10 تا تصویر را با php در صفحه لود کردم و چون این 10 تصویر خارج از صفحه می باشند دیده نمی شوند. تا اینجای کار هنوز جاوا وارد عمل نشده. حالا می خواهم که وقتی موس رفت روی عدد 1 تصویر اولی که لود شده بود و الآن در بالای صفحه می باشد در جای خاصی قرار گیرد و . . .  یعنی نه می توان از راه اولی که شما معرفی فرمودید استفاده کرد چون بین نام این تصاویر رابطه ای وجود ندارد و از طرف دیگر هر وقت موس روی عددی می رود باید تصویر از سرور لود شود که با افزایش تعداد تصاویر وضع ممکن است بدتر هم شود.

و از راه دوم هم نمی توانم استفاده کنم چون باید در آرایه این همه آدرس را وارد کنم که تمام وقت مرا خواهد گرفت. می خواهم که تمام این کارها اتومات انجام شود. یعنی اگر بخواهم از راه دوم شما استفاده کنم باید بتوانم به نحوی آن آرایه را به صورت اتوماتیک بسازم. و باز مشکل دیگری بوجود می آید، ما آدرس های تصاویر را ذخیره کرده ایم و باز تصاویری که الآن همگی در بالای صفحه موجودند دوباره باید لود شوند. فکر کنم مشکل من با شیي imag در جاوا اسکریپت حل شود ولی کار با آن را بلد نیستم. در کتابی که مطالعه کردم ، ظاهرا گفته شده که در این شیي که به صورت یک متغیر تعریف می شود خود تصویر ذخیره می شود؟؟؟؟!!مگر می شود در یک متغیر تصویر ذخیره کرد؟ مثلا کد زیر تصویری را در شیی Image1 ذخیره می کند بدون آنکه دیده شود.کدها در جاوا اسکریپت نوشته شده اند.

0  تشکر
چهار شنبه ، 27 می 2015     8:49 ب.ظ #

علی

ناظم
173 پست3 تاپیک

ببین :

1 - میتونی آدرس عکسات رو در آرایه جاوا اسکریپت ذخیره کنی ! و از روش دوم استفاده کنی  !! (تبدیل آرایه php به js)

2 - برای هر تصویر یه ای دی بزاری با php و در صفحه در فرم با آجاکس اون ای دی رو درخواست بدی تا از سرور عکست لود بشه !

0  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .