ایجاد شورت کد برای نمایش مطالب دسته ای خاص

این تاپیک 8 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  محمد مهدی اکرمی ،‏ 2 سال و 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 844 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 12 سپتامبر 2014     6:15 ب.ظ #

کمان 2

Subscriber
6 پست2 تاپیک

سلام و وقت بخیر

میخواستم برای نمایش مطالب یه دسته بندی خاص از شورتکد استفاده کنم که با استفاذه از اون در هر جای قالب بشه مطالب مورد نظر رو نشون داد.

می خواستم بدونم که کد های php ش به چه صورته؟

خیلی سرچ کردم ولی به نتیجه مطلوبی نرسیدم !!

متشکر

0  تشکر
شنبه ، 13 سپتامبر 2014     9:00 ق.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام

کد :

برای استفاده هم از این کد استفاده کن :

[latest_post_categories]

موفق باشید ....

1  تشکر
شنبه ، 13 سپتامبر 2014     9:19 ق.ظ #

کمان 2

Subscriber
6 پست2 تاپیک

سلام

متشکرم

ولی میخوام که به این صورت باشه که برای هر دسته بندی که خواسته باشیم مورد استفاده قرار بگیره.

اینکه بر اساس id دسته مطالب رو منتشر کنه و تعداد مطالب منتشر شده رو بشه تنظیم کرد.
مثل این کد : 
و شورت کد هم به گونه باشه که مثل کد بالا اطلاعات مورد نظر رو داد تا با شورت کد های مشابه اشتباه نشه !!

0  تشکر
شنبه ، 13 سپتامبر 2014     9:27 ق.ظ #

کمان 2

Subscriber
6 پست2 تاپیک

ببخشید

اصلاح می کنم، مثل این کد : ('showposts=8&cat=9')

0  تشکر
شنبه ، 13 سپتامبر 2014     2:59 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

خوب دوست عزیز شما اگر یه نگاهی به خط 1 بکنید از قسمت numberOfPosts میتونید تعداد مطالب رو تعیین کنید که 10 تا من گذاشتم و  با cats هم میتونی آیدی دسته رو بهش بدی ...

البته اگر خواستی که در تعداد های مختلفی یعنی مثلا در یک صفحه 3 بار و دسته های مختلف استفاده کنی اگر اشتباه نکنم باید از این کد استفاده کنی و هر دفعه یه آیدی بهش بدی :

کد ها رو تو سون لرن درست نشون نمیده ... کدهایی که باید تو funcation.php بزاری برات پیوست کردم

موفق باشید ...

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
1  تشکر
شنبه ، 13 سپتامبر 2014     5:47 ب.ظ #

کمان 2

Subscriber
6 پست2 تاپیک

سلام

این کد فقط آخرین پست یه دسته رو نشون میده. (فقط یکی!!) به نظر من کد functions باید یه جوری تعریف بشه که مقدار id و cat توی شورتکد اون وارد بشه. راستش زیاد از php نمیدونم ولی به نظرم این کدی که زحمتش رو کشیدین، برا هر بار استفاده از اون باید تو function  کپی بشه و از اون طرف شورتکد از کجا میتونه کد مخصوص خودشو تشخیص بده ؟

راستش میخوام تو صفحه یه منو با چند تا تب طراحی کنم که تو هر کدوم از تب ها یه دسته بندی مشخص رو نشون بده. در این مورد وحشتناک گیر کردم !!!! و نمی دونم که که این موردی که شما اشاره کردید میتونه مشکل رو حل کنه ؟!!

امتحان کردم نشد !! :)

1  تشکر
شنبه ، 13 سپتامبر 2014     11:20 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

ببین دوست عزیز من خودم هیچ وقت کدی رو که در مورش نمیدونم و امتحانش نکردم به کاربرا معرفی نمیکنم ... این کد رو هم خودم تست کردم و کار کرده ...

البته فکر کنم طریقه استفاده رو درست متوجه نشدید ...

وقتی کد رو تو funcaction.php گذاشتید از این کد به عنوان شرت کدش استفاده کنید وآیدی ها رو بنویسید :

مثلا من میخوام 3 تا دسته بندی رو نشون بدم از کدها زیر استفاده میکنم :

فرض کنید ما 3 تا دسته بندی با نام ها و id های زیر داریم  :
cat_1 ID =1
cat_2 ID =2
cat_3 ID =3
حالا میخواهیم برای هر کدومشون این کد به صورت شورت کد اجرا بشه ... لازم نیست که کد رو دوباره در فانکشن تکرار کنیم فقط کافیه متغییر ها رو برای هر دسته تغییر بدیم به این طوری میشه :
نمایش دسته cat_1 همراه با تصویر شاخص و نمایش 10 مطلب :

نمایش دسته cat_2 بدون تصویر شاخص و نمایش 5 مطلب :

نمایش دسته cat_3 همراه با تصویر شاخص و نمایش 20 مطلب :

دیدید لازم نیست کد رو تکرار کنید فقط کافیه در شورت کد اون تغیییرات رو اعمال کنید ...

ما با کد های بالا که برای مثال بود میتونیم 3 تا دسته رو با ویژگی هایی که براش تعریف کردیم نمایش بدیم ...

یه چیز رو یادم رفت بگم اونم اینه که کدی رو که در functions.php قرار میدید مقادیرش پیشفرض هستند مثل ID تا اگه شما در شورت کد ID رو نزدید یه دسته پیشفرض رو نشون بده .

اگه بازم هم متوجه نشدید بگید تا یه دمو براتون بزارم ...

موفق باشید .... :)

2  تشکر
یکشنبه ، 14 سپتامبر 2014     12:21 ق.ظ #

کمان 2

Subscriber
6 پست2 تاپیک

سلام

از توجهی که کردین متشکرم.

راستش قالب سایتم صحیفه ست و قابلیت درج مستقیم php نداره.

آیا راه حلی وجود داره که کد رو تو یه فایل php  درج کنم و اونو متصل کنم به کد های html ی که نوشتم؟

از ابزارک php code میشه کمک گرفت؟

امکانش نیست که کد شورتکد به این صورت باشه ؟
مثال : [ latest_post_categories  cat=1&id=4]
اینجوری نور علی نوره (:
دنبال یه همچین کدی میگردم !
نمیدونم متوجه منظورم شدین ؟!! (:

0  تشکر
یکشنبه ، 14 سپتامبر 2014     9:04 ق.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

میشه بیشتر توضیح بدید ؟ یعنی چی که درج مستقیم نداره ؟

در قالب صحیفه وقتی که وارد پوشه قالب شدید اول به پوشه functions برید و بعد کد ها رو در فایل theme-functions.php قرار بدید ...

برای سوال دوم هم شورت کد های قالب صحیفه همین طور هستند که شما میخواهید ...

اگر یکم PHP , jQuery رو بلد باشی راحت میتونی از روی صحیفه یاد بگیری ...

موفق باشید ...

1  تشکر
پست 1 تا 9 (از مجموع 9 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .