ایجاد دو مقدار در یک سطر دیتا گرید ویو

این تاپیک 8 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  elham.e ،‏ 3 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 2191 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 30 جولای 2013     5:36 ب.ظ #

elham.e

Subscriber
91 پست10 تاپیک

سلام من میخوام در دیتا گرید ویوم در هر سط اسم کالا و عکس اون نمایش داده باشه

اسم کالا به صورت لینک باشه که وقتی روش کلیک شد به یک صفحه دیگه بره

چطوری میتونم این حالت لینک رو ایجاد کنم؟ و چطوری در یک سطرش هم عکس بیارم هم اسمش هم فیلم مثلا و ...

و

یه سوال دیگه اینکه اگه بخواهیم دیتا گرید ویو مون فرمت های دیگری علاوه بر اونایی که پیش فرض هستن رو داشته باشه رو چیکار باید کرد؟

0  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     6:17 ب.ظ #

elham.e

Subscriber
91 پست10 تاپیک

یه چیزه دیه ای هم میخواستم بپرسم من اگه بخوام با query string باید چیکار کنم؟

ینی مثلا من میخوام اگر کاربر روی موتور کلیک کرد

یک query string  داشته باشه و براساس اون بره توی پایگاه داده و اجناسی که مثلا شماره اونا 5 است که ینی موتور هستن رو بیاره

ینی نمیخوام به ازای هر کالا یک صفه ایجاد کنم و کلا یه صفه داشته باشم !

چیکار باید بکنم؟

0  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     6:24 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام اولا که باید اطلاعاتی رو که میخوای از دیتابیس دریافت کنی ( اون عکس و اون اسم کالا و هر چیزی دیگه ای) و مثلا بذاری توی یه datatable،بعدشم این datatable رو به گرید ویوو bind کنی،گرید ویوو میتونه تمام ستون ها رو خودش تولید کنه پس شما ستون هایی رو که لازم داری توی کوئری بذار،بعدشم برا لینک به صفحه دیگه میتونی توی قسمت Add Column یه hyperlink اضافه کنی و مصلا عنوانشو بذاری نمایش جزئیات کالا،حالا باید توی قسمت Get Data Url From field مقدار id رو انتخاب کنی (این جا کل ستون های جدول رو برات نشون میده) بعدشم تو قسمت URL Format String هم مثلا بنویسی

اینطوری توی هر سطر اون hyperlink اضافه میشه و با کلیک به صفحه show میره , id هر سطر رو هم به عنوان کوئری استرینگ میفرسته اون صفحه.

برای استایل هم باید تو قسمت HTML دنبال کد های Header Style یا Footer Style و بقیه بگردی و استایل خودت روبراش تعریف کنی.

2  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     6:28 ب.ظ #

elham.e

Subscriber
91 پست10 تاپیک

بدون اینکه بریزم داخل دیتا تیبل میتونم بگم که

select name , image from tblgroup

?

چطوری میشه از query string  در قسمت منو استفاده کرد؟

ینی من در منوی سمت راستم گروه ها رو دارم میخوام هر کدوم که کلیک شد زیر مجموعش در یک دیتا گرید ویو نمایش داده بشه

نمیدونم تونستک منظورمو بگم ؟

من نمیخوام یه لینک جزئیات بیشتر اضافه کنم میخوام خود اسم کالا حالت لینک هم داشته باشه

0  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     6:29 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

خوب کوئری استرینگ رو به این صورت می نویسن.

باید بذاری تو قسمت rel="nofollow" href تگ a (یا مثل همین گرید ویوو که بالا توضیح دادم).

بعدشم برای دریافت مقادیر کوئری استرینگ توی صفحه مقصد (که اینجا میشه show.aspx) باید اینو بنویسی.

خوب حالا به راحتی میشه با کوئری SQL این مقادیر رو از دیتابیس به راحتی دریافت کرد و نمایش داد.

2  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     6:34 ب.ظ #

elham.e

Subscriber
91 پست10 تاپیک

خیلی ممنون از توضیحتون

خیلی عالی بود

فقط یه قسمتشو من هنوز گیر دارم

show.aspx?id=5&name=x

و چه جوری واسه منو مشخص میشه که ای و اسمش اینه؟

اینو نمیفهمم دقیقا کجا بنویسم؟!

0  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     6:43 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

خوب قبل اینکه اطلاعات رو بریزی توی datatable یه کوئری داریم برای دریافت اطلاعات از بانک (همون Command text شی SQLCommand ) اونجا باید کوئری مورد نظر رو ست کنی تا فقط اطلاعاتی که میخوای و لازم داری بیاد توی DataAdapter و بعدش datatable،از کوئری استرینگ برای انتقال داده ها توی صفحه استفاده میشه مگه اینکه بخوای صفحه رو دوباره لود کنی و اینجوری کوئری استرینگ بهش بدی.

اگه تعداد منو هات کمه بهتره دستی آدرس کوئری استرینگ رو بنویسی اگرم نه بهتره از Repeater استفاده کنی.

2  تشکر
سه شنبه ، 30 جولای 2013     6:51 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

وقتی ما این آدرس رو اینطوری ست میکنیم یعنی میخوایم بریم صفحه show.aspx و بعدشم دو تا متغییر به اسم id و name رو هم با صفحه مورد نظر میفرستیم،شما متغییر ها رو باید با & از هم جدا کنید و با = بهش مقدار بدید.با اون کدی هم که بالا نوشتیم توی صفحه show مقادیر رو یا استفاده از عنوان متغییر ها (id ,name)دریافت میکنیم. خوب  باید حتما برای منو هاتون هم یه جدول داشته باشین دیگه که هم id داشته باشه و هم عنوان منو یا نام منو بعد وقتی منو ها رو با مثلا Repeater ایجاد کردین میشه تنظیم کرد که id و name برای هر منو توی آدرسش قرار بگیره،دقیقا مثل آدرس بالا.

2  تشکر
چهار شنبه ، 14 آگوست 2013     11:27 ق.ظ #

elham.e

Subscriber
91 پست10 تاپیک

یه سوالی من در این زمینه داشتم فرض کنید ما منوی زیر رو داریم :

1-قطعات و تجهیزات الکترونیک

1-1تجهیزات رباتیک

1-1-1شاسی ربات

1-1-2چرخ ربات

1-1-3انواع موتور

1-1-3-1استپ موتور

1-1-3-2سروو موتور

-----------------------------

حالا به ازای تمام این تورفتگی ها من باید یه جدول ایجاد کنم ینی بار اول زیر منوی اول

بار دوم زیر منوی دوم و به کدوم ای دی بدم و بار بعدی زیرمنوی بعدی؟؟؟

اینجوری بهتره یا بیخیال بشم و منو رو استاتیک ایجاد کنم؟اخه منوشم خیلی طولانیه از اون طرفم نزدیک چند تا جدول باید به اضای هر کدوم ایجاد کنم

0  تشکر
پست 1 تا 9 (از مجموع 9 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .