اول یادگیری جاوا اسکریپ یا جی کوئری؟

این تاپیک 2 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  سید محمد رضا صدیقی ،‏ 4 ماه و 3 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 213 بازدید داشته است .

تگ شده :  

نویسنده پست
چهار شنبه ، 13 جولای 2016     5:24 ب.ظ #

Morteza

Subscriber
5 پست5 تاپیک

سلام خدمت دوستان میخوام ببینم واسه یادگیری وب و... اول باید جاوا اسکریپ یاد بگیرم یا کتابخانه اون که جی کوئری میشه کدوم یکی از اینا ضروریه و حتما باید یادش گرفت؟

1-java script؟

2-jquery؟

اول کدوم؟

در ضمن من تصمیم دارم بعد یادگیری یکی از اینا برم سراغ php که دوستان راهنماییم کرده بودن

2  تشکر
:: این تاپیک، پاسخ تائیدشده دارد : مشاهده پاسخ تائید شده توسط سوال کننده
چهار شنبه ، 13 جولای 2016     7:10 ب.ظ # پاسخ تائید شده توسط سوال کننده

hamed

Subscriber
59 پست5 تاپیک

سلام دوست عزیز ،

ببینید شما اگر بخواید jquery رو یاد بگیرید ، قطعا به جاوااسکریپت نیاز خواهید داشت و مطمئنا اول باید جاوااسکریپت رو یاد بگیرید .

چون که jquery ، خودش یک کتابخانه ی جاوااسکریپت هست و اگر بخواید روش مسلط بشید ، اول خودش که جاوااسکریپت باشه رو یاد بگیرید و بعد جی کوئری رو شروع کنید ؛

این دو موارد بصورت کامل توی دوره جاوااسکریپت و جی کوئری سون لرن آموزش داده شدن ،
من خودم چون ثبت نام کردم و واقعا راضی هستم ، به شما هم پیشنهاد میکنم .

پیشنهاد میکنم جاواسکریپت رو اول یاد بگیرید و بعد از اون حتما جی کوئری رو شروع کنید .

با جی کوئری کد نویسیتون خیلی کمتر و بهتر خواهد بود نسبت به جاوااسکریپت خالی ؛

شعار جی کوئری هم همین هست : write less , do more

در واقع یعنی کد نویسی کمتر ، عمل بیشتر !

امیدوارم که توضیحات بنده مورد استفاده شما قرار گرفته باشه .

3  تشکر
چهار شنبه ، 13 جولای 2016     7:33 ب.ظ #

سید محمد رضا صدیقی

Subscriber
203 پست21 تاپیک

دوست عزیز همونطور که اقای حامد نجاری گفتند خود jquery یک کتابخانه جاوااسکریپت هست.

اگر خیلی عجله دارید و می خواهید سریع یادبگیرید. می تونید فقط جی کوئری را فرا بگیرید.

ولی اگر می خواهید اصولی و کامل یاد بگیرید. بهترین راه اینه که ابتدا جاوااسکریپت یاد بگیرید و بعد به سراغ جیکوئری برید.

در کل توی تمام زبان های برنامه نویسی معمولا خود زبان یادمیگیرن و بعد به سراغ کتابخانه ها و فریم ورک ها و... می روند.

2  تشکر
پست 1 تا 3 (از مجموع 3 پست)

این تاپیک پاسخ تائید شده دارد و بسته شده است .