امن تربن cms

این تاپیک 9 پاسخ و 6 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حسین محمدی ،‏ 2 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 918 بازدید داشته است .

تگ شده :  ,

نویسنده پست
سه شنبه ، 8 آوریل 2014     11:14 ب.ظ #

mahdi.mdt

Subscriber
74 پست28 تاپیک

با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز

پس از جستجو درباره امنیت cms ها در سایت های ایرانی بیشتر بر روی cms های فردی نظر داشتند و wordpress جوملا ام تو سایت های خارجی بیشتر drupal به چشمم خورد واینکه drupal توسط کاخ سفید هم استفاده میشه و شرکت های بزرگ دیگه حالا خواستم بدونم نظر شما چیه؟؟

0  تشکر
چهار شنبه ، 9 آوریل 2014     2:49 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

عرض سلام و احترام

وردپرس، جوملا و دروپال هر سه سطح امنیتی خوب و قابل قبولی دارند . (به شرطی که موارد امنیتی جانبی که لازم هست رو رعایت کنید) .

ولی چیزی که بنده دیدم و خوندم مکانیزم های امنیتی در دروپال خیلی بیشتر و بهتر هست و این cms از بقیه ی موارد امنتره .

3  تشکر
چهار شنبه ، 9 آوریل 2014     3:32 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

[quote=24828] مکانیزم های امنیتی در دروپال خیلی بیشتر و بهتر هست و این cms از بقیه ی موارد امنتره . [/quote]

پس چرا شما از وردپرس استفاده میکنید ؟

1  تشکر
چهار شنبه ، 9 آوریل 2014     3:46 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

[quote=24851]

لقمان آوند نقل قول:
مکانیزم های امنیتی در دروپال خیلی بیشتر و بهتر هست و این cms از بقیه ی موارد امنتره .

پس چرا شما از وردپرس استفاده میکنید ؟ [/quote]

دلیلی نمیشه که وردپرس رو بذاریم کنار..

همه چیز که امنیت نمیشه...این مطلب رو مطالعه کنید

1  تشکر
چهار شنبه ، 9 آوریل 2014     3:53 ب.ظ #

reza____ebliser

Subscriber
568 پست67 تاپیک

درسته عزیز ولی یه سایت مثل سون لرن دارای کاربرای زیاد و بازدید بالا امنیت براش خیلی مهمتره تا موارد دیگه

1  تشکر
چهار شنبه ، 9 آوریل 2014     4:29 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

اون دیگه بستگی به انتخاب مدیرسایته و مطمئنم آقای آوند از این لحاظ ها cms رو کاملا ایمن سازی کردند

1  تشکر
چهار شنبه ، 9 آوریل 2014     7:21 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

[quote=24851]پس چرا شما از وردپرس استفاده میکنید ؟[/quote]

آقا رضا متن جواب من رو مگه نخوندی . همه ی cms های موجود در حد خوبی امن هستند . وردپرس هم همینطور . به اندازه ی کافی امن هست و ضعیف نیست که شما میگید چرا وردپرس !

دروپال رو موارد امنیتی بیشتر مانور داده . در عین حال توسعه، پشتیبانی، محبوبیت، تعدد قالب ها و افزونه ها و خیلی چیزای دیگه ی وردپرس از بقیه ی CMS ها از جمله دروپال بهترو برتره ...

این همه دلیل هست برای انتخاب وردپرس . ضمن اینکه نوع فعالیت سایت در انتخاب cms مهمه و برای سون لرن بهترین گزینه وردپرسه .

4  تشکر
چهار شنبه ، 9 آوریل 2014     9:05 ب.ظ #

+amirali

Subscriber
200 پست28 تاپیک

بله درسته

اقای اوند درست فرمودند

داش رضا همه چی امنیت نمیشه!

هر چند امنیت کامل تو هیچی وجود نداره که بگیم 100 درصد امنه ولی خب اگه یه مدیریت محتوا داشته باشیم که بشه کلی امکانات و تغییرات به اون اضافه کرد خب قاعدتا یه کاری میکنیم که امنیت هم بالا بره اما اگه یه مدیریت محتوا داشتیم که قدرت امنیتش بالا بود اما برای توسعه و تغییرات دست و بال مون رو ببنده خب بازم به مشکل میخوریم

من به این سایت و دوست عزیزمون اقای اوند ایمان و اعتماد کامل دارم چون الان نزدیک 5 الی 6 ساله اینجا رو میشناسم

ببخشید فضولی کردم:)

1  تشکر
چهار شنبه ، 30 جولای 2014     1:14 ق.ظ #

Flash_Bang

Subscriber
21 پست2 تاپیک

حقیقت امر اینه که توهمین دروپال 18 نوع باگ امنیتی پیدا شده !!

طرف اگه هکر باشه باگ رو میتونه پیدا بکنه هرچی ما باگ ها رو پچ کنیم بازم باگ چدید میاد بای پس جدید میاد نمیشه جلوشو گرفت

و همیشه میگن دزد از پلیس جلو تر هستش مهم اینه اپدیت باشیم

0  تشکر
چهار شنبه ، 30 جولای 2014     1:34 ب.ظ #

حسین محمدی

Subscriber
482 پست60 تاپیک

ولی اگه اکسپلویت ها رو بررسی کنید اکسپلویت دروپال کمتره و نکته این که افزونه های وردپرس ممکنه این خرابی رو به بار بیارن مثلا افزونه mailpoet که جدیدا یه باگی داشت بعد سریع اکسپلویتش در اومد حدود 50000 سایت وردپرسی همینجوری یعنی با اکسپلویت شل آپلود کردند و wp-config رو مشاهده کردند و.... خودم تونستم با متااکسپلویت توی سه تا سایت شل آپلود کنم ولی به مدیرانشون تذکر دادم تا هک نشدید این افزونه رو پاک کنید...البته پرمیژن ها هم اگه درست ست شده باشند با شل دیفیس صورت نمی گیره... حالا جالبتر اینه که بعد همون باگ یه باگ دیگه هم کشف شد...

1  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 10 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .