استفاده صحیح از کد iframe

این تاپیک 1 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  SaDeGh ToTo ،‏ 1 سال و 1 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 385 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 29 اکتبر 2015     12:35 ب.ظ #

SaDeGh ToTo

Subscriber
1 پست1 تاپیک

سلام توی فایل single از iframe به صورت مستقیم استفاده شده من  میخوام این کد رو از موتورهای جستجو پنهان کنم . برای مفهم بیشتر آموزشی که گفته بودند ور اینجا میذارم تا اگه اشتباهی باشه درستش کنند دوستان

آموزش :

چگونه آی فریم را از شر لطمه زدن به سئو در امان نگهداریم ؟

اگر به صورت مستقیم و بدون در نظر گرفتن noindex در سایت قرار دهیم ، خود تگ ای فریم قابل دید توسط گوگل خواهد بود و موجبات کاهش محبوبیت فراهم خواهد شد . اما از طرفی هم امکان noindex کردن قسمتی از متن نیست و در صورت استفاده از noindex در قسمتی از یک برگه ، کل برگه توسط گوگل ایندکس نخواهد شد که این هم برای ایندکس شدن سایت و برگه های آن ضرر دارد .

پس روش صحیح چیست ؟
ابتدا باید یک فایل php برای آی فریم خود بسازید و در پوشه قالبتان قرار دهید . سپس در همین فایل که کد آی فریم قرار میگیرد ، از متای زیر در بالای فایل و قبل از بسته شدن </head> استفاده کنید :

<meta name="robots" content="noindex,nofollow">

سپس با استفاده از include کردن آن فایل در بخشی از سایت و قالب خود می توانید آی فریم را به صورت کاملا مخفی از ربات های جستجوگرها استفاده کنید .

توی نت ی آموزش دیگه هم بود که برای دوستان میذارم :

گفته ، حتما تگ noframe رو در کنارش استفاده کنید. حالا این تگ کارش چیه؟

این تگ تو مایه های تگ alt برای تصاویر هست. یعنی اگه مرورگری از آی فریم پشتیبانی نکرد و اون را نمایش نداد، یک متن بجای اون نمایش داده بشه که بگه اینجا چی بوده.

الان تو کد بالا قرار تو یک آی فریم فایل ۳eo.html نمایش داده بشه و اگه مرورگر نتونست اون صفحه را لود کنه، کاربر با پیام

Your user agent does not support frame … مواجه میشه

من آموزش اول رو بیشتر ترجیح میدم و ازش استفاده کردم اما مشکل اصلی وقتی به وجود میاد که فایل single اجرا میشه و به این شگل در میاد :

<head>
<meta charset="UTF-8" />
<link rel="profile" rel="nofollow" href="http://gmpg.org/xfn/11" />
<link rel="pingback" rel="nofollow" href="http://mixmedia.ir/xmlrpc.php" />
<title>دانلود آلبوم جدید گروه دارکوب نام نوکوب - میکس مدیا</title>
<meta property="og:title" content="دانلود آلبوم جدید گروه دارکوب نام نوکوب"/>
<meta property="og:type" content="article"/>
<meta property="og:description" content="
.
.
.
</head>
مشکل اینجاست که کد هد در پایین هم باز شده تا بتونه متاتگ nofollow / noindex رو نمایش بده
<head>
<meta name="robots" content="noindex,nofollow">
</head>
<iframe
src="<?php echo get_post_meta ($post->ID, 'syndication_permalink',ture); ?>"
dir=rtl height="90%" style="min-height:800px !important;width:100%;overflow:visible;" frameborder="0">
</iframe>

این همه نوشتم که به این سوال برسم که باید چطور از این کد استفاده کنم ولی موتور های جستجو اون رو نینند و کد هدر دوبار باز نشه یا اصلا اگر کد <head> در یک صفحه دوبار بیاد مشکل داره یا نه و اگر بعد از </head> دوباره کد <head> باز بشه میتونه متا تگ nofollow / noindex رو اجرا کنه یا نه ?????

ممنون میشم آموزشتون رو با مثال عملی همراه کنید

2  تشکر
جمعه ، 30 اکتبر 2015     12:02 ق.ظ #

SaDeGh ToTo

Subscriber
1 پست1 تاپیک

این همه دانشمند کسی نیست راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟

مدیر ؟؟؟؟

0  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .