استفاده از مایکروسافت ویژوال استودیو

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  صبا ...saba ،‏ 7 ماه و 3 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 156 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 15 آوریل 2016     1:54 ق.ظ #

صبا ...saba

Subscriber
0 پست669 تاپیک

برای درک جزییات بیشتر، لطفا به لینک MSDN link مراجعه فرمایید.

استخراج متد یکی از مرسوم ترین روشهایی است بازسازی کدی است که تاکنون دیده ام. من پس از اینکه با کدهای طولانی مواجه شوم، و یا با کدهایی که برای درک آن به کامنت نیاز بوده برخورد کنم، قسمتی از کد را داخل متد مرتبطی می گذارم. این واقعا به خوانایی کد کمک می کند. من متدهای کوتاهی را که خوب نامگذاری شده اند را به چند دلیل ترجیح می دهم. اول اینکه، هنگامی متد به صورت صحیح کوتاه شده باشد، شانس اینکه سایر متدها نیز بتوانند از آن متد استفاده کنند، افزایش می یابد. دوم اینکه، خوانایی متدهای سطح بالاتر را افزایش می دهند. بازنویسی کد نیز کاری آسان تر می شود. متدهای کوچک وقتی واقعا کار می کند که نام خوبی داشته باشد، بنابراین به نامگذاری توجه ویژه ای داشته باشید. برخی اوقات از من پرسیده می شود که طول نام یک متد چه اندازه باشد. برای من طول نام مسئله مهمی نیست. مسئله مهم ارتباط معنایی بین نام متد و بدنه متد است. اگر استخراج متد به وضوح کد کمک کند آن را حتما انجام دهید، حتی اگر نام از کدی که استخراج کرده اید بیشتر شود.

0  تشکر
پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .