استفاده از داده های برگشتی از آجاکس

این تاپیک 9 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  snhps ،‏ 2 سال و 10 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 660 بازدید داشته است .

نویسنده پست
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     12:25 ب.ظ #

snhps

Subscriber
15 پست4 تاپیک

سلام
آیا میشه تو فایل سمت سرور که درخواست اجاکس رو بهش ارسال می کنیم کدهای جی کوئری( یا درحالت کلی جاوا اسکریپت) نوشت؟ به طوریکه با ارسال درخواست به سرور و برگردوندن اطلاعات به صفحه اولیه اون کدها اجرا بشن؟
اگه جوابتون مثبته، ممنون میشم یه مثال کوچیک هم بزنین.

1  تشکر
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     12:48 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام،دقیقا میخواین چیکار کنید؟

0  تشکر
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     1:03 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

برای این کار میتونی از تابع getScript خود جی کوئری استفاده کنی.این تابع یه اسکریپت رو از سرور دریافت و بعدش اجرا میکنه.

توی این مثال بعد از دریافت فایل اسکریپت و اجرای اون میتونیم در تابع callback از کدهاش استفاده کنیم.

1  تشکر
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     3:37 ب.ظ #

snhps

Subscriber
15 پست4 تاپیک

[quote=21745]سلام،دقیقا میخواین چیکار کنید؟[/quote]

خوب دقیقا بگم.

یه صفحه دارم با چندین المنت گرافیکی که کاربر میتونه توشون تغییرات ایجاد کنه. با هر تغییر که کاربر بخواد ایجاد کنه یه درخواست آجاکس با post اراسل میشه(داده ها امنیتی هستن) و سپس پس از چک شدن داده ها در سمت سرور و عملیات خاص [ استخراج از دیتابیس و ثبت و در دیتابیس و...] کد جی کوئری جدید رو میده بیرون.

1  تشکر
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     4:36 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

حتما لازمه کد جی کوئری جدید در قسمت سرور تولید بشه و به صفحه کاربر برگرده و اجرا بشه؟مطمئن هستین راه دیگه ای نیست؟

0  تشکر
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     5:35 ب.ظ #

snhps

Subscriber
15 پست4 تاپیک

[quote=21763]حتما لازمه کد جی کوئری جدید در قسمت سرور تولید بشه و به صفحه کاربر برگرده و اجرا بشه؟مطمئن هستین راه دیگه ای نیست؟[/quote]

چرا نباشه. تو دنیای برنامه نویسی همیشه چندتا راه هست ولی ما خبر نداریم.

خوب میشه تو سمت سرور یه div بزاریم  و اطلاعات جدید رو از طریق دیتاها به صفحه کاربر برگردونیم و جی کوئری اون دیتاها رو بخونه و تغییرات لازمه رو انجام بده. به عنوان مثال:

از اینجا به بعدش مشکل دارم. یعنی وقتی درخواست ارسال میشه و دیتا رو برمیگردونه نمیتونم با این دیتاها کار کنم.

خوب حالا pc_id رو میزارم تو تابع alert میگه تعریف نشده. نمیدونم چرا. به هر حال من یه div با کلاس ok سمت سرور درست کردم که صفت pc_card رو داره ولی چرا اینجا اینجوریه رو نمیدونم.

1  تشکر
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     5:48 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

خوب به نظرم مشکل از این جاست که جی کوئری در حال عادی نمیتونه روی داده های برگشتی از سمت سرور (HTML تولید شده عملیات انجام بده) معملا برای این جور عملیات از متد live استفاده میشد که حالا deprecated شده.

0  تشکر
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     5:50 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

شما میخواین وقتی داده ها برگشتن سریع عملیات بعدی انجام بشه؟یعنی کاربر اصلا دخالتی نداره؟

0  تشکر
سه شنبه ، 28 ژانویه 2014     6:04 ب.ظ #

snhps

Subscriber
15 پست4 تاپیک

[quote=21775]شما میخواین وقتی داده ها برگشتن سریع عملیات بعدی انجام بشه؟یعنی کاربر اصلا دخالتی نداره؟[/quote]

نه دیگه دخالتی نداره

قبلا یه نمونه مشابه رو آموزش داده بودین ها

http://www.7learn.com/tutorials/how-to-create-poll-system-with-php-mysql-jquery-and-ajax-2

1  تشکر
چهار شنبه ، 29 ژانویه 2014     12:21 ب.ظ #

snhps

Subscriber
15 پست4 تاپیک

اینم جواب برای دوستانی که چنین مشکلی رو دارن:

اول با html یه div میسازیم:

بعد اونو با css مخفی میکنیم:

خوب حالا تو کال بک آجاکس این کد رو استفاده میکنیم:

شما به جای کلاس ok همون کلاسی که خودتون تو سمت سرور گذاشتین رو بزارین، همچنین برای صفت pc_card

هر کجاشو متوجه نشدین بگین تا بهتر توضیح بدم.

2  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 10 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .