استایل دادن به عناصر پست و برگه

این تاپیک 10 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  حامد مودی ،‏ 2 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1088 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، 14 جولای 2014     1:34 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

سلام به همگی

خسته نباشید

میخواستم بدونم چه طوری میشه به عناصر یک پست در وردپرس استایل داد؟

چون فکر میکنم خودم تا الان یک روش کاملا غلط رو میرفتم. الان وقتی من میایم تو قسمت محتوای یک پست یک متن مینویسیم بعد یک عکس، دوباره متن و عکس و... وقتی منتشرش میکنم و صفحه رو از طریق مرورگر نگاه میکنم که کاملا بهم ریخته و هرجور وردپرس خواسته نمایش داده میشه. بعد تو قسمت دیداری که کاره خاصی نمیشه برای این قضیه انجام داد که مثلا بیایم بگیم این متن به این صورت اینجا باشه اون عکس با این استایل و... اونجا باشه، درسته؟ تو قسمت متن یا همون کد میشه مثلا چندتا div برای قسمت بندی صفحه اضافه کرد بعد باز به همه عناصر کلاس و آیدی داد و... ولی همه این کارهارو باید دستی انجام داد. بعد واسه هر پست باز دوباره باید اومد و اینکار رو کرد!؟ یعنی باز واسه پست بعدی اومد و همه این دیو ها و کلاس ها و آیدی ها رو به عناصر اضافه کرد، با اون ویرایشگر کد داغون وردپرس؟ آره؟ اینجوری که خیلی ناجوره. من فکر میکنم یک سوتی بزرگی تو این جریان دارم، ولی واقعا نمیدونم الان چه جوریه، چیکار باید کرد. دوستان اگه میشه توضیح بدین

2  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     1:57 ب.ظ #

طراحی سایت

Subscriber
28 پست3 تاپیک

سلام دوست عزیز شما باید تمامی عناصر خود از جمله

- متن

- تصویر شاخص

- تایتل

- برچسب ها

- موضوعات

و...

را در دخل یک Div قرار دهید و به آن استایل دهید به طور مثال :

3  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     2:29 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

خوب وقتی خود این تابع the_content محتوای پست رو نشون میده که داخش چندتا تگ p و img و... هست. اونارو چه جوری استایل بدیم؟ مثالا اگه 4تا عکس داریم واسه این پست که میخوایم اولیش بالا سمت چپ بزرگ باشه و سه تا دیگه پایین وسط تو یک خط کنار هم. یا ... اینارو چه جوری معلوم کنیم.

2  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     2:34 ب.ظ #

طراحی سایت

Subscriber
28 پست3 تاپیک

دوست عزیز  در بالا اشاره کردم که برای هر عنصری که میخواهید استایل خاصی داشته باشد , باید آیدی یا کلاس خاصی را در نظر بگیرید و به آن استایل بدید و در هنگام ارسال مطلب ادیتور را به حالت متنی در بیاورید و به آن عنصر یک آیدی یا کلاس بدهید البته افزونه هایی هم هستند که کار شما را در دادن آیدی یا کلاس به عناصر راحت میکنند و نیاز شما را از تغییر ادیتور به حالت متنی رفع میکنند

4  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     3:17 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

خوب اینکار که خیلی وقت گیره، یعنی برای هر پست آدم بیاد به یکی یکی تگ ها از داخل ادیتور آیدی و کلاس بده. سوالم همین بود در واقع میخواستم بدونم راهش اینه؟ یا راه دیگه ای داره و من اشتباه میکنم. اینجوری که خیلی وقت گیره. میخواستم ببینم راهی نیست که یک الگوی اولیه بشه براش تعریف کردو مثلا بگیم پراگراف اوا رو اینجا قرار بده، عکس اول رو اینجا، عکس دوم اینجا و... و بعد از اون دیگه خودش بیاد هر رقت ما عکسی گذاشتیم اولی رو سر جای خودش، دومی... و به همین ترتیب برای متن، پاگراف اول... پاراگراف دوم... که دیگه هر دفعه نخواد بریم کلاس و آیدی بدیم.

1  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     3:21 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

پس به این ترتیب اگه بخوایم مطالب داخل قسمت محتوا پست رو (the_content) با div قسمت بندی کنیم، این رو هم باز باید برای هر پست از قسمت ادیتور متنی انجام داد دیگه، آره؟

1  تشکر
دوشنبه ، 14 جولای 2014     3:23 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

پس راهش همینه؟  من فکر میکردم اشتباه میکنم و یه راهه خیلی سریع تر و راحت تری باید داشته باشه. واجب شد که CMS خودم رو بنویسم D:

1  تشکر
سه شنبه ، 15 جولای 2014     8:54 ق.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

من این روشو استفاده میکنم:

مثلا محتوای شما اینطوریه:

میشه از طریق جی کوئری بهش بگی nامین عکس رو از داخل کلاس post-content فلان استایل رو بهش بده. که از طریق متد eq استفاده میشه:

روش بعدی هم از طریق انتخابگرهای css3 که مثل زیره:

الان دومین عکسی که داخل کلاس post-content هست رو استایل میده فرقی هم نمیکنه که چقدر تودرتو باشه.

البته از nth-child تپ جی کوئری هم استفاده میشه ها

روش من بود امیدوارم دوستان روش بهتری هم داشته باشن. مثلا فیلتر محتوا که یه ذره گمونم کار داره!!

2  تشکر
سه شنبه ، 15 جولای 2014     6:55 ب.ظ #

بهرام

Subscriber
263 پست84 تاپیک

ممنون حامد جان، روش های خوبی پیشنهاد دادی. روش با جی کوئری رو که اصلا نمیدونستم اینجوریم میشه. میشه در مورد eq بگی که کارش چیه و چه جوریه؟

0  تشکر
چهار شنبه ، 16 جولای 2014     7:12 ق.ظ #

حامد مودی

Subscriber
VIP
147 پست40 تاپیک

خیلی خلاصه شبیه آرایه س. وقتی شما با یک انتخابگر عمل میکنی همه انتخاب های ورودی رو داخل آرایه میریزه:

اندیس آرایه هم از صفر شروع میشه. حالا اگه بخوای به جای همه عکس ها عکس دومی رو انتخاب کنی از متد eq با مقدار 1 استفاده میکنی چون اولیش با مقدار 0 قابل دسترسیه.

این آموزش رو ببین

2  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 11 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .