از فریم ورک استفاده کنم یا نه

این تاپیک 9 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  کیوان علی محمدی ،‏ 3 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1523 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 9 آگوست 2013     4:40 ق.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

سلام

یه سوالی برام پیش اومده که برای یک پروژه ی سنگین از فریم ورک استفاده کنم بهتره یا اینکه از اول همه چی رو خودم طراحی کنم؟

از نظر امنیتی فریم ورک قوی تره یا کدهای خودمون؟ مثلا این درسته که بگیم اگر از فریم ورک استفاده کنیم راحت تر هک میشیم؟؟؟

ضمنا فریم ورک yii بهتره یا zend؟

0  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     11:39 ق.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام استفاده از فریم ورک خیلی بهتره،فریم ورک ها توسط گروه های خبره و مسلط به برنامه نویسی طراحی میشه و چون کارشون به صورت گروهی هست مطمئنا خطا و باگ خیلی کمتری نسبت به طراحی خودت داره،هرچند اکثر فریمورک ها به صورت مداوم به روز میشن و باگ هاشون رفع میشه،و این خودش میتونه نقطه قوت باشه،به نظرم فریمورک CodeIgniter و فریمورک PHPFuel قدرت و کارایشون بهتره و حتی یادگیرشون هم به نظرم راحتتره.

1  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     3:14 ب.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

من الان مزایای PHPFuel رو دیدم یه جاش نوشته که یک ORM فوق العاده داره، ORM چیه؟

0  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     4:25 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

ORM یا Object Relational Mapper در واقع یه مدل هست برای مپ کردن (تصویر کردن) جداول دیتابیست به یه آبجکت که باعث میشه بتونی بین این آبجکت ها Relation ایجاد کنی مثلا شما میتونی جدول کاربران رو به صورت یه فایل Model به نام users داشته باشی که میتونی متد های مفید رو به راحتی براش ایجاد کنی و خیلی راحتتر بین همین جدول کاربران با جدول مثلا مطالب یا نظرات (که این جداول هم دارای Model های خودشون هستن) ارتباط برقرار میکنی و کوئری های خودتو پردازش میکنی.

اگه شما در کار با فریمورک مسلط باشی میتونی یه سایت ساده رو یکی دو شبه راه اندازی کنی :)

1  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     6:23 ب.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

ولی من هنوزم سر در گمم که از چه فریم ورکی استفاده کنم. همشون خوبن ولی بهترینش واسه کارم رو نمیدونم کدوم انتخاب کنم. درواقع یه پروژه ی سنگین دارم که باید انجام بدم. هرکس با هر فریم ورکی کار کرده میگه اون فریم ورک خوبه. :( با این حساب همه ی فریم ورکها خوب میشن.

فک کنم بهترین کار این باشه که همشونو یاد بگیرم بعد از یکی استفاده کنم  :) نظرتون چیه؟!!

0  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     6:32 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

بیشتر سلیقه ای هست،اما فکر کنم چیزی که بین اکثر برنامه نویس ها رایج باشه CI باشه،البته Fuel خیلی نسبت به CI با کیفیت تره،CI یادگیریش سریعتره ولی Fuel کمی زمان بره،CI و Fuel رو یاد بگیر.من خودم در حال کار با این دوتا هستم،البته کامل مسلط نشدم ولی هدفم رو گذاشتم رو این دوتا.

0  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     6:46 ب.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

ممنون پس منم یکی ازین دو تا رو یاد میگیرم سوالی داشتم مزاحمتون میشم. بعد برای یاد گیری PHPFuel از چه منبعی استفاده می‌کنید؟

0  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     7:06 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

بهترین منبع خود doc Fuel هست که همراه خودش ارائه میشه،nettuts هم یه ویدیوی آموزشی پولی ارائه کرده که توی سیات های تورنت میتونی گیریش بیاری،ولی بهترین منبع doc خودش هست،بعدشم فروم سایتش هم خیلی فعاله و سوالاتتو میتونی اونجا هم بپرسی،سریع جواب میگیری.

1  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     7:33 ب.ظ #

مهشاد کلانتری

Author
VIP
432 پست67 تاپیک

راستی فریم ورک laravel ازین دو تا بهتره یا بدتر؟

0  تشکر
جمعه ، 9 آگوست 2013     10:06 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

راستش من اصلا باهاش آشنایی ندارم ولی تعریفشو شنیدم.بازم میگم کلا سلیقه ای باید بری تو سایتشون و doc رو بخونی تا متوجه بشی چی دارن و چی ندارن با یه مقایسه خودت اونی رو که برات بهتره پیدا میکنی.

2  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 10 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .