ارتباط هاست و دامنه

این تاپیک 10 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  shima arabi ،‏ 1 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 781 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 12 آگوست 2015     9:41 ب.ظ #

shima arabi

Subscriber
99 پست29 تاپیک

یه سوال برام پیش اومده برای اینکه یه سایت بالا بیاد آیا لازمه حتما هاست و دامنه اون توسط یک کاربر خریداری شده باشن؟ نمیشه هاستش رو یه نفر از یه سایت بخره و دامنه اش رو یکی دیگه از همون سایت بخره و بعد dns هاش رو ست کنه روی هاست تا سایت بالا بیاد؟

0  تشکر
چهار شنبه ، 12 آگوست 2015     11:02 ب.ظ #

mehdi sabbat

Subscriber
9 پست0 تاپیک

لازم نیست هاست و دامنه مال یه نفر باشه لازم هم نیست از یه سایت بخریشون کافیه فقط dns های هاست روی دامنه ست بشه

1  تشکر
پنجشنبه ، 13 آگوست 2015     4:25 ب.ظ #

shima arabi

Subscriber
99 پست29 تاپیک

خوب اینطور که شما میگید اگه من از سایت A یه دامنه بخرم و و اون رو روی هیچ هاستی ست نکنم و یه نفر دیگه توی همین سایت یه هاست بخره با توجه به اینکه این دامنه و سایت از یه جا خریداری شدن و dns هاشون یکین میتونه دامنه منو روی هاست خودش ست کنه! نمیتونه؟

0  تشکر
پنجشنبه ، 13 آگوست 2015     6:13 ب.ظ #

آرمین نادری

ناظم
389 پست39 تاپیک

نه دوست عزیز نمیتونه

2  تشکر
پنجشنبه ، 13 آگوست 2015     6:53 ب.ظ #

shima arabi

Subscriber
99 پست29 تاپیک

میشه بیشتر توضیح بدید آقای ثبات گفتن کافیه فقط dns ها یکی باشن

0  تشکر
پنجشنبه ، 13 آگوست 2015     8:59 ب.ظ #

mehdi sabbat

Subscriber
9 پست0 تاپیک

ببینید دامنه ها هیچ ربطی به سایتی که اونارو میفروشن ندارن این سایت هایی که میگین فقط نمایندگی فروش دامنه هستن و فقط کسی که به کنترل پنل دامنه (توجه کنین کنترل پنل دامنه) دسترسی داره میتونه dns  مربوط به اون هاست رو روی دامنه اش ست کنه و هیچ کس دیگری نمیتونه از این دامنه استفاده کنه

1  تشکر
جمعه ، 14 آگوست 2015     1:22 ق.ظ #

آرمین نادری

ناظم
389 پست39 تاپیک

شیما جان فرض کن من از سایت A یه هاست گرفتم و یه نفر دیگه از همون سایت یه دامنه خریداری کرده در اینجا شاید dns های دامنه و هاست یکی باشن ولی برای اینکه دامنه به هاست وصل بشه لازمه که اون دامنه در هاست ثبت بشه بزار یه مثال برات بزنم مثلا اگه من از سایت پارس پک یه دامنه بگیرم و dns هاشو با هاست سون لرن تطبیق بدم دامنه من سون لرن رو نشون میده ؟ مسلما نه چون باید اون دامنه در هاست سون لرن هم addon بشه امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی .

2  تشکر
جمعه ، 14 آگوست 2015     12:54 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام دوست عزیز

مطمئن باشید در این جور موارد کسانی که این دم و دستگاه ها رو میخواستن راه بندازن فکر اینجاش رو هم کردن .

وصل کردن دامنه به هاست یه چیز دو طرفه هست . لازم نیست هر دو از یه جا خریداری بشه. چون ممکنه شما بخوای هاستت رو عوض کنی یا ...

داشتم میگفتم . این رابطه دو طرفه هست . حالا این دو طرفه یعنی چی .یعنی باید یه سری تنظیمات هر در دامنه و هم در سرور انجام بشه تا مچ بشن .

یکی از اون تنظیمات اینه که شما باید dns ها و ست کنی . خوب ممکنه پیش خود بگی که یکی که  سرورش مثل منه dns هاش با من یکی هست . خوب باید در این جا به این نکته اشاره کنم که وقتی شما میری هاست بخری یه مرحله داره که باید دامنه رو حتما قبل از خرید هاست تکلیفش رو معلوم کنی .

3 تا گزینه پیش روی شما میزاره :

1 ) خرید دامنه

2 ) انتقال دامنه

3 ) از قبل دامنه دارم

ساده بگم . از قبل یه دامنه پیش فرض روی هاستت ست مشه . یه دامنه اصلی که نمی تونی از توی هاستت پاکش کنی به جز اینکه به پشتیبانی بگی برات عوض کنن .

در ضمن این دامنه در کل  هاست های دنیا فقط میتونه روی یه سرور باشه(خود اون جایی که داری هاست میخری این رو چک میکنه) . پس این مشکلی که شما میگی پیش نمیاد .

اینجوری دیگه دو تا هاست نمی تونن یه دامنه مشترک داشته باشن .

اوه . خیلی نوشتم . موفق باشید ... :)

2  تشکر
جمعه ، 14 آگوست 2015     4:35 ب.ظ #

shima arabi

Subscriber
99 پست29 تاپیک

خیلی ممنون دوستان خیلی خوب توضیح دادید. شاید من یه کم گیج شدم چون هنوز سوال برام باقیه

اینطور که من فهمیدم برای اینکه یه دامنه روی هاست ست بشه و با زدن دامنه سایت اون هاست نمایش داده بشه لازمه dns دامنه با مال هاست یکی بشه خوب؟ حالا من یه دامنه دارم و فرض کردم هنوز رو ی هاستی ست نشده. میرم از یه پنل کاربری دیگه که توی همین سایت دارم(میگم توی همین سایت چون میخام dns ها پیش فرض یکی باشن) یه هاست هم میخرم میخام دامنه ای که خریده بودم رو روش ست کنم هنگام خرید هاست با گزینه از قبل دامنه دارم یه دامنه الکی وارد میکنم (چون دامنه ام مال یه ناحیه کاربری دیگه است اجازه وارد کردنش رو نمیده) حالا یه درخواست میدم به سایت تا دامنه ام رو عوض کنه به دامنه ای که قبلا خریده بودم، و اینطوری این دامنه رو به هاست معرفی می نومایم الان من موفق شدم این دامنه رو روی هاستم ست کنم یا هنوز کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟

0  تشکر
جمعه ، 14 آگوست 2015     4:54 ب.ظ #

محمد مهدی اکرمی

Subscriber
605 پست28 تاپیک

سلام دوست عزیز

به من یه ایمیل بزنید تا بهتر بتونم کمکتون کنم .

0  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 11 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .