ادغام کوئریه اطلاعات دو جدول از یک پایگاه داده

این تاپیک 8 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  سید احسان عظیمی ،‏ 3 ماه و 4 هفته پیش .

این تاپیک تاکنون 205 بازدید داشته است .

نویسنده پست
چهار شنبه ، 10 آگوست 2016     6:39 ق.ظ #

مهتاب خلیلی

Subscriber
8 پست4 تاپیک

سلام وقتتون بخیر
من 2 تا جدول تو پایگاهم دارم ک توی یکی اطلاعات فردی دانش آموزامه و توی دیگری اطلاعات درسیه دانش آموزام. حالا میخام اطلاعات این دو جدول رو در قالب لیست دانش آموزان نمایش بدم طوری ک همه اطلاعات دانش آموزم دیده بشه.
من از این کد استفاده کردم

اما ب اجرا نمیشه و ارور میده..
لطفا راهنماییم کنین.. ممنونم ازتون.

0  تشکر
چهار شنبه ، 10 آگوست 2016     6:40 ق.ظ #

مهتاب خلیلی

Subscriber
8 پست4 تاپیک

0  تشکر
چهار شنبه ، 10 آگوست 2016     6:41 ق.ظ #

مهتاب خلیلی

Subscriber
8 پست4 تاپیک

0  تشکر
چهار شنبه ، 10 آگوست 2016     6:47 ق.ظ #

مهتاب خلیلی

Subscriber
8 پست4 تاپیک

ببخشید من متنه کد رو نتونستم با سوالم بفرستم. درقالب فایل زیپ شده ب پیوست میفرسم.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
چهار شنبه ، 10 آگوست 2016     11:12 ب.ظ #

سید احسان عظیمی

Subscriber
105 پست14 تاپیک

سلام ،حتما میخواین از این روش استفاده کنید؟خودم تا حالا همچین کاری نکردم ولی یک پیشنهاد بهتون میدم:

کافیه id هر دو تا جدول رو primarykey  کنید و بعد در تنظیمات phpmyadmin آیدی هر دو تا جدول رو بهم مرتبط کنین و بعدش با یک کوئری به نتیجه دلخواهتون برسین...

0  تشکر
چهار شنبه ، 10 آگوست 2016     11:16 ب.ظ #

سید احسان عظیمی

Subscriber
105 پست14 تاپیک

این لینک کامل در مورد ادغام کوئری های دو جدول توضیح داده ، حتما مطالعه کنیدلینک

0  تشکر
چهار شنبه ، 10 آگوست 2016     11:42 ب.ظ #

مهتاب خلیلی

Subscriber
8 پست4 تاپیک

ممنونم آقای عظیمی.
توی روش اول اگه دو تا جدول رو ب هم مرتبط کنم، بعدا میتونم اطلاعات رو جدا جدا هم داشته باشم؟
و اینکه میشه مراحل مرتبط کردن دو تا جدول رو بهم بگین ؟ تا حالا انجامش ندادم.
توی پاسخ دومتون هم، من روش گرفتن اطلاعات دو تا جدول رو ب همون صورت ک تو لینک شمام بود انجام دادم اما ارور میده. ارورش رو ب پیوست براتون عکس گرفتم و میفرستم.

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
1  تشکر
جمعه ، 12 آگوست 2016     12:32 ق.ظ #

سید احسان عظیمی

Subscriber
105 پست14 تاپیک

میشه فایل دیتابیستون رو بهم بدید تا به همراه کدتون تست کنم،داخل while از fetch_array استفاده کنید،این ارور هم زمانی رخ میده که کوئری ک نوشتین مشکل داره،حالا یا اسم جدول و اشتباه وارد کردین یا سینتکس این کوئری مشکل داره...

در مورد مرتبط کردن دو تا جدول در phpmyadmin :جدول اولیتون رو باز کنید، روی structure کلیک کنید و سپس relation view رو انتخاب کرده و یکی از ستون هارو به جدول دومتون ربط بدین،بهتره ستون id  جدول اول رو به ستون id جدول دوم مرتبط کنید

0  تشکر
جمعه ، 12 آگوست 2016     12:42 ق.ظ #

سید احسان عظیمی

Subscriber
105 پست14 تاپیک

برداشت من اینه که شما زمانی میتونید از * در کوئری استفاده کنید که ستونهای دو جدول هم نام باشن در غیر این صورت فقط باید ستون های همنام دو جدول رو با union استخراج کنید...توضیحات w3schools رو دوباره ببینید

0  تشکر
پست 1 تا 9 (از مجموع 9 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .