آیا برای ساخت یک وبسایت حرفه ای نیازی به یادگیری زبان های سمت سرور هست ؟

این تاپیک 3 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  کیوان علی محمدی ،‏ 3 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 1011 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 18 جولای 2013     12:48 ب.ظ #

mahla69

Subscriber
7 پست1 تاپیک

سلام  من به برنامه نویسی تحت وب علاقه دارم و html و css رو بلدم و میخوام جاوا اسکریپت رو هم یاد بگیرم ولی یک سوال همیشه توی ذهنم هست که امیدوارم شما جواب بدید اینکه اگه من بخوام به طور حرفه ای وارد کار طراحی و ساخت وبسایت بشم آیا احتیاجی به یادگیری asp.net یا php دارم؟ من فقط بلدم با html و css یک صفحه طراحی کنم و با یاد گرفتن جاوا میخوام اینکارو بهتر انجام بدم ولی از روی هاست قرار دان وبسایت و کار های بعد از طراحی هیچ اطلاعی ندارم و نمیدونم زبانهای سمت سرور مثل php و asp.net به جه دردی میخورن ؟ لطفا کمکم کنید

0  تشکر
پنجشنبه ، 18 جولای 2013     1:43 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

سلام با چیزایی که شما گفتین فقط می تونید تو بحث طراحی قالب کار کنید،زبان های پردازش سمت سرور مثل php و asp درواقع روح وب سایت شما هستند که باعث پویایی وب سایت اند،زبان های سمت سرور به طور کلی برای  دریافت و پردازش و ثبت و نمایش اطلاعات به کار میره (ثبت نام،ورود و خروج از سایت،نوشتن و ارسال مطالب ،مدیریت کابران ،مدیریت فایل ها،ارسال ایمیل از جمله کارهایی هست که با زبان های سمت سرور انجام میشه و با صرف HTML و CSS نمیشه انجام داد).

1  تشکر
پنجشنبه ، 18 جولای 2013     6:04 ب.ظ #

mahla69

Subscriber
7 پست1 تاپیک

ممنون از پاسختون میشه راهنماییم کنید که از php و asp.net کدوم  یکی رو شروع کنم به یادگیری؟ با مطالعاتی که داشتم متوجه شدم  asp.net بهتره برام چون امنیت رو بهتر تامین میکنه البته برای مبتدی هایی مث من ولی لطفا شما راهنماییم کنید که کدوم رو می تونم سریع تر یاد بگیرم ؟ چون سرعت کار برام مهم هستش . یه سوال دیگه هم اینگه از کجا باید شروع کنم از این زبان ها استفاده کنم؟ بعد از طراحی قالب؟ یا از همون اول کار ؟ متشکرم

0  تشکر
پنجشنبه ، 18 جولای 2013     6:42 ب.ظ #

کیوان علی محمدی

Authorplus
VIP
1792 پست4 تاپیک

خوب اگه بحث سرعت در یادگیری مطرح باشه شما باید php رو شروع کنید،از طرفی کامپوننت ها و کلاس های توکار در asp.net خیلی خیلی از php بیشتره،امنیت هم بستگی به نوع برنامه نویسی داره ولی خوب asp.net مخصوصا نسخه های جدید سیستم های توکار امنیتش رو خیلی ارتقا داده و شما غالبا با کد نویسی کمتری امنیت خودتون رو تضمین می کنید (البته اینم خیلی ساده نیست) و در php شما باید برای امنیت بیشتر کار رو خودتون انجام بدید اما php هم امروزه از فریمورک های خوبی بهره میبره که تقریبا این کلاس و کامپوننت ها رو  تا حدودی به صورت آماده در اختیار کاربر قرار میده.

برای سوال دوم هم باید بگم شما باید مشخص کنید که صرفا برنامه نویس وب میخواید باشید یا طراح یا هر دو؟ چون کسی که کار گرافیک و طراحی رو انجام میده زیاد لازم نیست که مثلا php بلد باشه،اما کسی که با مثلا php سرو کار داره و وظیفه اصلی نوشتن کد برنامه وب سایت رو بر عهده داره مطمئنا باید تا حدود خیلی زیادی با html , css , js آشنایی داشته باشه و گاها هم مسلط باشه،پس بهتره از گام اول شروع کنید و html و css و js رو خوب کار کنید بعد برید سراغ php یا asp.net.

این تاپیک رو هم بخونید.

موفق و پیروز باشید.

3  تشکر
پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .