آموزش های کوتاه فتوشاپ و ایلوستریتور

این تاپیک 1 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  complexcoding ،‏ 1 هفته و 1 روز پیش .

این تاپیک تاکنون 69 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنجشنبه ، 24 نوامبر 2016     4:47 ب.ظ #

complexcoding

Subscriber
13 پست17 تاپیک

سلام دوستان
با ترفندهای فتوشاپ و ایلوستریتور در خدمت شما هستم.

تراز یا توزیع اشیاء در نرم افزار ایلوستریتور:برای مرتب کار کردن در فتوشاپ لازم است که طریقه تنظیم آبجکتها را در صفحه هنری خود یا همان artwork بدانیم. برای این منظور آموزش زیر را پی می گیریم:

ابتدا چند شکل بر روی صفحه بصورت پیشفرض نیاز داریم مانند تصویر زیر:

تصیر مربوط

1- ابتدا ابزار Selection را از پنل ابزارها انتخاب کنید.

2- دو یا سه تا شکل را انتخاب کنید.

3- پنل Align را در کنترل پنل نرم افزار ایلوستریتور کلیک کنید (مانند شکل زیر).

4- یک گزینه به نام use preview bounds در قسمت آپشن موجود هست که اگر تیک آن باشد لبه های خارجی شکل به عنوان مرز انتخاب خواهند شد.

تصویر دوم

تصویر سوم

5- اگر شما می خواهید ترازبندی شکل ها را با توجه به صفحه انجام بدهید باید رو دکمه Align to Selection کلیک کنید و سپس گزینه Artwork را انتخاب کنید.

6- اگر شما براساس یک شکل می خواهید بقیه شکل ها را مرتب کنید پس از انتخاب گزینه Align to Selection گزینه Align To Key Object را انتخاب کنید.

7- برای سهولت در طراحی از دکمه های توزیع و ترازبندی پنل Align برای کارهای خود اسنفاده کنید.

امیدوارم این آموزش به شما کمک کرده باشد.

0  تشکر
دوشنبه ، 28 نوامبر 2016     2:13 ق.ظ #

complexcoding

Subscriber
13 پست17 تاپیک

طریقه استفاده از ابزار Pen‌ فتوشاپ:

در این آموزش من قصد دارم به شما طریقه استفاده از ابزار کلیدی Pen را بیاموزم. در ابتدا به این ابزار در جعبه ی ابزارها نگاه کنید. ما با این ابزار می خواهیم مسیرها، نقاط لنگر (anchor point) و منحنی ها را تنظیم کنیم. در پایان یاد خواهید گرفت که چگونه یک شکل سفارشی ایجاد کنید.

لینک دانلود این ویدیو

پیوست ها:
You must be logged in to view attached files.
0  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .