آدرس صفحات بدون فرمت آن(php , .html.)

این تاپیک 7 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  بنده ی خدا ،‏ 1 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 3950 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، 31 می 2013     6:57 ب.ظ #

بهنام

Subscriber
86 پست89 تاپیک

سلام

من چطور می تونم که اگه لینکی داشتم با کلیک روی  آن و رفتن به صفحه بعد آدرس صفحه بدون پسوند شود. به طور مثال: این آدرس

به این صورت شود:

2  تشکر
جمعه ، 31 می 2013     8:28 ب.ظ #

امیر

ناظم
840 پست3 تاپیک

برای حذف پسوند php به فایل .htaccess کد زیر رو اضافه کنید:

توجه: قبل از تغییرات، بکاپ بگیرید.

4  تشکر
جمعه ، 31 می 2013     10:03 ب.ظ #

امیر

ناظم
840 پست3 تاپیک

برای حذف .html از آخر آدرس نیز این کد رو امتحان کنید:

5  تشکر
شنبه ، 1 ژوئن 2013     11:03 ق.ظ #

بهنام

Subscriber
86 پست89 تاپیک

من این فایل htaccess را پیدا نمیکنم؟

لطفا راهنمایی کنید.

0  تشکر
شنبه ، 1 ژوئن 2013     2:22 ب.ظ #

romanol300

Subscriber
7 پست1 تاپیک

اگه htaccess موجود نیست باید خودت ایجادش کنی یا روی کامپیوتر خودت بسازی و بعد به همون پوشه ای که این فایل های html و php که نمیخوای با پسوند باشه آپلود کنی. از نظرمن بهترین راه اینه که notepad رو باز کنی و کدهایی که دوستان در بالا گفتن رو داخلش بریزی و بعد برای ذخیره دقیقا اینو بنویسی:
".htaccess"
توجه کن که " را هم حتما بنویسی! چون ممکنه که رایانه شما همچین فایلی رو نشناسه برای همین باید حتما " داشته باشه!
حالا فایلی رو که ساختی به همون پوشه مورد نظر بفرست.
امیدوارم مفید باشه

0  تشکر
شنبه ، 1 ژوئن 2013     2:28 ب.ظ #

romanol300

Subscriber
7 پست1 تاپیک

راستی بذار کاملترش کنم:

ببین فایل htaccess هم یه فایل مثل abc.html که به جای abc، اسم نداره و  پسوندش هم به جای html ، htaccess هست.
از این فایل ها برای تغییر و مدیریت پوشه ها و فایل ها و ... در سرور های آپاچی استفاده میشه و خیلی هم کاربرد داره.

0  تشکر
شنبه ، 1 ژوئن 2013     5:24 ب.ظ #

بهنام

Subscriber
86 پست89 تاپیک

من این فایل رو درست کردم و کد ها را داخلش نوشتم و کنار صفحات سایت گذاشتم ولی سایت اجرا نمیشود.

0  تشکر
یکشنبه ، 16 آگوست 2015     1:17 ب.ظ #

بنده ی خدا

Subscriber
1 پست0 تاپیک

من این فایل رو درست کردم و کد ها را داخلش نوشتم و کنار صفحات سایت گذاشتم ولی سایت اجرا نمیشود.

سلام آقا خیلی وقت بود دنبال این بودم، تشکر عالی بود، فقط این که گفتید فایل رو بذاریم تو همون پوشه، من انجام دادم کار نکرد ولی وقتی یک پوشه قبل تر گذاشتم کار کرد، البته رو سرور انجام دادم تو لوکال نمیدونم این مشکل رو داره یا نه

0  تشکر
پست 1 تا 8 (از مجموع 8 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .