نحوه دسترسی به کد قالب سایت و ویرایش آن

این تاپیک 13 پاسخ و 5 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  سید احسان عظیمی ،‏ 2 سال و 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 17135 بازدید داشته است .

نویسنده پست
شنبه ، 10 نوامبر 2012     12:41 ب.ظ #

nima6933

Subscriber
5 پست0 تاپیک

عرض سلام و ادب
میخواستم بدونم چطوری میشه به قالب سایت دسترسی پیدا کرد و و کدهای اون رو ویرایش کرد؛ من خودم قبلآ چندتا وبلاگ داشتم خیلی راحت وارد تنضیمات وبلاگ میشدم  و از اونجا به قالب هم دسترسی داشت و خیلی راحت اونو دستکاری میکردم یا قالب وبلاگ رو  عوض میکردم و همون جا ذخیره میکردم، ولی الان متاسفانه تو قسمت تنظیمات وب سایت همه چیز در اختیارم هست  یه سوال با چه نرم افزاری میشه  کد قالب سایت رو در ویندوز ویرایش کرد و سپس اونو با همون نرم افزار به سرور اصلی انتقال داد،قبلآ با front page کد قالب سایت رو ویرایش کردم ولی ادم رفته اونو با چه نرم افزاری به سرور اصلی انتقال میدادم  و لطف کنید اسم اون نرم افزار  و نحوه انتقال کد رو به سرور رو هم آموزش بدید،
متشکرم.

16  تشکر
یکشنبه ، 11 نوامبر 2012     10:59 ق.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

برای انتقال فایل روی سرور یا می تونید از طریق فایل منیجر هاستتون اینکارو بکنید و یا اینکه از نر افزار های ftp مثل FileZilla استفاده کنید .

6  تشکر
یکشنبه ، 11 نوامبر 2012     11:44 ق.ظ #

nima6933

Subscriber
5 پست0 تاپیک

1-این فایل منیجر هاست رو کجا میشه پیدا کرد؟من که توتنظیماتش چیزی ندیدم

2- روش استفاده از نرم افزارهای ftp  مثل همین filezilla چطوریه؟

ممنون.

3  تشکر
یکشنبه ، 11 نوامبر 2012     12:16 ب.ظ #

nima6933

Subscriber
5 پست0 تاپیک

داداش،ببین من یه نرم افزار میخوام که کد قالب سایت توی اون بتونم ویرایش کنم بعد از طریق همون نرم افزار کد ویرایش شده رو به سایت انتقال بدم،مثلآ توی front page میشه کد قالب سایت رو ویرایش کرد ولی نمیشه از طریق خودش به سرور منتقل کرد،

این همه توضیح دادم بعد شما یه نرم افزار انتقال فایل بهم معرفی میکنیداین که تو همون تنظیمات خودشم میشه فایل رو انتقال داد.

6  تشکر
یکشنبه ، 11 نوامبر 2012     11:44 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

ببخشید اگر بد متوجه شدم .

آره ، من خودم هم قبلا با front page اینکارو می کردم ولی بعد از او با نرم افزار جدیدی چنین امکانی رو چک نکردم .

البته IDE های جدید معمولا به دلیل امکاناتشون مثل تکمیل کد و ... نیاز به دسترسی سریع به فایل ها دارند که معمولا دسترسی ریموت به فایل های سمت سرور چنین سرعتی رو نداره و کمی کارو کند  و یا شاید غیر ممکن میکنه . در بعضی از IDE ها مثل PHPStorm میشه یه کپی لوکال رو از طریق ftp گرفت اونو ادیت کرد و دوباره آپلودش کرد ...

توضیحات بیشتر : http://devnet.jetbrains.net/message/5287181

8  تشکر
چهار شنبه ، 14 نوامبر 2012     11:20 ق.ظ #

nima6933

Subscriber
5 پست0 تاپیک

ممنون از لطفتون

کلآ چطوری میشه به قالب سایت دسترسی پیدا کرد؟ خود شما چطوری قالب سایتتون رو تغییر میدید یا یه به یه قسمت هایی یه چیزایی اضافه میکنید،منظورم نوشته ها نیست مثلآ تبلیغات کنار سایت رو چطوری عوض میکنید؟

متشکرم.

7  تشکر
چهار شنبه ، 14 نوامبر 2012     12:17 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

ما برای راه اندازی سایت از وردپرس استفاده کردیم که خودش یه قسمت ویرایش قالب داره و از بخش مدیریتی وبسایت می تونیم اینکارو انجام بدیم . ضمنا برای منو های موجود در سایت هم چنین چیزی رو داره که ویرایش و مدیریت اونها رو ساده میکنه .

6  تشکر
چهار شنبه ، 14 نوامبر 2012     12:54 ب.ظ #

nima6933

Subscriber
5 پست0 تاپیک

آقا لقمان منم برای راه اندازی سایت از وردپرس استفاده کردم ولی گزینه ویرایش قالب رو نتونستم پیدا کنم این یه عکس از قسمت تنظیمات من من خودتون ببینید لطفآ و بعدنظرتون روبگید؟

بازم ممنون

بفرمایید اینم عکس :

http://www.pic1.iran-forum.ir/viewer.php?file=03732874619696161744.jpg

3  تشکر
چهار شنبه ، 14 نوامبر 2012     1:30 ب.ظ #

لقمان آوند

مدیر ارشد
VIP
1704 پست5 تاپیک

سلام

شما کاربر مدیر نیستید وگرنه یک گزینه به نام نمایش و ویرایش به منوتون اضافه میشد .

وردپرس رو روی هاست شخصی نصب کردید یا از سرویس دهنده خاصی استفاده می کنید ؟

6  تشکر
شنبه ، 17 نوامبر 2012     1:23 ب.ظ #

nima6933

Subscriber
5 پست0 تاپیک

سلام مجددوتشکر

آره الان آخرین ورژن وردپرس یعنی 3.4.2 روی هاستم نصبه.

3  تشکر
پست 1 تا 10 (از مجموع 14 پست)

تاپیک ‘نحوه دسترسی به کد قالب سایت و ویرایش آن’ بسته شده است .